03 Nisan 2019, 16:17 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

ilçemizde seçim sakin geçti

ilçemizde seçim sakin geçti

ilçemizde seçim sakin geçti...31 Mart 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimler, İlçemizde sakin ve olaysız geçti.

Sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işlemleri saat 17.00’de sona ererken, sandık başlarında fazla izdiham yaşanmadığı görüldü.

Gerek sandık başlarındaki oy tasnifinin, gerekse İlçe Seçim Kurulundaki sandık kurullarından gelen torbaların tesliminin geç saatlere kadar sürdüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı geçici sonuçlarının sabah 06.30 civarında alındığı öğrenildi.

İlçe Seçim Kurulunca, belediye meclisi için oy dağılımına ilişkin ıslak imzalı tutanağın, haber yayına hazırlandığı sırada henüz partilere verilmediği ve ancak önümüzdeki hafta içinde verilebileceğinin ifade edildiği öğrenildi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi Cumhur ittifakının adayı Ak Parti listesinden Mehmet Özhaseki ile Millet ittifakı adayı CHP listesinden Mansur Yavaş arasında geçerken, İlçemizde de başkanlık yarışı Ak Parti’den Memiş Çelik ile İYİ Parti’den Ercan Ertürk Alıcıoğlu arasında geçti.

Ak Parti İlçemizde 2004, 2009, 2014 ve 2019 dönemleri olmak üzere üst üste 4 kez belediye başkanlığını kazanarak erişilmesi zor bir rekora imza atarken, Cumhuriyet Halk Partisi ise İlçemizde ilk kez belediye başkanlığına aday göstermedi.

Ak Parti hem büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı, hem de belediye meclisi seçimlerinde diğer adaylara büyük fark atarken, kesin olmayan sonuçlara göre belediye meclisinin 15 üyesinden 12’si Ak Parti’den 2’si İYİ Partiden ve biri ise CHP’den seçildi.

CHP İlçe Teşkilatının Belediye meclisi seçim sonuçlarına itiraz ettiği öğrenildi.

BASINA YASAK GETİRİLDİ
Bundan önceki tüm seçim sonuçlarını İlçe Seçim Kurulu’da takip eden yerel basına, bu seçimde yasak getirildi ve gazeteciler sandık sonuçlarınınteslim alındığı salona alınmadı, izlemelerine izin verilmedi.

İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Eda Köse, hiçbir gerekçe belirtmeden seçim sonuçlarının gazeteciler tarafından izlenmesine izin vermediğini belirterek salondan çıkarttı.

Gazetecilerin seçim sonuçlarını koridorda izlemesine de izin verilmedi. Seçim sonuçlarına ilişkin gazetecilere bilgi verilmeyeceği, açıklama yapılmayacağı belirtildi.

Gazetemizin değişik sütunlarında yer alan seçim sonuçlarına ilişkin kesin olmayan sonuçlar, değişik kaynaklardan temin edildi.   4 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3151 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri