03 Nisan 2019, 15:25 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

31 Mart Seçimine Dair

31 Mart Seçimine Dair

Malum olduğu üzere geçtiğimiz pazar günü yani 31 Mart 2019 tarihinde ülkemiz genelinde...


Malum olduğu üzere geçtiğimiz pazar günü yani 31 Mart 2019 tarihinde ülkemiz genelinde yerel seçime gidilmiş olup, sonuçların gerek ilçemiz gerekse Türkiye’miz geneli açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.


Yoğun bir algı kirliliği ve AKP dışındaki diğer siyasi partilerin adaylarını terör örgütleriyle ilişkilendirme ve hatta onları “zillet” olarak tanımlama çirkinliği doğrultusunda gerçekleşen 31 Mart 2019 tarihli yerel seçim sonuçları, bir bütün olarak değerlendirildiğinde çok net olarak görülmektedir ki, huzur ortamı adeta mum ışığıyla aranılır hale gelmiştir!

Bu seçimle, “Biz kaybedersek şöyle olur, bizim dışımızda bir parti kazanırsa böyle olur” yönündeki kibir siyasetinin ürünü sözlere ve bir yerel seçimi ülkemizin varlık-yokluk meselesi haline getirip bunu da “beka seçimi” olarak isimlendirme manipülasyonlarına, anlamlı bir cevap verilmiştir.

Gönül isterdi ki şehirsel hizmetlerin gerçekleştirilmesini sağlamak adına yerel yöneticileri belirleme seçimi olan yerel seçimlerde; yönetime talip olan adaylar sadece kendileri öne çıksınlar ve projeleriyle gündemde olsunlar. Ve siyasi parti genel başkanları, özelliklede bakan ve cumhurbaşkanı konumunda olan kişiler, yerel yöneticileri belirleme seçimlerine müdahil olmasınlar!

Ama görüldüğü gibi ülkemizde bir yerel seçimin dahi ne şekilde gerçekleştirildiği gün gibi ortadadır ve bu da geçtiğimiz yerel seçim sürecinin bir ayıbıdır.

Ve siyaset sahasındaki kişilerin yanlışlıklarını dizginleme ve onların kendi koltuklarını koruma ve de konumlarını sağlamlaştırma doğrultusunda yaptıkları manipülasyonlara prim vermemek de bizim elimizdedir vesselam!  4 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 920 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Yıkılsın ve yerle bir olsun! Yıkılsın ve yerle bir olsun!
İçinde bulunduğumuz mevcut dünya düzeni içerisinde insana dair iyi niyet halleri ...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu