27 Mart 2019, 15:15 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Mansur Yavaş İlçemizde Mitinge katıldı

Mansur Yavaş İlçemizde Mitinge katıldı

Millet İttifakı Adayı Mansur Yavaş...
Millet İttifakı Adayı Mansur Yavaş: Köylerdeki hayatı teşvik ediyoruz. Kırsal Kalkınma Projesiyle üretime destek ve alım garantisi vereceğiz.

Millet İttifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Salı günü İlçemizdeki mitingte halta hitabetti.

Önceki dönem MHP Milletvekili Sedat Çevik, CHP Milletvekili Haluk Koç, Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve İYİ Parti ile CHP il yöneticileriyle birlikte İlçemize gelen Mansur Yavaş, önce Evren’e uğradı ve oradaki mitinge katıldı.

Mitingdeki ilk konuşmayı yapan CHP Milletvekili Haluk Koç; “Burada Ankara’nın Ülkücüleri var, Milliyetçileri var, Sosyal Demokratları var, vatanseverleri var, hepimiz beraberiz. İYİ bir Türkiye istiyoruz. Eşitsizliklere karşı uğraşıyoruz. Haksızlıklara karşı uğraşıyoruz. Mansur Başkanı yalnız başına sandılar. O vuruyor, bu vuruyor, o sataşıyor, bu sataşıyor. Mansur Yavaş asla yalnız değildir. Mansur Başkanımın arkasında bütün Ankaralı vardır. Mansur Başkan bugün sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin vicdanını temsil ediyor.
Ankara’da sonuç belli, sonuç belli de biz fark istiyoruz. Seslerini çıkartamasınlar bir daha.
Tavşan aday çıkardılar, mavi renge boyadılar, Ankara’ya astılar. Genel Başkanlara sataşıyorlar. Birini hapse atacakmış, birini idam edecekmiş.! Adliye’nin kapısından sadece avukat olarak geçmiş Mansur Başkana, demedikleri kalmadı, ellerine, ayaklarına bulaştı. Pazar Günü bunun hesabını sorma zamanı. Buradan ilan ediyorum. 3-4 gün sonraki yapılacak seçimin sonucunda Ankara’da Mansur Yavaş kazanmıştır. Koçhisar’da da Ercan Alıcıoğlu’nu istiyoruz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın; “Bir insanın Demokratik haklarını kullanırken biraraya gelmiş siyasi partilerden iki tanesinin kurduğu İttifak’a zillet demek, hangi aklın ürünüdür?
Bu kelimeyi kullanarak aramıza sokulmuş olan fitne tohumunun bu Ülkeye getirdiği noktayı hep beraber düşünelim. Fitne Allah’ın yasak ettiği bir şeydir. Bugün fitnenin insanların arasına sokularak sadece bir Belediye kazanmak uğruna girilmiş olan bu yolda bunu yapanlara ne faydası var? Buradan haykırıyoruz; Ne elde edeceksiniz? Ne kazanacaksınız? 3-5 tane daha fazla Belediye kazanacağım diye bu Ülkenin insanları arasına fitne tohumunu sokmak bu Ülke’ye yapılabilecek en büyük kötülüktür.
Ankara ilk defa uzun zamandan beri kendi havasını koklayan, kendi kültürünü koklayan, kendi değerlerini bilen ve kendi gibi olan bir Başkan seçmek istiyor. Sen bunu Ankaralılara çok mu görüyorsun? Sen salladığın sopayla Ankaralılara yön veremezsin. 31 Mart Günü Ankaralılar sana yön verecek. Cenabı Allah nasip edecek. Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna da Mansur Yavaş kardeşimizi hep beraber oturtacağız. Seçim günü geldi çattı. Ankara’da Millet İttifakı tuttu. Siz onların bağırıp çağırdığına bakmayın. Aslında acizliğin ifadesi. Acizlikten yapıyorlar. Ankara’da seçim bitti. Mansur Yavaş en az 10 puan farkla Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacak. Şereflikoçhisar’da da Millet İttifakı’nın ortak adayı olan Ercan Alıcıoğlu kardeşime hepinizden destek istiyorum.
Aslında ben Özhaseki’nin Allah’ın bir lütfü olduğuna inanıyorum. Allah hiç kimseye bunun durumuna düşürmesin. Çok zor durumda. Çok sıkıntıda. Tahmin ediyorum seçimden sonra Cumhurbaşkanımız kızacak, nerden çıktın geldin Ankara’ya diye. Onun için Ankaralılar olarak bu ayağa kalkışınızı büyük bir işaret olarak görüyorum” dedi.

İlçemiz Belediye Başkan Adayı Ercan Alıcıoğlu; “Bu ilçe 2004 yılında 44.200 iken şuanda tabela nüfusumuz 33 bin. Bu 11 bin insan çok rahat yaşıyordu, geziyordu, huzuru yerindeydi de terk mi ettiler? Hayır. Bu ilçenin ekonomik kaybı, bu ilçeyi bu hale getirdi. Bir yılın içinde kapanan banka sayımız 3 oldu. Hesabını kim veriyor?
Daha önce siyaset için buraya gelenler bizlere; devletle beraber olalım, hükümetle beraber olalım, dediler. Hayır. Büyükşehir yasasıyla değişti artık. Büyükşehirle beraber olalım. Mansur Bey’in, Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu, bana göre iktidarda kabul ediyor. İktidar kabul ettiği gibi Şereflikoçhisar’daki bu manzara tescillemiştir. Hepinize teşekkür ediyorum.
5 ana madde de mücadele edeceğim. 5’i de bu ilçenin ticari hayatının ayağa kaldırılmasıyla ilgilidir. Şunu sizden hasseten rica ediyorum. Bu tablo seçimin sonucu vermiştir.  Ancak, kalan 4 günlük sürede bu toplantıya katılan sizlerden benim ulaşamadığım dostlarıma ulaşıp bu işin böyle olacağını, elimizden tutmanızı, Mansur Yavaş Bey’in ve Ercan Alıcıoğlu’nun gücünü birleştirmenizi istiyorum.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş da; “Ankara’nın her İlçesinde Büyükşehir’den şikayet var. Dedilerki; Büyükşehir olunca İmar bütünlüğü olacak, İl Genel Meclisi kalkacak, köylerin bütün problemleri çözülecek. Ama gelir gelmez öncelikle köyleri, Ankara’nın su parasıyla köyde yaşayan Ahmet Amcamın su parasını aynı parayla tahsil etmeye başladılar. Bundan sonra inşallah ASKİ kimseyi Ankara’ya göndermeyeceği gibi Büyükşehir irtibat ofisi buraya kurulmak suretiyle bu işi çözeceğiz. Köylerdeki su parasını 2-3 kuruş gibi sembolik fiyatlara indireceğiz. Bu köylerin hepsine güneş enerjisi takmak suretiyle elektrik ve su parası ödemesin, köyde yaşasın istiyoruz. Ancak karşılığında Ankara için bir şeyler üretmesini isteyeceğiz. Ankara Büyükşehir Belediyesi yurtdışından ağaç, bitki getirir. En az 1 katrilyon parayı yurtdışında hansa, corca verir. Oysa bu paraların hepsi sizlerden çıkıyor.
Köylerdeki hayatı teşvik ediyoruz ama karşılığında kırsal kalkınma projesiyle birlikte küçükbaş büyükbaş hayvan verme suretiyle, bitki ve fidan vermek suretiyle sözleşmeli üretim yaparak alım garantisi vererek bundan sonra hansın corcun değil Koçhisar’ın köylüsü Ahmet Abi’nin, Kemal Abi’nin para kazanmasını sağlayacağız. Bunu Ercan Başkanla birlikte yapacağız.
Beka beka diye tutturdular. Şereflikoçhisar ismini M.Kemal vermiştir. Kahramanlıkları Koçhisar’ın sınırlarını aşmıştır. Eğer bir beka sorunu olsa Ercan Başkanımla birlikte, bu otobüsün üzerindekiler, şu meydandakilerin hepsi devletimizin ve milletimizle bir ve beraber olmaktan çekinmeyecektir. Biz bunu Çanakkale harbinde yaşadık, Kurtuluş harbinde yaşadık.

Ankara’da 17 yıldır hükümetle birlikte 25 yıldır aynı partiden bir Belediye Başkanı var. Ankara’mızın hemen hemen hiçbir problemi çözülmedi. Merkezimizde metro yok. Musluktan akan suyumuz içilmiyor. Trafik sıkışıklığı var. Yeterli yeşil alanlar yok.
Ankara’da olanları görseniz, Türkiye’de böyle bir siyaset yok. Koçhisarlı bir Aday da olabilir Ankara’da. Önce benim tayinimi çıkardılar. O tutmadı, sizin eliniz taksiciler diye taksicileri Kızılay’a sokmayacağımısı söylemeye başladılar. O yetmedi Belediye’den 20 bin işçiyi çıkaracak dediler, nerdeyse yemin ettiler. Biz hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayız. Bizim kimleri çıkaracağımız bellidir. Ancak sizlerin haklarını çaldıkları için kul hakkını girip sizlere hizmet etmeleri gereken saatte onları sağda solda görevlendirdikleri için hepsinden tek tek hesabını soracağız. O da tutmadı. İşçi çıkarmayacağız diye Televizyonlardan açık açık söyledik, işçi çıkarmayacağız diye.
Karşı taraf proje proje diyor. Projesi yok diyor. Bizim bir tane projemiz var. Belediye Başkanı olduğumuz sürece kimse yatağa aç girmemeli, okumadık çocuk kalmamalı bunların projesi  ile uğraşıyoruz. Vatandaşın içerisinde dükkan dükkan geziyoruz. Ama rakibimiz örneğin Ankara Ticaret Odasına gidiyor, önce orayı köpekler arıyor bir tehlike var mı diye, daha sonra seçilmiş insanların üstünü arıyorlar, birde araya bariyer koyuyorlar ki bana yaklaşmasınlar diye. Nedir bu korku ben anlamadım. Şimdiden böyle olan bir Belediye Başkanına, sizin gidip derdinizi anlatmaya imkanınız varmıdır? Böyle olunca vatandaşın derdinden haberi olmuyor. Proje proje tutturmuş, Ankara için ne yapıyormuş projelerinden birisi, mavi plaj yapacakmış. Herşey bitti bi plaj eksiğimiz vardı, bunu da proje olarak sunuyor. Neden? Çünkü hepsi halkın parasıyla çılgın projeler yapıp paraları gömmeye alıştılar.
Baktık karşılıkları olmayınca artık her türlü hakaretler,  tehditler devam ediyor. Hiçbirine cevap vermeyeceğim, kötü söz sahibine aittir.

Ankaralı sandıkta cevabını verecek. Ben Ak Partiye oy veren seçmenlere sesleniyorum. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Arkalarında durmayın onların. Bu kardeşinizde en ufak bir kusuru olsaydı, ikinci defa aday. Herşeyimizi didik didik ettiler, emarımızı çektiler bizim bugüne kadar da bir şey bulamadılar da getire getire bunları mı söylüyorsunuz. Değişecek kardeşim. O koltuk değişecek. Bu Ankaralı kardeşiniz o koltuğa oturacak. Seçime girmek serbest, kazanmak yasak. Böyle bir şey var mı? Herhalde bu gidişle açık oy gizli tasnifide yapmaya başlayacaklar.
İnşallah 31 Mart gecesi kazanıyoruz. Bizim şiarımız şu; Başkanımızla beraber inşallah Ercan Başkanım Koçhisar’da biz de Ankara’da seçimi alacağız. Ama asla ve asla zafer kazandık demeyeceğiz. Çünkü karşımızda düşman görmüyoruz. Bizim akıttığımız sudan herkes içiyor. İçene sen kimsin? Diye sormuyoruz. Herkesten su parası, emlak vergisi alıyoruz. Parayı alırken necisin, kimsin? Diye sormuyoruz. Biz hiç kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit hizmet edeceğiz. Onların bize yaptığını asla yapmayacağız.
31 Mart’tan sonra Ankara’ya, Şereflikoçhisar’a ve Evren’e bereket ve mutluluk var, huzur var. Çirkin ve kötü siyaseti Ankara’nın dibine, yeraltına gömeceğiz. Ankara arınacak. Ercan Başkanımı size emanet ediyorum”
dedi.


  28 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1271 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.086 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu