27 Mart 2019, 15:03 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yemekte Polat'a saat hediye edildi

Yemekte Polat'a saat hediye edildi

Pdlat'a veda yemeği...


Belediye Personelinden Polat’a veda yemeği düzenlendi.

Belediye Personelleri, Belediye Başkanı Ferda Polat’a veda yemeği düzenledi.

Düzenlenen yemeğe; Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti Belediye Meclis Üyelerinin bazıları, MHP Belediye Meclis Üyelerinden sadece Kemal Sezginer ile 70 Belediye Personeli katıldı.

VEDA ETMİYORUM, ALLAH’A ISMARLADIK DİYORUM
Yemek sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ferda Polat; “Sizlerin bizleri davet etmesi bizleri onore etti. Bu Organizasyonları başkan yapar, personelleri çağırır. Ama bunun hiç tadı olmaz. Personeller Başkanlarını çağırdığı zaman bu organizasyon hem yerini bulur hem de hepimiz mutlu oluruz.
5 yıl Şereflikoçhisar’ın şerefli insanlarına hep birlikte hizmet ettik. Güzel eserler ortaya çıkardık. Hepimizin bildiği gibi geçen hafta Şereflikoçhisar halkıyla bir açılış gerçekleştirerek yüzleştik. 5 yıl önce vaad ettiğimiz, söz verdiğimiz sözleri, 5 yıl boyunca %99’unu tamamladık. Bu gayret, bu çaba sizlerin sayesinde oldu. Sizler olmasaydınız bu hizmetleri ortaya çıkartamazdık. Özellikle hem Belediye Meclisi Üyesi arkadaşlarım hem de siz değerli mesai arkadaşlarım çok büyük bir destek ve katkı sağladınız. Bu eserler sizin eseriniz. Ben de sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum.

Değerli kardeşlerim isteyerek veya istemeyerek birbirimizin kalbini kırmış isek benden yana bütün haklarım helal olsun, sizlerden de haklarınızı helal etmenizi istiyorum.
Tabi biz veda etmiyoruz çünkü Şereflikoçhisar’da yaşayacağız, Şereflikoçhisar’da doğduk, büyüdük. Ve her zaman ifade ettiğim gibi Allah hepimize nasip edecek ve burda da öleceğiz. Bugün Belediye Başkanlığı görevimiz vardı, yarın farklı yerlerde görev alırız. Ama sizlerle beraber yine bu sokaklarda, caddelerde beraberce dolaşacağız. Biz ilçeyi hiçbir zaman terk etmeyeceğiz. Veda değil, Allah’a ısmarladık diyorum.

Göreve geldiğim zaman ilk sözüm şu olmuştu; Şereflikoçhisar Belediyesi’nde varlıklı, zengin olan arkadaşlarımız işlerini görebilir ama fakir, fukara, garip gureba bizim dönemimizde önceliği olması gerektiğini birim amirlerimizi ziyaret ettiğimizde hep bu ifadeyi kullandım. Bugüne kadar Şereflikoçhisar Belediyesi’nde hiçbir fakir fukara, garip gureba işim olmadı diyemez. Hepinizin bildiği gibi bireysel hizmetlere hiçbir zaman tenezzül ettirmedim ama toplumsal mesele olduğu zaman önceliğimiz toplum oldu. Sizlerden de Allah razı olsun hepimiz bu millete hizmet ettik.
Şereflikoçhisar Belediyesi’ne geldiğimiz zaman hepimiz birbirimize uyum sağladık. İlk geldiğim gün dedimki, “her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bizim yoğurt yiyişimiz böyledir” diyerek birtakım kurallarımızın olduğunu söyledik. Bu kurallarla birlikte Şereflikoçhisar Belediyesi’nin ekonomisini hep birlikte kaldırdık.

Göreve geldiğimizde 33 trilyon borçla gelmiştik, 18 milyon lirasını çabalarımız sonucunda Büyükşehir’e devrettik. Ve 15 milyon 800 bin lira civarında da Şereflikoçhisar’ın öz kaynaklarıyla borç ödedik. Vatandaşımıza verdiğimiz sözleri de yerine getirdik.
“Hizmette aksaklık oldu” diyebilirsiniz ama kesinlikle değil. Özellikle vatandaşımızın acil konularında her zaman özen gösterdim, önceliğimiz oldu. Biz sadece Belediyemizde yaptığımız israfı önledik. Bundan dolayı da Belediyemiz çok büyük bir kazanım elde etti. İnşallah bundan sonraki gelecek arkadaşlara güzel bir makam bırakıyoruz. Bizim geldiğimizde; borç, icra, oturduğumuz zaman çalışacak vakit, ödeyecek para bile bulamıyorduk. Çoğunuzda ikramiyenizi bile alamıyordunuz. Şuanda ikramiyenizle birlikte maaşınızı alıyorsunuz.
Sizlerden tek ricam var. Ben uzun yıllardır AK Parti’ye hizmet ettim, hizmet etmeye de devam edeceğim. AK Parti’nin bir neferiyim, neferi olmaya da devam edeceğim. Siyasi hayatım AK Parti’de başladı. İnşallah bu parti’de de görevimiz geldiği zamanda sonuçlandırırız. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mehmet Özhaseki, Ankara için ve Şereflikoçhisar için gerçekten büyük bir fırsat. Hep diyoruz ya, üçlü olalım, güçlü olalım diye. Biz de aynı ifadeyi kullandık. Gerçekten de biz bunun faydasını gördük. Şereflikoçhisar Belediyesi’ne baktığımız zaman 3 yıl Büyükşehir’den aldığımız kaynaklar ve hizmetlerle vatandaşın ihtiyaçlarını giderdik. Mehmet Özhaseki’ye baktığımız zaman tecrübeli ve donanımlı bir Belediye Başkanı. Metrolar hizmete doymuştur, taşralarda hizmete doyacak inşallah. Tabi Memiş Çelik kardeşimiz, beraber siyaset yapıyoruz. İlçemizde tekrar aday oldu arkadaşımız. Gönlümüz ondan yana. Şereflikoçhisar Belediyesi’ni yine bir AK Parti Belediye Başkanına devrederiz. Bu konuda hem Mehmet Özhaseki Başkanıma hem de Memiş Çelik kardeşime sizlerden destek istiyorum.

Sizler beni çok yakinen tanıyorsunuz, ben de sizleri yakinen tanıyorum. Şereflikoçhisar Belediyesi’ne göreve geldiğimde siyasi düşünce ve görüşünden dolayı hiçbir arkadaşımızı ötekileştirmedim. Herkese eşit davrandım. Toplumda da hizmet yaparken hiçbir vatandaşımızın görüş ve düşüncelerinden dolayı hiçbir zaman ayırım yapmadım. Ki hangi görüş ve düşüncede olursa olsun herkese eşit mesafede davrandım ve hizmet ettim. İnşallah gelecek arkadaşlarda bu konulara özen gösterirler. Özellikle Şereflikoçhisar Belediyesi’nin bugüne kadar belki daha önce borcu var mıydı, yok muydu bilmiyorum ama inşallah gelecek arkadaşlar bu konuya özen gösterir, inşallah güzel hizmetleri bizde olduğu gibi rabbim hizmet eder. Allah’a ısmarladık” dedi.

Başkan Yardımcısı Eşref Pekmezci de; “Mesai arkadaşlarım sizlere böyle bir organizasyonu düzenleyip de herkesi biraraya getirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Başkanım 5 yıl bizimle beraber oldu. Güzel bir 5 yıl geçirdik. Kendisine o yönde de teşekkür ediyor, bugünün anısına da sizlerin katkısı ile aldığımız hediyeyi de kendisine takdim ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ferda Polat’ın konuşmasından sonra birkaç personel de söz alarak; Kendisiyle 5 yıl çalışmaktan mutlu olduklarını, bundan sonraki yaşamında başarılar dilediklerini söylediler.

Yapılan konuşmalardan sonra da düzenlenen yemek sona erdi.


  28 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1208 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu