27 Mart 2019, 14:58 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Saadet Partisi'nden açıklama

Saadet Partisi'nden açıklama

Saadet Partisi'nden açıklama...


SP ilçe Başkanlığı:

“Belediyecilik gönül işi değildir! belediyecilik liyakat işidir! belediyecilik adalet işidir! belediyecilik ahlak işidir! belediyecilik insan işidir!”

Belediye Başkanı Ferda Polat’ın geçtiğimiz hafta düzenlediği toplu açılış töreni üzerine, Saadet Partisi İlçe Başkanlığından yazılı açıklama geldi. Açıklamada şu görüşlere yerverildi:

Değerli basın mensupları, hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Geçtiğimiz hafta içerisinde sayın belediye başkanımız kendilerine göre çok önemli olan “tevazu, samimiyet ve gayret ile 5 yıl” adıyla gönül işi belediyecilik örneği bir dizi açılış yaptılar.
İlçemizin bir 5 yılının daha nasıl heder edildiğini üzüntüyle izledik.

Son 15 yılda büyükşehir ve hükümetle aynı partiden olması, bölge bakanları ve milletvekilleri olmasına rağmen üretim ve istihdam adına hiçbir şey yapılmayıp ilçemizin hergeçen gün küçüldüğüne şahit oluyor kahroluyoruz. Biraz gayretli ve iş bilen bir muhtar adayının vaadedebileceği işler bize hizmet diye sunulmaktadır.
Son 5 yılda yapıldığı söylenen hizmetlerin daha açılışı yapılmadan Devlet Hastanesinin altına yapılan Şehitlik Anıtı gibi kaderine terk edilmiş görüntüleri hepimizi üzmektedir.

Bizler emanet edilenlere sahip çıktığımız gibi bizden sonra yaşayacak olanlara da aktarmarmanın büyük bir borç olduğunu bilen görüşün neferleriyiz. 
Bu düşünceyle diyoruz ki belediyecilik gönül işi değildir! belediyecilik liyakat işidir! belediyecilik adalet işidir! belediyecilik ahlak işidir! beldiyecilik insan işidir!
İlçemiz bir tarım şehirdir. Öyleki, planlı bir üretim seferberliğiyle değil Ankara’ya dünyaya  ihracat yapabilecek ve bu sayede yaşanabilr bir Şereflikoçhisar, yeniden büyük Şereflikoçhisar inşa edilecektir.
Ancak ufuk, vizyon ve ekibimiz olmadığı için bütün gündemimiz; ilçemize doğalgaz getirilmesi ya da doğalgazla ısıtılacak sera yapımı, E-90 kenarı açılacak mı? kapalı mı kalacak? Aksaray’a bağlanalım mı? Ankara da mı kalalım? dan öteye gidemiyor.

Değerli hemşehrilerim; üretirsek bir oluruz, üretmezsek yok oluruz!
Bunlar gitsinde kim gelirse gelsin mantığını asla kabul etmiyoruz! Milli Görüş  iktidarından sonraki 22 yılda yaşadık ve gördük. Hükümette ve yerelde üretime dayalı en ufak bir çözüm sunamadılar. Tarım bitti, hayvancılık bitti, sanayi can çekişiyor. Ülkenin en büyük kuruluşları, can damarları özelleştirme adı altında yabancılara peşkeş çekildi.

Şimdi bu durumda yapılması gereken kendimize gelmek Milli Görüşü yeniden önce belediyelerde ardından ülke yönetiminde iktidara getirmek ve normalleşme sürecini başlatmaktır.

Son olarak AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan’a seslenmek istiyorum; kendisi sözde hizmetlerin açılış töreninde Ferda Polat’ın başarılı bir 5 yıl geçirdiğini söylemiştir. Bende kendisine soruyorum, ‘maden başarılı bir belediye başkanı idi neden sayın Polat’ı aday göstermediniz?’
Saygılarımla..


  28 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 964 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu