27 Mart 2019, 14:52 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hafta nedeniyle Kütüphane ziyaret edildi

Hafta nedeniyle Kütüphane ziyaret edildi

Kütüphane Haftası Kutlanıyor...


Her yıl 25-31 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası’nın 55.si,  tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de kutlanıyor.

Kütüphaneler Haftası’nın amacının; kütüphaneleri tanıtmak, en verimli biçimde kullanılmalarını sağlamak, yaptığı faaliyetlerle ilgili bilgiler vermek olduğu, haftanın ana teması “Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin rolü” olarak belirlendiği belirtilirken kütüphane haftası nedeniyle İlçemiz Kütüphanesini hafta boyunca; Öğrenciler ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde de Kütüphane yetkilileri öğrencilere;
* Kütüphane Müdürlüğünü tanıtıcı sunum yapılarak faaliyetleri hakkında bilgiler verildi,
* Yeni gelen kitaplardan oluşan kitap sergisi açılarak kitapların tanıtımı yapıldı,
* Kütüphane ve okumanın önemini anlatan sıra dışı okurlar isimli video gösterildi,
* Yetişkin okuyuculara Bakanlık tarafından gönderilen yerli film gösterildi ayrıca çocuk okuyuculara masal ve çizgi film gösterildi,
* Ziyaret eden Okulların öğrencileri hazırladıkları; tiyatro, piyes gösterisi, şiir dinletisi, fıkra anlatımı ve kitap okuma etkinliği düzenlendi,
* Kütüphane Müdürlüğü’nün tarihçesi, temel amaç ve görevleri anlatıldı,
* 2018 yılında Kütüphane Müdürlüğünde en çok kitap okuyan okuyucularla kütüphane dostu olan okuyucu açıklandı ve bu okuyucuya kitap hediye edildi,
* 2018 yılında Kütüphane Müdürlüğünde en çok okunan kitaplar açıklandı.

2018 YILI İSTATİSTİK BİLGİLERİ
Kütüphanenin 2018 yılı İstatistik bilgileri ise şöyle;
Çocuk kitapları sayısı 7764 adet, yetişkin kitapları sayısı 14663 adet, toplam sayısı 22427 adet, süreli yayın sayımızı 63 adet.
Diğer istatistik bilgiler; Üye sayımız; 4175 kişi, 2018 yılı ödünç verilen kitap sayısı 15406 adet, 2018 yılı ziyaretçi sayımız 23094 kişi.

* 2018 yılında en çok kitap okuyanlar ise;

Okul öncesi okuyucular;
Feyza Yıldırım okuduğu 69 kitap sayısı ile birinci, Muhammed Kerem Bekleviç okuduğu 40 kitap sayısı ile ikinci ve Zehra Naz Şenlik okuduğu 30 kitap sayısı ile üçüncü.

Çocuk okuyucular;
Zafer İlkokulu öğrencisi Ahmet Türker Akdan okuduğu 277 kitap sayısı ile birinci, Şehit Filiz Koçak İlkokulu öğrencisi Adil Ahmet Yıldırım okuduğu 237 kitap sayısı ile ikinci ve Zafer İlkokulu öğrencisi Ceren Çetin okuduğu 180 kitap sayısı ile üçüncü oldu.

Genç Okuyucular;
Anadolu Lisesi öğrencisi Shukrıa Weragzada okuduğ 97 kitap sayısı ile birinci, yine Anadolu Lisesi öğrencisi Zeycan Büyükatak okuduğu 92 kitap sayısı ile ikinci ve Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi öğrencisi Elif Kara okuduğu 72 kitap sayısı ile üçüncü oldu.

Ve Yetişkin okuyucular;
Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Güler Kara okuduğu 129 kitap sayısı ile birinci, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi Akgün Akdan okuduğu 90 kitap sayısı ile ikinci,  Nuray Demirel isimli hemşehrimiz okuduğu 77 kitap sayısı ile üçüncü, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser Yasemin Demircan okuduğu 60 kitap sayısı ile dördüncü ve yine Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Şükriye Kantaroğlu okuduğu 58 kitap sayısı ile beşinci oldu.

* 2018 yılının kütüphane dostu ise İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Demircan seçilirken Ahmet Demircan’ın 2018 yılında Kütüphane’den 40 kitap okuduğu, sürekli, düzenli ve en verimli şekilde kütüphaneden yararlandığı, aynı zamanda çalışma arkadaşlarını kütüphaneye yönlendirerek emsallerine ve tüm okuyucularına örnek teşkil ettiği için yılın kütüphane dostu olarak seçildiği belirtildi.

* 2018 yılı en çok ödünç alınan çocuk kitaplarının; Sevgi masalı, meraklı Frannie, çocuk edebiyatından seçmeler, acar dedektif Eda, Sütlaçlar, Bip sokağı, Tınmaz, Origami, Şirinler ve Ben zavallı değilim isimli kitaplar.

*Ve 2018 yılı en çok ödünç alınan yetişkin kitaplarının; Bana ikimizi anlat, Kafes, Yağmurun gelini, Karanlık Sular, Kelebek Adası, Sahildeki Kulübe, Gökyüzüne not, Olasılıksız, Dedemin bakkalı ve Mart menekşeleri isimli kitaplar.

   28 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1044 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu