20 Mart 2019, 18:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

OSB'de 6 milyon TL'lik yatırım

OSB'de 6 milyon TL'lik yatırım

OSB’nin altyapı çalışmalarına başlandı...
Büyükşehir Belediye Meclisi’nden karar çıktı. OSB’nin altyapı çalışmalarına başlandı

Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından başlandı.

Su şebekesi, kanalizasyon hattı, yağmur ve pis su gideri hatları ile ilgili çalışmaların AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ’un Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında verdiği önergesiyle başlanıldığı belirtildi ve  konuyla ilgili olarak AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Erkan Seyhan, Belediye Başkan Adayı Memiş Çelik ve İlçemiz ASKİ Bölge Şefi Mevlüt Saydam ile Fen İşleri İlçe Şefi  Kazım Gök ile birlikte, OSB’de bir açıklama yaptılar.

Belediye Başkan Adayı  Memiş Çelik konuyla ilgili olarak; “Adaylık sürecimizdeki projemizde de var. Vatandaşlarımıza da izah ettiğimiz gibi İlçenin gelişmesi açısından üç konuda bir çalışmamız olduğunu söyledik.
Birinci konu Organize Sanayinin gelişmesi. İkinci konu Tarım ve Hayvancılık. Üçüncüsü Turizm ve Kültür ile ilgili çalışmalarımızın olacağını söyledik.
Bizden önce Organize Sanayi ile ilgili birtakım çalışmalar oldu. Biz de dedik ki bunun devamında, OSB’nin altyapısıyla ilgili çalışmalarımızın olacağını söyledik.

Daha önceden Fen İşleriyle ilgili bir protokol yapılmış. Şimdi ise biz ASKİ ile ilgili; İçme suyu hattı, Atık su hattı ve yağmurlama suyuyla ilgili bir çalışma yapılması gerekiyordu. Bizlerde Büyükşehir Belediye Adayımız Mehmet Özhaseki Bey’e söyledik. O da ilgileneceğini söyledi. OSB ile ilgili elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. ASKİ Genel Müdürü ile görüşerek, bu işin takipçisi olacağını söyledi.Geçen haftalarda Çubuk eski Belediye Başkanı Lokman Özden bizi ziyarete geldi. Aynı zamanda ASKİ’nin yönetim kurulu üyesi. Bu konuyu kendisine bahsettik. O da dedi; Biz, Genel Müdürümüzle birlikte bu konuyu istişare ettik. Konudan haberimiz var.” diye.

Biz de, seçim öncesi çalışmalara başlarsak iyi olur dedik. O da yanımızda telefon açtı ASKİ Genel Müdürü Cumali  Kınacı’yı. Daha sonra kendisiyle de görüşüp, olayı anlatarak, biran önce çalışmaların başlayacağını söyledik. Kendisi de konuyla ilgilendiğini söyledi. Ama hemen başlamamız için Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinden bir karar çıkması gerektiğini söyledi. Cafer Bey’e de söyledik. Cafer Bey’de, Meclise bir önerge vererek, Meclisten kararı da çıkarttırdı. Komisyona havale etmeden, oybirliğiyle karar alındı. Bu karar doğrultusunda da makinalarımız geldi. İnşallah çalışmalarımız başladı.
OSB’nin biran evvel hayata geçmesi, işadamlarımızın da buraya biran önce çekmek için çalışmalara başladık. Seçilirsek 1 Nisan itibariyle de 3 konu ile ilgili çalışmalarımız devam edecek ekibimizle ve teşkilatımızla beraber. Bu hizmetlerin takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz” dedi.

İlçe Başkanı Erkan Seyhan da; “OSB’nin kazandırılması İlçemiz için büyük önem taşıyor. Yatırımcılarımızın OSB’yi daha cazib görmesi için de altyapı masraflarının azaltılması gerekiyor. Bu hususta belli süredir buranın altyapı ve diğer protokol çalışmalarını bizlerde siyaseten takip ediyorduk.
Bahsedilen çalışmalar 6 milyon TL’lik bir yatırım. Memiş Çelik Başkanımızdan da Allah razı olsun. Son noktada çok güzel bir şekilde hızlandırdı ve bu işi Şereflikoçhisar’a kazandırmak için. Şereflikoçhisar’ın evladı olarak çaba sarf etti. Şereflikoçhisar’da eğerki bütünü insanlar, buralara yatırım için desteklerse Şereflikoçhisar daha hızlı kalkınacaktır. Başkanım Belediye Başkan Adayı. Seçilirim, seçilmem önemli değil ama bu benim memleketimin projesi. Lokman Abiyle de görüşüp bu işi hızlandırdı. Başkanıma teşekkür ediyorum.
OSB’de şuan 4 ekskavatör, 2 grayder, 7 kamyon ve 1 kepçe hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 2 tane de dozer ASKİ’nin altyapı çalışmaları için Fen İşleriyle beraber çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Şereflikoçhisar’dan desteğini esirgemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Özhaseki Bey’e, Genel Başkan Yardımcımız Fatih Şahin Bey’e, İl Başkanımız Hakan Han Özcan Bey’e ve Şereflikoçhisar’ın bir yiğit evladı olarak Şereflikoçhisar için çalışan Memiş Çelik Bey’e çok teşekkür ediyorum. Şereflikoçhisar için yapılacak ne varsa bizler gövdemizi taşın altına koyduk ve koymaya da devam edeceğiz.

Mehmet Özhaseki, seçildiği takdirde Şereflikoçhisar’ın OSB’nin altyapısı için elinden gelen bütün desteği vereceğini SKM açılışında ifade etti. Onun için Şereflikoçhisar’dan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Özhaseki’ye büyük bir destek istiyoruz” şeklinde konuştu.


     21 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1487 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Yahya
Partiyi siyaseti ekmek kapısı yapan adam Cafer.
ak partili
Bu adamı artık görmek istemiyorum. Her piyasaya çıkışında Ak Parti oy kaybediyor bence.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu