20 Mart 2019, 18:32 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Şenol Bal'dan ziyaret

Şenol Bal'dan ziyaret

Şenol Bal'dan ziyaret...


Şenol Bal, Mansur Yavaş’a kurulan oyunlar artık tutmuyor.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Şenol Bal, Partilileriyle buluşup, esnaf gezisi yaptı.

Ankara Milletvekili Prof.Dr. Ayhan Altıntaş, Genel İdare Kurulu Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mesut Özaslan, Merkez Disiplin Kurulu Üyemiz Av.Kadriye Ünver ve Merkez Danışma Kurulu Üyesi Tuncay Tekay ile birlikte Şereflikoçhisar’a gelen Şenol Bal, ilk olarak İYİ Parti’nin SKM bürosunu ziyaret etti.

Burada partilileri ile buluşan Şenol Bal, ilçemiz yerel basınına açıklamalarda bulundu.

KURULAN OYUNLAR ARTIK TUTMUYOR
Şereflikoçhisar’ı ziyaret amacını açıklayan ve Büyükşehir Başkan Adayı Mansur Yavaş’a kurulan oyunların artık tutmadığını belirten Şenol Bal; “Biz Genel Merkez olarak adaylarımıza, Şereflikoçhisar’da Ercan Bey’e, diğer İl ve İlçedeki arkadaşlarımıza da destek olmak için, seçim mahallini görmek için buradayız ve insanlarımızla buluşmak için buradayız.
Bir yerel seçim yapılacak. Bu yerel seçimin manası Belediye Başkanlarımızı, Meclis Üyelerimizi, muhtarlarımızı seçmek ama maalesef bu bir harp gibi algılandı. Bildiğiniz gibi kıran kırana, belki siyasi tarihimizin en kirli dilinin kullanıldığı ve icraatların yapıldığı bir seçim dönemi yaşıyoruz

Maalesef söylenen sözler, incitici sözler, zillet ittifakı, illet ittifakı gibi ifadeler özellikle Ülkenin başında olan kişiye hiç yakışmıyor.
Aynı zamanda Millet İttifakı için yani CHP’nin ve İYİ Parti’nin oluşturduğu güç birliği için çok çirkince terörist ifadelerinin kullanılmasını da asla kabul etmiyoruz ve esefle de kınıyoruz. Cumhurbaşkanının bu kadar İl il gezerek, devletin bütün imkanlarını da kullanarak yerel seçimlerde Belediye Başkanlarına oy isteyerek, muhalefetin adaylarına göstermiş olduğu tavır, inanınki Ülkemizin demokrasi açısından sıkıntı verici bir şeydir. Hoş değildir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımıza en son kurulan kumpas ve oyun ters tepmiştir. Her geçen gün Mansur Yavaş oy farkını artırarak devam ettirmektedir. Bundan emin olunuz. Çünkü, söylenen, kurulan oyunlar artık tutmuyor.
Türk siyasi hayatında iftiraların, kumpasların, tehditlerin olduğu bir dönem yaşıyoruz. Milletin Cumhurbaşkanı olması gereken Tayyip Erdoğan’ın genel Başkanımız Meral Akşener’i, cezaevi ile tehdit etmesi hem de çok çirkin bir ifade kullanarak, “dokunulmazlığında yok, Silivri’ye gidersin” demesi yakışmıyor Türkiye Cumhuriyeti Devletine. Korkarmıyız? Biz korksaydık zaten bu yollarda olmazdık, İYİ Parti’yi kurmazdık”dedi.

BEKA MESELESİ
“Beka meselesini ayağa düşürdüklerini, eğer beka terör örgütlerinden doğduysa, bir devletin görevi bu terör örgütleriyle mücadele etmek olduğunu ve beka demenin teröristlerle iş birliği yapıyor gibi sözlerin acınacak sözler olduğunu” belirten Şenol Bal; “Beka meselesini ayağa düşürdüler. Beka çok önemli bir kavramdır. Her devlet ve millet için çok önemli bir kavram olan beka, bu kadar ucuzlatılmaz. Her iki partinin, hem AK Parti’nin hem de MHP’nin Genel Başkanları, her gittikleri yerde; “eğer oyumuz azalırsa, Cumhur İttifakı kazanmazsa Türkiye’de beka meselesi doğar” gibi ifadeler kullanıyorlar.
Hiç üzülmesinler, eğer gerçekten İYİ Parti, CHP ile yaptığı güç birliği kazanırsa emin olun Millet kazanacak, demokrasi kazanacak ve aynı zamanda insanlar bir nefes alacak. Bu kadar baskının, bu kadar korku imparatorluğunun kimseye faydası yok.

İNSANLARI BASKI ALTINDA TUTAN ANLAYIŞA SON VERECEĞİZ
“Bizler doğru ve iyi Belediyeciliği, milletimizle oluşturmak için yollardayız. İyi Belediyecilik nedir? İyi insanların, dürüst insanların, temiz insanların hiçbir insanı ne etnik grubuna göre ne de mezhebine göre ne de fikrine göre ayırmadan, hizmet etme anlayışıdır. Yani bütün yurttaşlarımıza, Belediye hizmetleri olarak her türlü imkanı hazırlayacak bir altyapıyı oluşturma gayretidir bizimki.” diyen Şenol Bal; “Bugün Şereflikoçhisar’dayız. Belediye Başkan Adayımız Ercan Alıcıoğlu, bu özelliklere sahip, biz milletimize, Ercan Bey’i Şereflikoçhisar’da desteklemelerini istirham ediyorum. Burada Ercan Bey, kazanır. Ama sadece Ercan Bey, kazanmayacak. Şereflikoçhisar kazanacak, Ankara kazanacak. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanı olarakta Mansur Yavaş kazanacak. Ankara kazanacak, Türkiye kazanacak. Çünkü, 25 yıldır Büyükşehirleri bu muhterem kardeşlerimiz yönetiyor, Belediyeciliği bunlar yapıyor ama ondan sonra şehirlere, ‘biz ihanet ettik’ diyorlar. Şehirlere ihanet ettiklerini bile bile milletten oy istiyorlar. Ne sosyal Belediyecilik anlayışları tam uygulandı, ki biz sosyal Belediyeciliğe çok önem vereceğiz. İnsan odaklı bir Belediyecilik anlayışını uygulayacağız. Ne de istihdam sağlayıcı yaptılar. İstihdam sağlayıcı olarak, insanları işe alıp alıp bize oy vermezseniz sizi işten çıkarırım gibi tehditlerle insanları baskı altında tutan anlayışını da inşallah son vereceğiz” dedi.

PROJELERDEN BAHSEDİLDİ
Son olarak İlçede yapılacak projelerden de bahseden Şenol Bal; “Bütün Belediye Başkan Adaylarımız and içtiler tanıtım programında. O andın manası şeref ve namus üzerine yemindir. Güçlü bir Türkiye için ve insanları ayırmadan, galipleri koruyarak ve şeffaf bir Belediyecilik, katılımcı bir Belediyecilik anlayışını, adil, çoğulcu bir Belediyecilik anlayışını milletle buluşturmaya yemin etti Belediye Başkan Adaylarımız.
Bilim ve teknolojiyi milletimizin hizmetinde kullanacağız, Gençlerimiz için ARGE merkezleri oluşturacağız, tasarımlarını, yazımlarını yapabilecekleri genç arge merkezleri oluşturacağız, iyilik evleri oluşturacağız. Fakirlerimiz öyle ulu orta, parti amblemleriyle paketler gitmeyecek, fakirlerimiz iyilik evlerinde istedikleri kadar kalabilecekler, iyi kartlar vereceğiz istediklerini alsınlar diye, yani ellerine nakit sıkıştırmayacağız, bize oy verirseniz bu parayı verelim diyenlerden olmayacağız. Belediye Başkanlarımız asla lüks ve çatapat içinde yaşamayacak, asla akrabasını, eşini, dostunu Belediye’ye almayacak, liyakatli insanlarla iş yapacak. Kesinlikle din tüccarlığı yapmayacak, istismar etmeyecek değerlerimize. Ve liyakate sırf gösterişli olsun diye milletin çok daha önemli hizmet alanları varken başka işlerle de uğraşmayacak. Çocuklarımızın oynayacakları parklar oluşturacağız. Hayvanlarımızın barınacağı barınakları olacak, kadınlarımızın kendilerini ifade edebileceği kulüpler oluşturulacak, Gençlerimize genç köprü projeleriyle kendilerini ifade edebilecekleri, duygularını ifade edecekleri merkezleri oluşturacağız.

Engellerimiz kesinlikle Belediye’de, engellilerimiz temsil edilecek, her geçen gün engelli sayımız artan bir toplumuz, yaşlılarımız eğer kimsesi yoksa, çok mağdur ise iyi yaşam evleri açacağız, olanları da restore edeceğiz, yardımcı olacağız Belediye olarak. Sosyal Belediyecilik çok önemli  bir şey.  Ama bunun yanı sırada temiz su içireceğiz. Enerjisini kendi üretebilen şehir anlayışımız var.
Projelerimiz çok. Yüzlerce, saymakla bitmez. Ama lütfen anlatın. İnsanlarımız bazı şeyleri bilmiyor. Bir beka başladılar, beka meselesi dediler. Beka bu kadar ucuz mu ya? Biz bekayı Kurtuluş mücadelesinde verdik. Eğer bir beka meselesi olursa, emin olun İYİ Parti’yi oluşturan bütün mensuplarımız, ölüme gözünü kırpmadan gider. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bekayı meydana getiren, bu Ülkeyi idare edenleri, tekrar kurtarıcı olarak gösterilmesi kadar büyük bir beka sorunu yoktur. Beka meselesi olursa Şereflikoçhisar’daki bütün vatandaşlarımız göğsünü siper eder” şeklinde konuştu.

ESNAFLAR ZİYARET EDİLDİ
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Şenol Bal, yaptığı basın açıklamasından sonra Partilileri ile çarşı esnafını gezerek, 31 Mart’ta destek istedi.

Esnaf gezisinin ardından Şenol Bal ve beraberindekiler, ilçemizden ayrıldı.


  21 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1056 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.095 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu