20 Mart 2019, 18:16 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yusuf Coşkundan açıklama

Yusuf Coşkundan açıklama

Yusuf Coşkundan açıklama...


Yusuf Coşkun: Okul ve doğalgaz isteğimizi yetkililere ilettik.

Yeşilova Mahallesi Muhtarı ve Muhtar Adayı olan Yusuf Coşkun 31 Mart seçimlerinde mahalle sakinlerinden destek istedi.

Coşkun, bu zamana kadar yaptıkları çalışmaları ve yapacaklarını belirten bir açıklama da bulunarak; “çalışmalarımızın devamı için, Yeşilova mahallesi sakinlerinin desteğini beklerim” dedi.

Yusuf Coşkun, yaptığı açıklamada şu konulara değindi:

1- 2014 yılında 31 Mart’da yapılan yerel seçimlerinden hemen sonra vatandaşımız aradığında bulabilmesi için ve ilgili Kurum ve Kuruluşlarla Halkımızın ve Mahallemizin ihtiyacını ve sorunlarını gidermek amaçlı, muhtarlık büromuzu açarak nüfuzdan aldığımız yetki ile bilgisayarla hizmet vermeye başladık.

2- Cadde, sokak, kanalizasyon ve yollarımızın yapılması için (Hındıllı yaylası ve Kaldırım yolu dahil) Başkan Ferda Polat ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ASKİ ile irtibatımızı sağlayıp işlerimizin bir çoğu yapıldı.

3- Mahallemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerimizi belirleyerek muhtarlığımız ve duyarlı vatandaşlarımızın ortak katkılarıyla muhtelif marketlerle anlaşmalı olarak gıda yardımı verdik, vermeye devam ediyoruz. Yine ihtiyaç sahibi ailelerimize hergün ekmek yardımı anlaşmalı fırınlarla muhtarlığımızca verilmektedir.

4- Okul için; 26 Ağustos 2016 yılında o zamanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Niyazi Düğer ile görüşülerek 15 Temmuz hain darbe girişimi sonunda örgütten boşalan bağlar caddesinde  bulunan yurdun, mahallemize okul olarak verilmesini talep ettiğimizde, mahallemize çok yakın iki tane okul (Tuz Gölü İlköğretim Okulu ve Mustafa Üstündağ İlköğretim okulu) bulunduğunu, buraların bile öğrencilerin servis yoluyla kırsal kesimden geldiğini, mahallemizde öğrenci sayısının okul için yeterli olmadığını bizzat İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer tarafından tarafımıza bildirilmiştir.
Buranın Üniversitemize bağlı kız yurdu olarak İlçemiz açısından daha önemli olduğu belirtilmiştir. Mahallemizde olupta başka mahallelerde olmayan iki tane öğrenci yurdu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Gençlik Merkezi, Sağlık Ocağını ve Devletimiz gereksinimden dolayı ihtiyaca binaen yapmıştır. Daha önceki muhtarımız Sayın İzzet Baysal’da okul için başvuruda bulunmuştur.

5- Mahallemizde iki tane parkımız bulunmaktadır. Ancak daha önceki muhtarlarla yaptığımız toplantılarımızda Şereflikoçhisar’ımızın ve mahallemizin parkları hakkında yazılı ve sözlü defalarca söylenmiş, ışıklandırılması ve gerekli malzemelerin kurulması için başvuru yapılmıştır.

6- Doğalgazımızla ilgili daha önce yani Aralık Ayında Sayın Valimiz Vasip Şahin Bey’e, E-90 altındaki mahallelerimizin şiddetle talep ettiğini, doğalgazımızın biran önce verilmesini bizzat istemiş bulunmaktayım. Ve sayın Valimize, Kaymakamımızın bize gönderdiği yazıda İmarlı olan yerlere önümüzdeki yıllarda verileceğine dair yazımız vardır.

  21 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1132 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu