20 Mart 2019, 18:05 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Piknik Alanının çevresi çöplük gibi!

Piknik Alanının çevresi çöplük gibi!

Piknik Alanının çevresi çöplük gibi!...
İlçemizin tek piknik alanı olan Mehmet Aktaş Aile Piknik Alanı çevresi içler acısı.

Milli Savunma Bakanlığı’nda 25 yıl çalıştıktan sonra 2012 yılında emekli olup ilçemize yerleşen hemşerimiz İsa Şenol piknik alanının çevresine  atılan çöplere dikkat çekerken; “Mehmet Aktaş Aile Piknik’in bu şekilde bakımsız olması beni bir Şereflikoçhisarlı olarak üzüyor”
“Bu alan ailemizle piknik yaptığımız, misafirlerimizi getirdiğimiz, yazın sıcaklarda serinleyip rahatladığımız tek mesire yerimiz. Alanın içi bakımlı, görevliler tarafından sürekli temizliği de yapılıyor. Bu çok iyi   fakat piknik alanının çevresini gezmek isteyenler hoş olmayan görüntülerle karşı karşıya kalıyorlar.”şeklinde konuştu.

Gazetemiz görevlisine; Büyükşehirlerde yakın bir piknik alanı bulmanın zor olduğunu da anlatan İsa Şenol; burada bu alanın kıymetinin bilinmediğini ifade etti.

Ormanlık alanın yakılması, inşaat molozlarının dökülmesi, piknik için gelenlerin yedikleri ve içtiklerini gelişigüzel atmalarının kokuya ve görüntü kirliliğine neden olduğunu belirten İsa Şenol; “Uygar bir toplum olmanın gereği çevremize sahip çıkmaktır. Piknik alanı ve çevremizde bu çirkin  görüntünün yerel yönetim ve sivil toplum örgütleri tarafından el birliği ile temizlenip kaldırılması ve sonrasında da korunması gerekli” dedi.       14 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 878 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.110 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu