20 Mart 2019, 17:56 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Gündemden kısa kısa...

Gündemden kısa kısa...

Çok sevdiğim saydığım öğretmen bir büyüğüm; sosyal medyada siyasetçilere...


Bizden başka var mı acep? Gündem üstüne- gündem binen! Eveet ülke gündemimiz  her zaman olduğu gibi yine pek yoğun!


Gündem- Seçim: Yerelde de genelde de bir numaralı gündem seçim! Yaklaştıkça tansiyon  daha da yükselmeye başladı. İthamlar- iddialar- karşılıklı meydan okumalar vesaire vesaire... Durmak yok devam. Aynı lakırdıları duymaktan millete gına geldi! Zaten bozuk olan moralimiz  iyice bozuldu!  Vatandaş artık “Şu seçim süreci bitse de bi kurtulsak, ne olacaksa da olsun yaaa!’ modunda.

Gündem- Tanzim:  Patates- soğan- domates- biber- patlıcan... Vallahi büyüklerimiz mutfağı mesele olarak görmüyor olabilir ama bizim bunları tenceremizde kaynatmamız- yemek yapıp sofraya koymamız- ev ahalisinin karınlarını doyurmamız gerekli!

Hanımlar bilirler evde günün sorusu ‘Akşam ne pişireyim?’ sorusudur. Yemeğin adı konuldu mu   üstünden büyük bir yük kalkmış gibi hissedersin!  

Yine öyle bir sorunun ardından kızım bana dedi ki ‘Anne ne zamandır Karnıyarık yapmıyorsun, onu yapsana.’ Güldüm. ‘Kızım senin patlıcanın kilosunun kaç lira olduğundan haberin yok galiba?’ dedim.  Ama sonra  içime battı ‘Tamam bugün Karnıyarık yapalım.’

Zaman sıkıntısından dolayı kaç zamandır pazara gitmiyorum- manavdan idare ediyorum. Cumartesi pazarından aldın aldın alamazsan gel haftayı bekle zamanı geçti. Şimdi artık adım başına  manav var.

Yine manavdayım. Tabi etiketleri görünce kendi kendime söylendim. Beni duyan manavda çalışan kızımız;  ‘Abla valla bizim bi suçumuz yok hep bizi suçluyorlar, bizde çok zor durumdayız’ dedi. ‘Yok ablacım ben sizi niye suçlayayım,  hepimiz ev geçindiriyoruz hem bizde esnafız, esnafın halinden anlarız!’ dedim  teselli verdim.

İktidarın fiyat artışlarına çözüm olarak getirdiği tanzim satışların  önünde;  iki kilo patates- soğan almak için upuzun kuyruklarda  bekleyen kadınları görünce üzüldüm. Maziyi düşündüm hani  şu çuvallarla patates-soğan aldığımız zamanları!

Gündem- İşsizlik: Sadece bizim ailemizden- öğretmen gelinimiz atanmadı - hemşire gelinimiz atanmadı- çevre mühendisi yeğenimiz işsiz- inşaat mühendisi yeğenimiz mesleğiyle alakası olmayan bambaşka bir iş yapıyor- üniversite mezunu, İngilizceyi ana dili gibi konuşan iki kuzenim iş bulamadı yurt dışına gitti- dört yıllık üniversite mezunu kızım evde oturuyor...

Gündem- Beka: Cumhurbaşkanı: “Bu seçim bir beka sorunudur” diyor.

Eski Meclis Başkanı:” Biz devlet başkanı seçmiyoruz, şehri yönetecek kişiyi seçiyoruz.  Beka dediğimiz şey bayrak, toprak, millet, devlettir. Bu kavramlar,  üzerinde tartışma yapılacak şeyler değil. Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım.” diyor.

Cumhur ortağı: “Hiç kimse bana beka sorunu yok demesin” diyor.

Gerçekten bir beka sorunumuz var mı? Yoksa siyasiler seçimde aksiyon olsun diye mi ortaya böyle bir laf atıyorlar. Eğer öyleyse yapmasınlar milleti korkutmasınlar!

Gündem- Ezanı ıslıkladılar: Duymayan kalmamıştır her halde! Sosyal medyada paylaşılmadık site kalmadı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü; İstanbul’da bir grup kadın İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yapmak istemiş. Polis kadınlara biber gazı ve plastik mermilerle müdahale edince hengame çıkmış! Polisin sert tutumuna kadınlar,  ıslık çalarak ve slogan atarak karşılık vermişler. Islık protestosu devam ettiği sırada ezan okunuyor. Yani ezana karşı kasıtlı bir ıslık çalınması yok- ıslık polislere!

Bende yürüyüşü sosyal medyaya düşen görüntülerde izledim. Bazı kadınların taşıdıkları pankartlarda yazılanları elbette tasvip etmiyoruz fakat bunlara gıcık olup, polis şiddetine tepki veren kadınları suçlayarak,  özellikle sağduyulu olması gereken  büyüklerimizin  “Bunlar ezanı ıslıkladılar” diye gezdikleri yerde şikayet etmeleri yanlış!

Çok sevdiğim- saydığım öğretmen  bir büyüğüm; sosyal medyada siyasetçilere atıfta bulunarak paylaşımda bulunmuş ve şöyle yazmış;

“ALLAHTAN TABAN TAVANDAN AKILLI. YOKSA HER GÜN MADIMAK- ÇORUM- MARAŞ. AYIPTIR YAHU YAZIK BU MİLLETE. BU MİLLET TOP YEKUN BÜYÜK TÜRK MİLLETİ”

Çok doğru söylemişsiniz öğretmenim. Sözlerinize katılmamak mümkün değil!  
   

   21 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1949 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu