13 Mart 2019, 16:37 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Düzenlenen programa Ercan Alıcıoğlu da katıldı

Düzenlenen programa Ercan Alıcıoğlu da katıldı

Ercan Alıcıoğlu Kadınlar Gününü kutladı...Ercan Ertürk Alıcıoğlu: 5 ana sektörde mücadelemiz olacak. Bunlar; Tuz, Nakliyecilik, Organize Sanayi, Organize Tarım İşletmeleri ve Organize Hayvancılık bölgesi

İYİ Parti İlçe Başkanlığı tarafından Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi. Yıldırım Tesislerinde düzenlenen etkinlikte, önce konuşmalar yapıldı daha sonra kadınlar gönüllerince eğlendi.

Karanfillerle kapıda karşılanan kadınların programa ilgisi yoğundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra salonda “andımız” okundu.

KONUŞMALAR;
Andımızın okunmasından sonra İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı aynı zamanda Kadınlar Kolu Başkanı Sema Durmaz tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Sema Durmaz konuşmasında; “Gelin yeni bir Şereflikoçhisar’ın inşasında cesur kadınlar olarak, azim ve gücümüzü birleştirerek, ortak hareket edelim. Gelin gelinki Kadın hareketi ile güçlü bir Şereflikoçhisar’ı, İlçe dışına göç verdirmeden gelecek nesillere birlikte emanet edelim. Yıllardır özlemini duyduğumuz, fakat temennilerde kalan Tuzgölü ile bütünleşmiş Şereflikoçhisar’ı turizm beldesi olarak görmeye hazır mısınız?
Belediye Başkan Adayımız Ercan Ertük Alıcıoğlu Beyfendinin, bu yolda göstermiş oldukları özverili, tutkulu, iyi niyetli ve gayretli devam eden seçim çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ediyor, bu çalışma azmini 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Belediye Başkanı olarak, insanların ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte, doğru ve yerinde vereceği kat kat getireceği hizmetlerle göreceksiniz. Bizlerde Başkanımızın bu yöndeki, kararlılığına duyduğumuz güven konusunda, sizlere verdiğimiz garantinin rahatlığını ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Şereflikoçhisar’ın tek ihtiyacı yatırım-üretim ve istihdam.
Bugün kadınlar günü, sizlerin en önemli gününüz olması dolaysıyla sizlerden oy istemeyeceğim. Çünkü oyu insanın kendi karakteri belirler. Ancak! Sizlerden sadece tek bir ricam olacak. Sizler doğruyu ve yanlışı ayırt edebilen artı ile eksiyi fark edebilen, Şereflikoçhisar’a bugüne kadar neler getirdiler?, neler götürdüler? Bunları apaçık görebilen, hür iradeli, aklıselim insanlarsınız. Sizlerden ricam şu; 31 Mart’ta nokta atışı yaparak hedefinizi tutturmanız. Bu defa hedefinizi ıskalamayın.
Kadınlar Gününüzü, yürekten kutluyor, bu yerel seçimlerin Ülkemize, milletimize ve hayatımıza hayırlı  olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

*İlçe Başkanı Avni Yıldırım da; “Mustafa Kemal Atatürk, “Dünyada hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu Kadınından daha fazla çalıştım diyemez.” diyerek Türk kadının hakkını net bir şekilde teslim etmiştir. Ancak asıl hak teslim edilişi, bugün medeniyetin en ileri ülkeleri arasında sayılan ülkelerin bir çoğundan önce Türk kadınına seçme ve seçilme başta olmak üzere somutlaşmıştır. Ülkemizde kadınlar 1930 yılında belediye ve 1934 yılında milletvekili seçimlerinde bu hakkı kazanmışlardır. 1935 yılında Millet Meclisinde 19 kadın milletvekili bulunmakta idi. Burada kuvvetle ifade etmek gerekir ki: Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen Cumhuriyet devrimleri ile kadının sosyal yaşamın her alanında aktif bir şekilde bulunmasının önü açılmış ve teşvik edilmiştir. Çünkü unutulmamalıdır ki; ancak kadınını yücelten toplumlar gerçek manada medeni dünyada kendilerine yer bulabilir. Bugün ise ne yazık ki, Cumhuriyet kazanımları ve eserleri her alanda hoyratça harcanmakta ve yok edilmektedir. Buna kadınların kazanımları da dahildir. Kadın dar sosyal kalıplara sıkıştırılmaya ve Ortadoğu zihniyeti ile şekillendirilmiş gömlekler giydirilmeye çalışılmaktadır. Ama, ben inanıyorum ki, Türk kadınları bir kez daha tarihi bir dönemeçte önemli rolünü oynayacak ve Cumhuriyetin kendisine verdiği o seçme ve seçilme hakkını kullanarak bu karanlık zihniyete DUR diyecektir. Bu vesileyle, Dünya Kadınlar gününüzü bir kez daha en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

Çağlayan Demirez’in, seslendirdiği türkü ile ara verilmesinden sonra 9 Türk Kadın Kahramanlarımızın kısa hayat hikayeleri okundu.

Tekrar Çağlayan Demirez’in seslendirdiği türküsünden sonra İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım’ın eşi Züleyha Yıldırım ile Belediye Başkan Adayı Ercan Alıcıoğlu’nun eşi Selma Alıcıoğlu da kısa birer konuşma yaparak Kadınlar Gününü kutladılar.

ERCAN ERTÜRK ALICIOĞLU;
Belediye Başkan Adayı Ercan Ertürk Alıcıoğlu da yaptığı konuşmasında; “31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli seçimlerin Ülkemize, İlçemize ve tüm yaşayanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum.

31 Mart Ülkemiz için olduğu gibi İlçemiz içinde önemli bir seçim. Dolaysıyla geçmişte olan seçimlerin hiçbirine benzemiyor. Çünkü; Geçmişte partilerin adaylarının seçimleri olurken bu dönemde siyasi partilerin ittifak adı altında birliktelikleriyle yapılan bir seçim yaşıyoruz. İnanıyorum ki bu hazurunun içinde de siyasi görüşü çok değişik yelpazede insanlar var. CHP ile İYİ Parti’nin İttifakı’ndan söz ediyoruz ama bizim Şereflikoçhisar’da hedeflediğimiz sadece CHP- İYİ Parti ortaklığı değil, tüm Şereflikoçhisar’ı kapsayan adına Millet İttifakı dediğimiz bir İttifak’ın geniş manada olgunlaşmasını ve olgunluğunu sağlayan bir mücadele içindeyiz. İnanıyorum geçmişte AK Parti’ye oy veren kitleler MHP ve diğer siyasi partilere oy veren insanlarımız içinizde, bunu fark ediyorum. Ama bunu bir zenginlik ve geleceğin garantisi olarak görüyorum. İnsanların; yeter artık! 15 yıldır İlçeyi, 17 yıldır da devleti yönetiyorsunuz. Bize 3 yıl öncesine kadar Atak helikopterleri, Altay tankları, füzelerden bahsederken yerli araç yapımızdan bahsederken bugün Ülkenin gündemi; domates, biber, salatalık, tanzim satış mağazaları noktasına gelmişse o zaman sorgulama hakkımız başlamış demektir. Bizim sorduğumuz soru da budur.

Bu seçimde, gerekenlere bir sarı kart göstermenin zamanıdır.
Yerel Yönetimlerdeki mücadelemizin temel esasını bu İlçeyi dışarıdan gelen sıcak para miktarını artıracak şekilde, 5 ana sektörde mücadelemiz olacak. Bunlar; Tuz, nakliyecilik, Organize Sanayi, Organize Tarım İşletmeleri ve Organize hayvancılık bölgesiyle dışarıdan gelecek para miktarı ile para miktarının artırılması. Geçmişle kıyaslamak için şunu söyleyim; İlçenin içinden geçen şu asfalt tüm Şereflikoçhisar’ı besleyecek girdiye o zaman sahipti. Yani Şehirlerarası otobüslerin durduğu bir alandı. Ve sadece asfalttan gelen gelir bir ilçeyi besleyebiliyordu. Ama bugün geldiğimiz noktada, bunun felaketlerini yaşıyoruz. Dolaysıyla bugüne kadar güzelleştirme ve şehirleştirme anlamında yapılan hizmetlerin ticari manada unutulması, evlerimizdeki huzursuzluğumuzu ve sıkıntımızı artırdı.
Millet İttifakı’ndan Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Adayımız Mansur Yavaş, ben de Millet İttifakı’nın diğer kanadı İYİ Parti’nin Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayıyım.

Mansur Yavaş’la geçmişteki hukukumuz, Şereflikoçhisar’da yapılacak hizmetlerde önemli. Çünkü; Daha önce devletle bir olalım ya da iktidarla bir olalım, yerini şimdi Büyükşehir’de bir olalım. Çünkü, bizim bütün bu yapılanmamızın sorumlusu bir yerde Büyükşehir oldu. Dolaysıyla Mansur Bey’le olan bu hukukumuz, inşallah Şereflikoçhisar’ımıza hem huzur, hem iş, hem aş ve diğer sosyal etkiliklerin de çok rahat yapılabileceği bir ortamı doğuracak. Onun için diyoruzki, bu gücü birleştirin. Yani Koçhisar’ı İYİ Parti’de, Büyükşehir’de CHP adayımız Mansur Yavaş’la bu güçleri birleştirdiğinizde inanın çok şeyi değiştireceğiz.
Dün bize huzur ve refahı vaad edenler, bugün yaşadığımız ortada. Ticari hayatta, tarımcımızın, nakliyecimizin… Bu ortamda hep beraber yaşıyoruz. O zaman diyoruzki, maçlarda olduğu gibi yerel seçimlerde bir sarı kart göstererek diyeceğiz ki; Sen Keçiören’de bir mütevazı bir daire de yaşarken bizim gibi yaşıyordun, bizi anlıyordun, bizi yaşantımızı biliyordun, ne zamanki bin odalı sarayı geçtin bizi unuttun. Eğer sen bizi unutursan, biz de seni unuturuz mesajını vermek için değerli hanımlarla bu sarı kartı göstererek geleceğimizle ilgili endişelerimizi yalnız kendimizin değil, birinci endişemiz çocuklarımız için.
Sizin gayretleriniz bizim için çok önemli olacak. Geçmişte de söylenir her başarının ardında mutlaka hanımlar vardır. 20 günlük seçim süresi içerisinde bölgenizde, akrabalarınızla, eşinizle, komşunuzla kuracağınız doğru diyalog bu seçimin sonucunu belirleyecektir. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra kadınlar, gönüllerince eğlendiler.


      ZEYNEP GÖRGÜLÜ         14 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3594 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri