13 Mart 2019, 16:30 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Öcal : Sistemin kendisine karşıyız.

Öcal : Sistemin kendisine karşıyız.

Saadet Partisi Adayı projelerini açıkladı...

Saadet Partisi İlçemiz Belediye Başkan Adayı Mutlu Öcal, düzenlediği basın toplantısıyla projelerini açıkladı.

“Dürüst Başkan dürüst Yönetim” sloganıyla yola çıkan Öcal konuşmasında; “Şereflikoçhisar İlçemiz, elinde bulundurduğu imkanlarla bir zamanlar Ankara’nın en büyük 3. ilçesiyken zaman içerisinde yanlış politikalar sonucu neredeyse Ankara’nın bir İlçesi olduğu bilinmez, Tuz Gölü ile beraber anılmaz olmuştur. Ne yazıkki bu durum son üç dönemdir Belediye yönetimiyle iyice kabullenilmiştir.
“Merkezi Yönetimle beraber olunursa hizmet alınacağı” anlayışının doğru olmadığı, İlçemizin her geçen gün geriye gitmesi ile gün gibi ortadadır.

İlçemiz insanına; İstanbul’un köprülerine, Ankara’nın hızlı trenine sevinmek düşmüştür. İktidar Partisi, seçim beyannamesinde yazdığı başlıkların hiç birinden bahsetmeyip, genel seçim havasında, beka meselesi üzerine kurgulanmış bir algı yürütmektedir.
Milli Görüş olarak bu algıdan ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden uzak, toplumu kucaklayan söylemler ile Milli menfaatlerimiz gözetilmiştir. Milli görüş bu milletin aslıdır, inancıdır, ruh köküdür.
1974’te CHP ile beraber Kıbrıs’a çıkarma yapan yüzlerce Kuran kursu açan Milli Görüştür. 1975-1979 yılları arasında Adalet Partisi ve MHP ile Amerikan Üstlerini kapatan, 200 fabrikanın temelini atan, 70 tanesini hizmete açan yine Milli Görüştür. 1996-1997 yılları arasında çekiç gücü gönderen, Cumhuriyet tarihinde Atatürk’ten sonra denk bütçeyi yapan, işçiye, memura, en yüksek maaş zammını, çiftçiye en yüksek taban fiyatı veren Milli Görüştür. Ve bütün bu hizmetleri koalisyon ortakları olarak yapmıştır.
Bugün geldiğimiz noktada, 20 yıldan fazla bir süredir iktidarda olan; faizci, taklitçi, işbirlikçi ve kuvveti üstün tutan sistemin insanımıza huzur sağlamadığı görülmüştür.

Biz sistemdeki yerimize değil, sistemin kendisine karşıyız. İnsan olarak düşünmeye, Allah’ın bize bahşettiği, doğruyu, yanlışı, faydalıyı, zararlıyı, iyiyi, kötüyü, zulümle, adaleti ayırma kabiliyetini kullanmanın tam zamanıdır. İlmi olarak 5, 4’den büyüktür, ama ahlaki olarak helal 4 haram olan 5’ten büyüktür.
Dürüst Belediyecilik anlayışımız, bugün yaşayanlarımızın hakkını korumanın yanı sıra dün yaşayanların bize emanet ettikleri değerleri koruyan ve sahip çıkan, yarın yaşacakların haklarını da baş tacı eden hakkaniyetli bir yaklaşım içermektedir.” dedi.

PROJELER
Konuşmanın ardından tek tek projelerini de sıralayan Mutlu Öcal; “Çalmadan çalışacağız, helal yiyeceğiz, helal yedireceğiz, güven toplumu inşa etmenin en temel belirleyicisi yönetime olan güvendir. Yönetim anlayışımız, güven kavramı üzerine oturan bir Belediyecilik anlayışı inşasıyla mümkündür. Meclis toplantılarını ve İhalelerini canlı yayınlayacağız.
Tüketim odaklı tek merkezli büyümeye karşılık, üretimi dikkate alan mahalle yapısı ve alternatif çarşılarıyla bir çok seçenekleri sunan planlamalar yapacağız. Veren el alan elden büyüktür inancıyla çalışacağız. İnsanımıza değer vereceğiz, insanımızın emeğine değer vereceğiz. Yaşanabilir bir Şereflikoçhisar hedefi için Tarım ve Hayvancılık lokomotif sektör olarak ele alınacak, milli ekonominin temeli ziraattır, ilkesinden hareketle çalışılacaktır. Endüstriyel ürünlerimizin, tarımsal, hayvansal ürünlerimizin daha fazla işlenmesi ve bu şekilde istihdamın artışı gerçekleştirilecektir.
Ham olarak sattığımız arpa ve mısır için ezme (flake) fabrikası, süt için yoğurt ve ayran fabrikası, buğday için un ve ekmek fabrikası, yine sanayi ürünü olarak alçı taşı için kalsiyum sülfat olarak değerlendirilebileceği gübre fabrikası kurarak istihdamı artırmayı düşünmekteyiz.
Okuyan, düşünen, Şereflikoçhisar için çalışacağız, gayret edeceğiz. Yerel gazetelerimizde de yazıldığı şekliyle en çok okuyan gençlerimizin ödüllendirilmesine gayret edilecek. Kütüphanemiz zenginleştirilecek, bunun yanında aile, okul, Belediye işbirliğiyle güvenlik ve temizlik hizmetlerine yardımcı olunacak.
Yerel kültür değerlerini yaşatan ve koruyan kültürel farklılıkları zenginlik gören bir anlayışla çalışacağız. Turizm, sağlık ve spor bölgemizde çok kolaylıkla yapılabilecek, alt yapısı bulunan sektörler bu konularda çalışacağız.
Kendi tarihsel ve kültürel değerlerimizi yaygınlaştırmanın bir aracı olarak turizm önemli bir yer tutmaktadır. Tarih turizmi olarak Parlasan bölgesi, sağlık turizm olarak Tuz Gölü bölgesi, geleneksel yemek kültürümüz ve en önemlisi kırsal turizm konularında yapacağımız çalışmalar ve bunları fotoğraflarla destekleyerek yapacağımız fotoğraf çalışmalarıyla ilçemizin çok yönlü olarak tanıtımına katkı sağlayacağız.”şeklinde konuştu.

Mutlu Öcal, daha sonra projelerinin tamamının bulunduğu bir broşür hazırladığını belirterek; “broşürde daha detaylı projelerimiz anlatılmaktadır. Broşürde yer alan projelerin;

1-Dürüst, adil ve ilkeli Belediyecilik anlayışı,
2-Yönetim, personel ve bütçe,
3-İmar ve Altyapı,
4-Yerel ve kırsal kalkınma, Endüstriyel kent modeli ve istihdam,
5-Ekolojik yaşam modeli,
6-Planlı kent, güvenli ulaşım ve hak eksenli kentsel dönüşüm,
7-Sosyal, kültürel hizmet Belediyeciliği,
8-Turizm, sağlık, spor başlıklarıyla ayrı ayrı detaylı olarak belirtildiğini söyledi.


   14 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3181 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri