06 Mart 2019, 14:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Mali Müşavirler bilgilendirildi

Mali Müşavirler bilgilendirildi

Mali Müşavirler bilgilendirildi...
Levent Koçak, Teşvikler hakkında mali müşavirleri bilgilendirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan İstihdam seferberliği 2019 kapsamında uygulanan teşvikler hakkında, İlçemizdeki Mali Müşavirler bilgilendirildi.

Bilgilendirme, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak tarafından yapıldı. Mali Müşavirlere mükelleflerin ve Üyelerin mutlaka teşviklerden haberleri olmasını belirten Koçak; “Yeni istihdama ücret desteği (3 ay) (Mayıs 2019’a kadar)
Yeni istihdamın SGK primine, Vergisine destek (en az 12 ay), kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, düzenli ödemeye devamlı destek, kalkınmayı ilave destek, Önce işbaşı eğitim sonra istihdam desteği ve ihtiyacınıza uygun, nitelikli işgücü eğitimine tam destek gibi 8 adet teşvik olduğunu belirtti.

Bir işyerinin yeni istihdam edecekse eğer işe girecek şahısların mutlaka İŞKUR’a kayıtlı olması gerektiğini ifade eden Koçak; “istihdam için başvuruların 1 Şubat – 30 Nisan tarihleri arasında yapılacağını, 3 ay ücret desteğine karşılık işe alındıkları tarihten itibaren toplam 9 ay istihdam etme zorunluluğu olduğunu, işe alındıkları aydan önceki 3 ayda 10 günden fazla sigortalı olmaması gerektiğini ve 2018’de işyeri çalışan sayısının en düşük olduğu aydaki çalışan sayısına ilave olarak işe başlatılması gerektiğini” söyledi.

Her ilave istihdam için 12 – 18 ay süreyle SGK primlerini ve vergiyi devletin karşıladığını belirten Levent Koçak, bu teşvik içinde 31 Aralık 2020’ye kadar süresi olduğunu kaydetti.

Son olarak ekonomik sebeplerle; işyerinde çalışma sürelerini geçici olarak azaltmak durumda kalan işverenlere, 3 ay boyunca azaltılan süreye ilişkin çalışanlarının ücreti devletten olduğunu ve  başvuruların da yine İŞKUR’a yapıldığını belirtti.

Söz konusu teşviklerin güzel bir fırsat olduğunu özellikle vurgulayan Koçak, mutlaka yararlanılması gerektiğini söyledi.

  7 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1165 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu