06 Mart 2019, 14:30 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Meclis toplantısında son kez biraraya geldiler

Meclis toplantısında son kez biraraya geldiler

Belediye Meclisi veda için toplandı2014-2019 yılları arasında görev yapan Belediye Meclis Üyeleri, Mart Ayı Meclis toplantısında gündemsiz olarak son kez biraraya gelerek birbirleriyle vedalaştılar.

Son toplantıda; biraz hüzün, biraz mutluluk ve biraz da belli edilmemeye çalışılsa da salonda burukluk vardı. Acısıyla, tatlısıyla bir dönem daha kapanırken toplantıda bazı Meclis Üyeleri, yaptıkları konuşmalarda güzel temennilerde bulundu.

Konuşmaların sonunda da Belediye Başkanı Ferda Polat Meclis Üyelerine, Parti Gruplarının Başkanları tarafından da Başkan Ferda Polat’a plaket verildi.

KONUŞMALAR
Belediye Başkanı Ferda Polat; “Yaklaşık 5 yıl ilçemizde hep beraber imkanlarımız dahilinde hizmet ettik. Herşeyde olduğu gibi artık 5 yılın sonuna geldik. Bundan sonra görevi bizden devralacak arkadaşlarıma bizler gibi hayırlı hizmetler nasip eder Rabbim.
Göreve geldiğimizde borçlu bir Belediyemiz vardı, şuanda Şereflikoçhisar Belediyesi’nin ne devletine ne milletine bir lira borcu yok. Bunları tabiî ki sonuçlandırırken sizlerin bu Mecliste almış olduğunuz kararlar ve bizlere vermiş olduğunuz desteklerin sonucu ortaya çıkmıştır. Göreve geldiğimizde Şereflikoçhisar’ın halkının hizmetinde hep birlikte bu Meclis, 2014-2019 yıllara arasındaki görev yapan siz Belediye Meclis Üyelerimizin katkısı ve destekleri olmuştur. Bugüne kadar yapmış olduğunuz desteklerden, katkılardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum; Şereflikoçhisar denildiği zaman veya bir hizmet gündeme geldiği zaman hiç tereddütsüz yanımızda oldunuz, Meclisimizde alınan kararlara tereddütsüz imza attınız.
Göreve gelmeden önce Şereflikoçhisar halkına ne söz vermişsek %99’nu hep birlikte gerçekleştirdik. Bugüne kadar geçmiş dönemdeki Meclis Üyelerine baktığımız zaman onlarda güzel hizmetler etmişlerdir ama biz onlardan daha iyi hizmet edeceğiz diye göreve talip olduk. Hamdolsun hem borç ödedik hem de vatandaşın ihtiyacı olan hizmetleri hep birlikte hayata geçirdik.
Bundan sonraki arkadaşlarımızda, bizden daha iyi hizmet edecektir. Onlara da şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

KEMAL SEZGİNER;
MHP Belediye Meclis Üyesi Kemal Sezginer de; “Meclis toplantısının sonuncusunu yapıyoruz bundan da onur ve gurur duyuyorum. Meclis Üyeliği görevinin el kaldırıp, indirmek olmadığını tekrar tekrar belirtmek istiyorum. Gelecek dönemlerde, geçmiş dönemin hareketlerine bakarak bazı yeni gelecek arkadaşlarımızın örnek almasını istiyorum. Meclis Üyesi arkadaşlarımın her konuda araştırmacı olması gerekir. Bazı arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum. Ramazan Ceylan döneminde görev yapan Aşır Özbek’e, Hakverdi Altuğ döneminde görev yapan Mehmet Yücel’e ve bu dönemde de Halil Şahan arkadaşlarımıza, araştırmalarından ve konulara değinmelerinden dolayı çok çok teşekkür etmek istiyorum.
Bu Meclisin ayda 5 gün toplanması şart. Önergeler hazırlanıyor, buraya geliyor. En uzun oturum saatimiz yarım saat. 30 günlük problemi yarım saatte çözülemeyeceğini hepimiz biliyoruz. Ama çözmeye çalıştık. O da zaman kısıtlığından.
Gelecek dönemin ilk yapması gereken, ilk önergenin verilmesi gereken önerge toplantının ayda 5 güne çıkarılmasıdır.
Bizim şantiyemizin yeri yok, kapalı alanı yok, bir düzen yok, giriş çıkışı kontrol eden bir kantarımız yok. Yeni dönem için söylüyorum. Bu iki konunun çok önemli olduğunu söylüyorum. Ve herkese teşekkür ediyorum.

CAFER TAYYAR ALTUĞ;
AK Parti Grup Başkan vekili Belediye Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ da; “Bizden önce Şereflikoçhisar’a hizmet etmek için varını yoğunu harcayan geçmişteki Belediye Başkanlarıma ve Meclis Üyesi arkadaşlarıma hepsine sonsuz teşekkür ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.
Bir 5 yılı geçirdik, çok mutluyum. Birbirimizi kırmadan, dökmeden, anlayış içerisinde bir 5 yıl geçirdik. Bundan dolayı MHP grubuna, CHP grubuna ve AK Parti grubundaki Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum, olgunlukla bir Meclisi yöneltti.
Bu Ülke bizim, bu İlçe bizim biz İlçemiz için çalışıyoruz. Bir çok önerge geldi. Biz bu önergelere, yok istemiyoruz diye fikir beyan edilmedi. Oturduk, tartıştık, ne güzel ise ona karar verdik. İnşallah bundan sonra gelen Belediye Meclis Üyeleri de İlçemize hizmet için güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Onlara da şimdiden hayırlı olsun diyorum”dedi.

HALİL ŞAHAN;
MHP Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan da; “30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde, mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden Şereflikoçhisar Belediye Meclis üyesi seçildim. Her şeyin bir sonu olduğu gibi bu ayın sonu itibari ile görev süremiz sona eriyor. Bu süre zarfında toplam 57 meclis toplantısında bir toplantıya Babamın geçirmiş olduğu kalp rahatsızlığından dolayı katılamadım. Toplamda 44’ü yazılı birçok da sözlü olmak üzere önergeler verdim. Bu önergelerle, benim ilçem diğer ilçelerden geri kalmasın. Bu ilçede yaşayan partili partisiz tüm insanlar hak etmiş olduğu hizmeti alsın istedim.
34202 kişiyi doğrudan 50-60 bin kişiyi dolaylı etkileyen şehir hayatında, 17 merkez 47 taşra mahallesini bir bütün olarak gördüm. Kısacası Mamalı (Yalnızpınar) dan Aktaş’a ayrım yapmadan hizmet gitsin istedim. Taleplerimin, kimisi kabul edilirken birçoğu da ilçenin kısır siyaseti yüzünden amacına ulaşamadı.
“Baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş.” Hoş bir seda bırakmak için çabaladım. Bu süre zarfında sürçü lisan etmişsem affola. Bazen bir kurt yalnızlığı düşse de hislerime, eğilmedim bükülmedim. Doğru bildiğimi söylemekten geri durmadım.
Bizden önce ve bizimle beraber bu görevi yapan ancak beş yılı beş kelime etmeden kapatanlar gibi olmaktan ar duydum. Bu yüzden farklı bir meclis üyesi olmaya çalıştım.
Yusuf Has Hacib’in;  “Kişi gönlünü çıkarıp avucuna koyarak başkalarının önünde mahcup olmadan dolaşabilmeli.” Sözünü kendime şiar edinip, o yönde beş yılımı geçirdim. Allah kimseyi mahcup etmesin.
Önümüzdeki seçimlerde meclis üyeliği ile ilgili bir talebim olmamıştır. Bizden sonra görev alacak olan arkadaşlarımızın bizden daha iyi bir şekilde görevlerini yerine getirecekleri konusunda inancım tamdır.
Beş yıllık muhasebe sonunda bize güvenen oy veren vatandaşlarımızın sesi olmaya çalıştım. Gönül rahatlığı ile bu sürenin sonuna gelmenin onur ve gururunu yaşıyorum. Kişinin kendi karnesini doldurması çok doğru değildir. Takdir hemşerilerimindir. Bizden sonra görev alacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Üstlenmeye çalışılan vebal ağır, o yükü taşımak kolay olmayacaktır. Allah yardımcıları olsun.
Liderim Devlet Bahçeli’nin söylediği gibi “önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” demeye hayatımın geri kalanını o çizgide devam ettirmeye çalışacağım. Görev süremin dolması, içinde yaşadığım ve yaşamaya devam edeceğim memleketimin dertleri ile dertlenmekten beni geri koymayacaktır.
Şereflikoçhisar Belediyesi Meclis Üyesi olduğum ilk günden beri her türlü desteği veren, yaptığım işe inanan ve güvenen Şereflikoçhisar halkına, yerel gazetelerimize, tüm Belediye çalışanlarımıza tekrar teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Benim bir hakkım varsa helal ediyor, Şereflikoçhisar’dan haklarını helal etmesini istiyorum”şeklinde konuştu.

TAMER KESER;
MHP Belediye Meclis Üyesi Tamer Keser de; “5 yıllık görevin sonuna geldik. Elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışmaktı amacımız. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden sonrakilere bu bayrağı teslim edeceğiz. Şimdiden bizden sonra görev alacak arkadaşlara da başarılar diliyorum. Meclis Üyesi seçimimde, başta mensubu olmaktan onur duyduğum MHP’ye, Genel Başkanıma ve tüm kademelerine ve Şereflikoçhisar halkına, Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”dedi.

PLAKET TÖRENİ
Konuşmalardan sonra 5 yıllık hizmetin anısına Belediye Başkanı Ferda Polat, Meclis Üyelerinin tamamına plaket verdi.

Daha sonra AK Parti, MHP ve CHP grup Başkanları tarafından da Belediye Başkanı Ferda Polat’a plaket verdi.


    7 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3054 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri