06 Mart 2019, 14:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Birtakım ziyaretler yapıldı

Birtakım ziyaretler yapıldı

Vergi Haftası Kutlandı...
25 Şubat – 3 Mart tarihleri arasındaki Vergi Haftası, bu yıl da tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de kutlandı.

Bu yıl 30.’su kutlanan Vergi Haftası’nda İlçemizde bir takım ziyaretler yapıldı. İlk olarak Vergi Dairesi Müdürü Nihat Memiş, personelleriyle birlikte Kaymakam Sedat Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Yıldırım, 30.Vergi Haftası’nı kutlayarak, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra Tuz Gölü İlkokulu 3.sınıf öğrencileri, Vergi Dairesi’ni ziyaret ettiler.

Müdür Nihat Memiş’in Odasında, Vergi haftası ve vergi ile ilgili bilgi alan öğrenciler, Daire’nin tüm birimleri gezdirirdi ve öğrencilere hediyeler verildi.

En son olarakta; Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin ile Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz Vergi Dairesi’ni ziyaret etti.

30.Vergi Haftasını kutlayan Mehmet Çetin ve Celal Yılmaz’ın ziyaretlerinden dolayı da Nihat Memiş, memnuniyetini dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

HER VATANDAŞ VERGİ VERMEKLE YÜKÜMLÜDÜR
İlçemiz Vergi Dairesi Müdürü Nihat Memiş, İlçe halkına da seslenerek şunları söyledi; “Aynı vatan üzerinde yaşayan insanların vatandaşlık görevi olarak devlete karşı yerine getirmeleri gereken sorumluluklar bulunmaktadır. Bu sorumluluklardan biri de vergi vermektir. Vergi ekonomik bir düzenlemedir. Vergi Anayasamızda yer alan ve herkesin ödeme gücüne göre ödemekle yükümlü olduğu bir görevdir. Vatandaşın devletten gördüğü hizmetin yerine getirilmesi ve devamlılığının sağlanması için verilmesi gereken maddi karşılıktır.
Vergi döngüsel bir süreçte devlet ve millet arasında ekonomik bir denge oluşturarak Ülkenin kalkınmasını ve gelişmesini sağlamaktadır.
Bu nedenlerle her vatandaş, vatandaşlık görevi olarak aldığı hizmetin karşılığında devletine vergi vermekle yükümlüdür.”  7 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1071 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu