06 Mart 2019, 14:16 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

TKDK bilgilendirme toplantısı düzenledi

TKDK bilgilendirme toplantısı düzenledi

x

Yatırımcılara IPARD – II için 5.çağrı yapıldı...

Yatırımcılara IPARD – II için 5.çağrı yapıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu tarafından IPARD – II 5.Çağrısı ilanı ve desteklenecek tedbirleri ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme toplantısında, yatırımcılara IPARD – II için 5.çağrı yapıldı.

Toplantıya; TKDK Ankara İl Koordinatörü Güzin Oyman, TKDK Proje Başvuru Yönetmeni Birimi Aylin Güney, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Görgülü ve İlçemiz yatırımcıları katıldı.

TEDBİRLERDEN FAYDALANMAK İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAYACAK
Toplantı da açılış konuşması yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Görgülü;  “Tarım ve Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu’nun IPARD –II 5.çağrısı döneminde yapılacak olan desteklemeleri hakkında bilgi almak için biraraya geldik.
Tarımsal İşletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımları ile Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili yatırımlar hakkında bilgilendirileceğiz.
İnşallah bu sene İlçemizde, bu yatırımlar için başvurular olsun, mutlaka faydalanılsın.
Tarımsal İşletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımları için %40 - %70 oranında hibe desteklemesi var. Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili yatırımları için de %40 - % 50 arasında bir destekleme yapılmakta.
101 nolu tedbiri için 170 milyon avro, 103 kodlu yatırımlar içinde 80 milyon avro bütçeleri var.
Başvurular; 101 nolu tedbirlerde 8.04.2019 tarihinde başlayıp 17.05.2019 tarihinde sona erecek, 103 nolu tedbirlerde de 8.04.2019 tarihinde başlayıp 24.05.2019 tarihinde sona erecek” dedi.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’A DAHA FAZLA PROJE VERMEK İSTİYORUZ
“Şereflikoçhisar’a daha fazla proje vermek istiyoruz” diyen TKDK Ankara İl Koordinatörü Güzin Oyman da konuşmasında; “IPARD’ın Kırsal Kalkınma ayağını yönetiyoruz TKDK olarak. 5. Çağrımıza çıktık. Şereflikoçhisar’a baktığımız zaman potansiyel olarak çok fazla proje sayısı yok. 453 proje içinden 33 tane projeniz var. IPARD II’ye baktığımız zamanda 20 tane projeniz var. 453 projenin içinde 33 proje Şereflikoçhisar için bence çok az. O da genellikle traktör projeleri, tıbbi aromatik bitkilerde.
Besiciliğe ve işleme paketlemeye çıktık şimdi. Çağrı olarak 302 dediğimiz çiftlik faaliyetlerine Mayıs Haziran gibi çıkmayı düşünüyoruz. Yeni çağrımızla %40 ile % 70 arası hibe oranlarımız var.
IPARD olarak biz Şereflikoçhisar’a daha fazla proje vermek istiyoruz.
Ayrıca; yatırım düşünürseniz, aklınızda kalan yapmak istediğiniz, yapmayı düşündüğünüz projeler olursa kuruma her zaman gelebilirsiniz, görüşürüz” şeklinde konuştu.

TKDK Proje Başvuru Yönetmeni Birimi Aylin Güney de; IPARD ve TKDK ile ilgili bilgiler aktardı.

Toplantı, çiftçilerin ve yatırımcıların sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

  7 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3377 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri