06 Mart 2019, 13:56 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hırsızlar Eley’i çok sevdi

Hırsızlar Eley’i çok sevdi

Hırsızlar Eley’i çok sevdi...


İlçemiz Eley mahalesinde son haftalarda meydana gelen hırsızlık olayları mahalle sakinlerini endişelendirirken, hırsız ya da hırsızların izine rastlanmayışı da “acaba içeriden birileri mi yapıyor, ya da birilerinin parmağımı var?” Sorusunu gündeme getiriyor.

Edinilen bilgilere göre Eley’de aylardan bu yana fasılalarla hırsızlık olayı meydana geliyor ve bugüne kadar 10’a yakın eve girildiği ifade ediliyor.

Sahipleri yurt dışında ya da köy dışında ikamet eden boş evleri tercih eden hırsızlar, genellikle evde bulunan bakır kazan, alet edavat gibi gereç ve malzemeleri çalmayı tercih ediyor.

Halen 12’ye yakın hanenin açık olduğu Eley mahallesinde hırsız ya da hırsızların geceyi olayı gece vakti gerçekleştirdikleri, kapı ve pencere kilitlerini kırarak içeri girdikleri ifade ediliyor.

Eley mahallesinde güvenlik kamerasının olduğu ancak aylardan bu yana arızalı olması nedeniyle görüntü kaydedemediği, arızanın giderilmesi için de kimsenin çaba göstermediği, öncülük yapmadığı, köy muhtarının da bu duruma ilgisiz kaldığına vurgu yapılıyor.

Diğer yandan güvenlik görevlilerince zaman zaman Eley’de kontrol yapıldığı, bunun dahi hırsızları engellemeye yetmediği konuşuluyor.

Hırsızlık olaylarının mahalle sakinlerini korkuya sevkettiği, can ve mal güvenliğinin kalmadığı öne sürülerek yetkililerden yardım ve destek bekledikleri seslendiriliyor.


   7 Mart 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1457 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu