27 Şubat 2019, 15:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ak Parti Milletvekili aday adayıydı

Ak Parti Milletvekili aday adayıydı

Ak Parti Milletvekili aday adayıydı...


Ak Parti Milletvekili aday adayıydı / İsa Apaydın görevden alındı


*2015 Haziran seçimlerinde Ak Parti’den milletvekili aday adayı olan Karayolları Genel Müdürü İsa Apaydın görevden aldı.

O dönemde genel müdür yardımcısı olan ve bölgemizden aday adayı olan İsa Apaydın, İlçemize de gelmiş, Ak Parti İlçe merkezinde açıklamalarda bulunmuştu.

İsa Apaydın’ın ziyaretiyle ilgili 19 Şubat 2015 tarihli gazetemizde; “Tren Yolu talebine destek veren İsa Apaydın Milletvekili Aday Adayı” başlığıyla yayınlanan haberin içeriğinde şu bilgiler yeralıyordu:
İlk kez Kaymakam Erol Karaömeroğlu tarafından dillendirilip gündeme getirilen ve son günlerdeki gelişme ile kamuoyunda heyecan uyandıran “Şereflikoçhisar’a tren yolu” düşüncesi, 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi, iktidar partisi AKP’nin İlçemize yönelik vaadleri arasında önemli bir yer tutacağa benziyor.

Kaymakam Erol Karaömeroğlu ve Belediye Başkanı Ferda Polat’ın konuya ilişkin yaptıkları açıklamalarda; “Kaymakam Erol Karaömeroğlu başkanlığında; Belediye Başkanı Ferda Polat ve AKP İlçe Başkanı Sait Başaran’dan oluşan heyet, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın ile görüşmede; hükümetimizin Samsun-Mersin demiryolu ağı projesi kapsamında 2015 yatırım programına alınan Kırıkkale-Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla hattının Şereflikoçhisar’dan geçmesi veya bu hatta Şereflikoçhisar’dan bir hat döşenmesi ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünce bir fizibilite raporu hazırlanmasına karar verildi. Hazırlanacak bu fizibilite raporuna göre bir yol haritası belirlenecek.” Bilgileri yeralmıştı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü ise TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın İlçemize geldi ve tren yoluyla ilgili detaylarını diğer sütunlarımızda okuyacağınız açıklamaları yaptı. Açıklamalardaki detaylı bilgilerle bu yöndeki umutları hat safhaya çıkaran İsa Apaydın’ın AKP’den bölgemiz milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi.

Parti binasında tren yoluyla ilgii açıklamanın ardından toplantıya basına kapalı olarak devam etti.

Tren yolu projesine en büyük desteği vereceği ifade edilen İsa Apaydın’ın bu desteğinin seçim süreciyle ilgili olup olmadığını ise zaman gösterecek.

  28 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1589 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu