27 Şubat 2019, 15:07 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hektaş Çiftçilerle Buluştu

Hektaş Çiftçilerle Buluştu

Hektaş Çiftçilerle Buluştu...


Ülkemizin tamamen yerli yatırımı olan ve aranan markası haline gelen Hektaş; ilçemizin çiftçileri ile geçtiğimiz Salı günü Muammerin Yeri işletmesinde bir araya geldi.

Ev sahipliğini Hektaş Tarım Şereflikoçhisar bayileri  Yüksek Ziraat Mühendisi Nevzat Alpay ile Emin Kılıç’ın yaptığı bilgilendirme amaçlı toplantıya; Şereflikoçhisar Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, Hektaş Tarım İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Satılmış Erdoğan,Yüksek Ziraat Mühendisi Mahmut Sami Akça, bölge bayileri, ilçemiz çiftçileri ve yerel basın mensupları katıldı.

Toplantı Hektaş’ın tanıtıldığı kısa sinevizyon gösteriminin ardından yine sinevizyon eşliğinde ilaç ve gübre tanıtımının yapıldığı iki bölümle devam etti.  

Birinci bölümde; Bölge Sorumlusu Ziraat Mühendisi Serkan Hakalmaz’ın sunumu ile bitkilerde oluşan kök hastalıkları ve yaprak hastalıkları konusunda bilgi verilirken,  çiftçilerin hububat, nohut, kimyon ve şeker pancarı gibi ürünlerin ekiminde yaşadıkları sorunları ve bu sorunlarda kullanılması gereken ilaçlar ve miktarları hakkında bilgi verildi.

İkinci bölümde; ‘ürüne göre gübre’ anlayışını ‘toprağa göre gübre’ anlayışına dönüştürmeyi hedefleyen Hektaş; Ziraat Mühendisi Deniz Bekdemir’in sunumuyla yeni nesil organomineral doğal gübre konusunda çiftçileri aydınlattı kullanımı ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

İlçemiz çiftçilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen bilgilendirme toplantısında sohbet soru cevap şeklinde devam ederken  bölge çiftçilerinin sorunları da dinlendi. Toplantı yenilen yemeğin ardından sona erdi.

Hektaş; 1956 yılında çoğunluğunu doktorların oluşturduğu, kimyagerler, eczacılar ve ziraat mühendeslerinin birleştirdikleri tasarrufları ile beşeri ilaç üretimi ve pazarlaması için Adana’da kuruldu.

“Akıllı Tarımın Öncüsü” sloganıyla, bitki koruma, bitki besleme, tohum ve hayvan sağlığı alanındaki bilgi birikimi ve mevcut ürünleri ile sürdürülebilir tarımsal üretimde kabul görmüş, sertifikaları ve standartları, modern üretim tesisleri, üretim kapasitesi ve yetenekleri, güçlü alt yapısı, lojistik ve teknik servisi ile Türk tarımına destek vermeye devam ediyor.
 

  28 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1186 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu