20 Şubat 2019, 16:00 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Saadet Partisi Başkan adayını açıkladı

Saadet Partisi Başkan adayını açıkladı

Saadet Partisi’nin Belediye Başkan Adayı MUTLU ÖCAL...


Saadet Partisi’nin Belediye Başkan Adayı MUTLU ÖCAL.

Saadet Partisi İlçe Teşkilatı,  Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayının Mutlu Öcal olduğunu açıkladı.

"Cepsiz Çeketimizle çalmadan çalışacağız" diyen Saadet Partisi İlçe Başkanı olan ve 31 Mart yerel seçimlerinde Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayı olarak seçilen Mutlu Öcal, adaylığı ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Saadet Partimizin 1399 seçim Bölgesinde gösterdiği adaylardan biri de Şereflikoçhisar İlçemiz teşkilatının onayı ile beraber ben oldum. Daha önce İlçe Başkanlığı yapıyordum. Şuanda da bütün Türkiye’de adaylarımızın gösterildiği gibi Şereflikoçhisar’da da ben gösterildim. 
Devletten tek kuruş destek almadan bütün seçim bölgesinde aday çıkarabilen tek siyasi parti biziz, Saadet Partisi. Yani bazılarının dediği gibi kimseyle ittifak yapmıyoruz, son ana kadar da yapmayacağız. Bu şekilde de devam edecek.

“Dürüst Başkan dürüst yönetim” sloganıyla beraber 1399 seçim bölgesinin hepsinde de en güzel başarılara imza atacağız. Bu vesileyle seçimlerin Şereflikoçhisar İlçemize, Ankara’mıza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyoruz.
Saadet Partimiz bu yıl 50.yılını kutlamaktadır. 1969 yılında tek başına yola çıkan Erbakan hocamız, bağımsızlık hareketiyle beraber bu yıl itibariyle 50.yılını tamamlamıştır. 50.yılında 3 defa İktidar ortağı ve Başbakanlık yapmış bir hareket olarak Türkiye’nin en temel problemlerine çözüm üretmiş bir anlayışa sahibiz. Bundan da gurur duyuyoruz.

1974 yılında CHP ile beraber büyük Kıbrıs harekatını yaparak en büyük başarıları kazanmıştır. Sonrasında Milliyetçi Cephe Hükümetleriyle beraber Demirel ve Türkeş’le beraber, Amerikan üstlerini kapatmıştır. Ve 1996 yılında Doğru Yol Partisi ile beraber iktidar ortağı olduğu dönemde çekiç gücü Türkiye’den def ederek, ne kadar memleket sevdalısı, ne kadar milliyetçi olduğunu dünyaya ispat etmiştir. Hiç kimsenin bizi hainlikle, töreristlikle suçlayacak bir hakkı olamaz diye düşünüyoruz.
Ayrıca bugün içinde bulunduğumuz konum itibariyle işsizlik Kasım Ayında tavan yapm ış, yüzde12’nin üzerine çıkmıştır. 1974 yılından beri İktidar ortağı olduğumuz her dönemde bütün Türkiye’ye yayılmış ağır sanayi hamlesiyle işsizlik en düşük seviyelerine milli görüş iktidarlarıyla beraber kavuşmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle yerel yönetimlerde yine Milli Görüş iktidarı, özellikle 1994 yılında kendini büyük ölçüde hissettirmiştir. Ne varki son Cumhurbaşkanımızın açıklamalarıyla da 94 ruhuna yeniden atıf yapılmıştır. 2023 olan hedefler, yeniden 1994’e dönmüştür. Ancak şuna dikkat etmek gerekiyor: 94 ruhunda akıl vardı, irade vardı ve vicdan vardı. Geçen 16 yıl içerisinde maalesef Türkiye, bunlardan yoksun olarak bugün içinde bulunduğumuz hale gelmiştir”dedi.

ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLİR BİR BELEDİYE ANLAYIŞI İÇİN
Göreve geldiği zaman neler yapacağını kısa da olsa belirten ve “Şeffaf ve hesap verebilir bir Belediye anlayışı için birlikte yönetmeyi teklif ediyoruz” diyen Mutlu Öcal; “Şereflikoçhisar İlçemizde yapmayı düşündüğümüz projelerimizi daha sonraki çalışmalarımızda sizlere aktaracağız. Ancak başlıklar olarak bunu duyurmak istiyoruz.
Şehirler ilçeler hiç kuşkusuz bir arada yaşama erdeminin en yüksek olduğu bir olgudur. Toplumların gelişmesinde, medeniyet tasavvurunda şehirler, üstlenici bir role sahiptir. Birarada yaşama kültürünün temelinde hak ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vardır. Biz İlçemizdeki yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve ideal noktaya ulaşmasında ana itici gücün yerel yönetimler olduğunu düşünüyoruz. İyi yönetilen bir şehrin her türlü zorluğu aşmada başarı göstereceğine inanıyoruz. İyi yönetilen bir İlçede; Sosyal, kültürel ve ekonomik bütün dinamikleri harekete geçirerek son derece önemli çalışmalar yapılacağına inanıyoruz. İlçemiz konumu itibariyle, tarihi ve kültürü ile yüksek potansiyele sahiptir. Ancak, bu potansiyelin harekete geçirilmesi için liyakat sahibi emanet bilinci olan hakkaniyetli ve erdemli yöneticilerin işbaşına gelmesi gerekmektedir. Milli Görüş hareketi de bunu tarihi ile ispatlamıştır. Rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi; “Yanlış bir otobüse bindikleri için 80 milyon yolcu, 5 senede bir mola yerinde şoförü değiştirerek avutuluyor. Oysa şoförün hiçbir ehemmiyeti yoktur, aracın da bir ehemmiyeti yoktur. Şoförün yaşlı veya genç olması, aracın yeni veya eski olması istikamet düşünüldüğü zaman hiçbir önem arz etmemektedir. Oysa istikameti doğru seçtiği gün dananın kuyruğu kopacaktır.” demiştir.

İnşallah milletimiz, özellikle Şereflikoçhisar ilçesinde bulunan hemşehrilerimiz, gerçek manada hizmetin Milli Görüşte olduğunu ve 5 yıldızlı hizmeti hak ettiklerini verecekleri oyla, yapacakları seçimle bize göstereceklerdir. Buna inanıyoruz. 3 dönemdir iktidarda olan Belediye her dönem farklı aday çıkararak ilçemizde başarısızlığını da ortaya koymuş olmaktadır.

31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerde İlçemizin kaderini etkileyecek önemli bir karar ortaya koyacağız. Saadet Partisi olarak bu seçimlerde biz de yeni bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Biz şehrin bütün potansiyelini harekete geçiren, yıkmadan yapan, adil bölüşümden yana olan, kardeşliği temel ilke edinen, ötekileştirmeyen, yaparken farklı fikirlere açık olan bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Şeffaf ve hesap verebilir bir Belediye anlayışı için birlikte yönetmeyi teklif ediyoruz. Biz çocuğu, genci, yaşlısı, kadını, erkeği ve en önemlisi aile kurumu ile mahalle kültürünü yeniden hayatın merkezinde olduğu bir belediyecilik teklif ediyoruz. Biz İlçemizi bütüncül bir yaklaşımla ele alan yeni bir hizmet Belediyeciliği teklif ediyoruz.”şeklinde konuştu.


      21 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1091 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu