20 Şubat 2019, 15:54 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Yapıldı...


Muhtarlar Derneği’nin yapılan Olağan Genel Kurulu sonucunda Abdullah Kargın yeniden Başkan seçildi.

Cuma günü yapılan Genel Kurul sonucunda Başkanlığa getirilen Abdullah Kargın, 5.döneme merhaba dedi.

Genel Kurulda; Aylık aidatların 20 liradan 30 lira olmasına ve 3 ayda bir Muhtarların dernekte biraraya gelerek sıkıntılarını, taleplerini görüşeceklerinin kararını aldılar.

GÜNDEM MADDELERİ
Genel Kurul’da ilk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanlığına Halit Yücel, Üyeliklere de Ruhi Arıduru ve Dede Özdemir seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Abdullah Kargın tarafından faaliyet raporu okundu ve müzakeresi yapıldı.

Kurulların ibrasınden sonra da Kargın bir konuşma yaptı. Abdullah Kargın konuşmasında; “Göreve geldiğimiz günden beri aidat 20 lira. Bugüne kadar hiçbir gün artırmadık, gerekde görmedik. Çünkü burası ne para artırma yeri, ne para yeme yeri. Herkes benim hesaplarımı inceleyebilir. Kuruşu kuruşuna ben hesap veririm. Allah’ta yedirmesin. Hiçbir fuzuli harcamam da yok. Sizden ricam aidatlarınızı zamanında ödeyiniz, duyarlı davranalım, derneğimize sahip çıkalım. Bugün Muhtarlar 2020 lira maaş alıyorsa 800 lira sigortası ödeniyorsa bu adamın ve yönetimin ve diğer derneklerin yukarda katkısı var. Ben Federasyonda Başkan Yardımcısı olduğum için gitmediğim ne Başbakan, ne Bakan ne de Milletvekili kalmadı. Allaha şükürki şimdi muhtarlığın hem konumu var hem de maaşı var. Maaşı duyan aday oldu, sigortayı duyan aday oldu.
Bir teklifim var. Aidatı ya 25 lira olsun ya da 30 lira olsun. Giden dönem seçim yaptık. Beni destekleyen ve Genel Kurulumuza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Muhtar Kenan Ülger’in; “2 ayda bir ya da 3 ayda biraraya gelsek, hem birbirimizi görürüz hem de taleplerimizi görüşürüz” şeklindeki önerisi ve aidatın da 30 lira olması kararı oybirliğiyle kabul edildi.

Dilek ve temenniler kısmından sonra da seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda;31 Oy alarak Abdullah Kargın tekrar Başkan seçildi. Kargın’ın Yönetim Kurulunda;

Mustafa Akar, Yaşar Demir, Dede Özdemir, Halit Yücel, Adnan Yılmaz, Zekeriya Güneş, Menderes Salcan, Sait Toprak ve Hacı Ahmet Candan.

Denetleme Kurulunda; Kenan Ülger, Recep Güven ve Kadir Yalman.
Ve Üst Kurul Delegeliğinde de; Menderes Salcan, Yücel Ersoy, Nevzat Çiçekçi, Nazmi Ünal, Süleyman Erdikli ve Seyfullah Yılmaz yer aldı.

  21 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1140 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.098 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu