20 Şubat 2019, 15:42 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Komisyon kurulacak

Komisyon kurulacak

Metruk Binalar için Komisyon Kurulacak...


Metruk Binalar için Komisyon Kurulacak.

Ankara Valisi Vasip Şahin imzalı Kaymakamlık ve Belediye’ye gönderilen yazıda, İlçemizde metruk binaların yıkılması konusunda bir komisyon kurulması gerektiği ve bu komisyonun etkin bir şekilde çalışması istenildiği öğrenildi.

İnsanların can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan metruk binaların ve enkazların uyuşturucu kaçakçılığı ve kullanımı, sigara kaçakçılığı, bu maddelerin saklanması ve gizlenmesi gibi amaçlarla kullanılması nedeniyle, özellikle uyuşturucuyla mücadele kapsamında alınan önlemlerin başında metruk binaların yıkılması, yıkılmaları zaman alan metruk binaların kullanımını engelleyecek fiziki tedbirlerin alınması ve düzenlenecek faaliyetleri ile bu metruk binaların kullanımına müsaade edilmeyecek, caydırıcı önlemlerin alınması istenildiği,
Metruk binaların tespiti ve yıkılmasında koordinasyonun sağlanması amacıyla ve konunun bütün yönleriyle takip ile değerlendirilmesi için Kaymakam Başkanlığında ilçelerde bir komisyon kurulması ve komisyonun etkin şekilde çalıştırılması gerektiği,

Komisyonlarda; İmar mevzuatına hakim mimar, inşaat mühendisi vb. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Özel İdare, YİKOB personelinin olacağı öğrenildi.    21 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1264 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu