20 Şubat 2019, 15:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çevre Temizliğinde neden duyarsızız?

Çevre Temizliğinde neden duyarsızız?

Çevre Temizliğinde neden duyarsızız?Şereflikoçhisar’da çevremizin temizliği bakımından neden duyarsızız?

Yeni parklar yapılır, 6 ay sonra bakmışsınızki parkın park denilecek hali kalmamış çöplük yuvası olmuş, yeni yeşil alanları yapılır 6 ay sonra bakmışsınız yeşil alan çöplük yuvası olmuş hatta piknik alanlarının ve mahallelerinin çöplük yuvası olduğunu görüyoruz.

Ve İlçemizde çevre kirliliğini oluşturan atıklar arasında en çok içki şişeleri görülüyor. Fotoğrafta da gördüğünüz atıklar çevre duyarsızlığına bir örnek teşkil ediyor.

Mustafacık Mahallesi Ofisin yanındaki alana atılan bu şişeler, oldukça fazla. Ve o yol üzerinde bulunan Ş.K. YEM yetkilileri, bu çöplüklerin her zaman var olmasından dolayı dışarıdan gelen misafirlerine karşı da utanır hale geldikleri belirtiliyorlar.

Ve ilçede utanma duygusu nedir bilmeyen insanlar tarafından atılan o çöpler, Ş.K.YEM personelleri  tarafından zaman zaman toplanıldığı belirtilirken, gerek mahalle sakinlerini, gerekse o arada bulunan iş yeri sahiplerinin tepkisine neden oluyor.

YETKİLİLER NE YAPAR?
Fotoğrafta görünen söz konusu yer, açık hava ve herkesin gelip geçtiği bir alan. Başta belediye olmak üzere sorumlu makamlarda oturanlar bu çevre duyarsızlığı konusunda neden hiçbir çaba çalışma göstermezler?

Fotoğraftaki çirkin görüntü, ilerde İl olmayı düşleyen İlçemize yakışıyor mu?

    14 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1096 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


toklu
hem vatandaş hem belediye suçlu vatandaş yanında bir çöp poşeti götürse çöpünü alsa götürse bu manzara olmaz belediye ise kontrol edip temizliği sağlamalı
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu