20 Şubat 2019, 15:23 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

Tarafsız denetim, önce gençlik diyorum

Tarafsız denetim, önce gençlik diyorum

Kamu oyunu uzun zamandır meşgul eden hayat pahalılığı aslında...Kamu oyunu uzun zamandır meşgul eden hayat pahalılığı aslında uzun yıllar vardır. Alım fiyatlarının, daima maaşların (gelirlerin) çok önünde seyrettiği, gerek medyalarımızda ve gerekse günlük toplum hareketlerinde dillendirilmişti. Yıldan yıla verilen maaş artışları ise fiyatların çok gerisinde kaldığı, dışa bağlılığın verdiği etkilerini daha da iyi sergilemekteydi. Geçmiş dönem idare temsilcilerimiz şirketlere ve marketlere her ay  %2artış vermeselerdi, veya bugünkü durumu o gün görselerdi ekonomistler bu gün ekonomist olmuşlardı demek istiyorum. İktisat ve ekonomi verilerinin sağlamlığı devleti kuvvetli kılar.


İdarelerin bugün buna çare sunmaları, yıllarca halkının feryadını dindirmek için olduğu kadar, son günlerin deneyim, sınavına ait olduğunu da bilmemiz lazımdır. Estirilen  eşitsel ağırlıklı dileklerin, çabaların çaresi olacağını, uzun vadede görememekteyim. Zira dış güçler daima ekonomik yaptırımlardan söz etmekte ve komşularımızı da gerek maddi-teknik donanım ve gerekse kültürel-yaşam donanımlarıyla, her gün aşama aşama empoze etmektedirler. Bizlere de DIŞ GÜÇLER ALGI OPERASYONU demek düşüyor galiba.

Müslümanın müslümana kırdırıldığı bu siyasi, ekonomik güçlülük furyası, aslında gelişmemişliğin tanımından başkası değildir.  Ülkemin kültürel ve milli etkinlik algısı, dış güçlerin teknik veri üstünlüğünde erimektedir. Kültürel ananevi gelişmişliğimizin geleneği, bu teknik güç karşısında daima akim kalmaktadır. Dış güçlerin verileri olan toplumsal hareketleriyle, her türlü toplantı ve eğlence hareketleri, müzikseverler ile spor karşılaşmalarındaki programlamalar, milli folklarmız bile dinimizin ve milliyetliğimizin kabul etmediği şekilde uygulanmaktadır. Ana-baba saygısı, büyük-küçük sevgisi, ailevi birlik dayanışması, söz tutma, söz duyma,  vs. gibi özlerimiz çok kaybolmuş ve uygulamadan adeta kaldırılmıştır. Sözde kalkınmış, gelişmiş adil BATI,  müslüman ülkelerine daima teknik veri yardımlarıylal (!) orduları ve siyasetçileri geliştirmeye çalışmaktadır.

Okuyan gençliğin yüzde on-onbeşi yeni icatlar bulduğu görülse de yine yüzde 60-70’lik gençlik rütun hayatı yaşamakta ve cep  telefonuyla zaman geçirmekte, onunla oyun oynamaktadır. Bedenine aldığı gıdayı da, göz ve beyni feriyle eritmekte, kaslarını ve bazı kendiliğinden, istemimiz dışında çalışan organlarını bile göz-beyin dikkat eylem ferinden dolayı çalışmaktan alıkoymaktadırlar.

Türkiyemizi ve ilçemizi huzurlu ve eşit gelirlere sahip bir duruma getirmek istiyorsak önce tarafsız denetimlerimizi yapmalı, bilgilerimizi de toplumun yararlarına olacak  uygulamalar düzeyinde geliştirmeliyiz. Önce gençlik diyor ve zaman öldüren bu cep telefonculuğu yerine, eğitimden edindikleri bilgilerle hayatı kolaylaştıracak icatlar ve yenilikçi eylemlerde bulunmaları gereğine de inanmaktayım.

Gençlerimizde biriken enerjinin  izalesinin spor etkinlikleriyle giderileceğine  inanmaktayım ve spor yapmanın, bedensel ve beyinsel işlevlerle  kendinde farkındalıklar tebarüz ettireceğine de  inanmaktayım.

Yarınlarımızda daha dayanışmalı ve eşitsel ağırlıklı  parasal gelirlere, yenilikçi verilere varmak umuduyla arzolunur.    21 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2848 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri