20 Şubat 2019, 15:21 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Psikolojik sıkıntılar üzerine

Psikolojik sıkıntılar üzerine

08.01.2019 tarihli MHP grup toplantısında, MHP genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından...08.01.2019 tarihli MHP grup toplantısında, MHP genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından grup konuşmasının bir kısmında günümüzün ciddiyet arz eden bir sorunu olan ruhsal sıkıntılar dile getirilmiş ve “Ruh Sağlığı Yasasının” bu yıl içinde Türkiye Büyük Millet Meclisinden çıkarılmasına değinilmişti.

Evet doğrudur ve günümüz ortamında psikolojik açıdan bunalımlı ruh halinin yaygınlaştığı su götürmez bir gerçektir.

Ancak, Sayın Devlet Bahçeli’nin üzerinde durduğu Ruh Sağlığı Yasası, söz konusu bu sorunu ve sorunları ciddi oranda gidermede ne derece etkili olur buda tartışmaya müsaittir.
Benim bu noktada şahsi fikrim; “Ağaç yaş iken eğilir” atasözüne binaen, insani ve manevi özellikleri yüksek ve ruhsal açıdan sıhhatli bireyler yetiştirmek adına eğitim sisteminde gerekli düzenlemeler ve iyileştirmeler en samimi biçimde yapılırsa, psikolojik sorunların yıkıcı şekilde baş göstermemesi noktasında önemli bir başlangıç yapılmış olur!

Diğer taraftan ciddi ve samimi bir şekilde üretim ekonomisi modeli esas alınır, işsizliğin sıfırlanması ve geçim sıkıntısı kavramının yerle bir edilmesi adına iller ve ilçeler üretim tesisleri ve fabrikalarla donatılırsa, işsizlik sorunu çok ciddi seviyede giderilir.

Bu cümleden hareketle üretim ekonomisi modelinin etkisiyle işsizliğin ve geçim sıkıntılarının açtığı sorunların giderilmesinde büyük bir mesafe kat edileceğinden, orantılı olarak psikolojik sıkıntıların önlenmesi noktasında da büyük bir mesafe kat edilmiş olur!

Bunlarla birlikte basın yayın kuruluşları vasıtasıyla gerçekleştirilen ahlaki yozlaşma ve kültürel dejenerasyonu artırma saldırılarıyla ciddi şekilde mücadele edilir ve insani bir yaşam şeklinin hakimiyetinin sağlanması adına basın yayın kuruluşları aracılığıyla eğitici-öğretici yayınlara ve de sunumlara ağırlık verilirse, sorunun giderilmesi noktasında önemli bir mesafe alınmış olur!

Hülasa, açık ve net bir şekilde görüldüğü gibi 08.01.2019 tarihinde partisinin grup toplantısı konuşmasının bir kısmında Sayın Devlet Bahçeli’nin üzerinde durduğu ruhsal sıkıntıların ana kaynağı eğitim sorunudur ve işsizlik-açlık sorunudur. Ve görüldüğü gibi sıkıntının ana kaynağını teşkil eden sorunların giderilmesi içinde ayrı bir ruh sağlığı yasasına çok da gerek yoktur.

E tabi insanlık halidir ve işsizlik sorununun, geçim derdinin ve eğitim sorununun ciddi derecede giderilmesine rağmen ufak tefek de olsa sıkıntılar devam ediyorsa, bireye psikolojik tedavi imkanlarının sunulması için de bir ruh sağlığı yasasına lüzum olmadığı net bir şekilde ortadadır vesselam!   21 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3035 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri