13 Şubat 2019, 15:05 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Millet İttifakı’nda son durum!

Millet İttifakı’nda son durum!

Millet İttifakı’nda son durum...


CHP Belediye Başkanlığı için aday çıkarmıyor. İyi Parti Adayı Ercan Ertürk Alıcıoğlu ittifak adayı olarak seçime giriyor. M.Celal Ünsal “meclis seçimine CHP olarak gireceğiz” derken, İl Başkanı; buna ilişkin görüşmelerin devam ettiğini söylüyor.


31 Mart 2019’daki yerel seçimler için geri sayım devam ederken, Millet İttifakı’nın İlçemizdeki durumu da yavaş yavaş netleşmeye başladı.

CHP ile İYİ Parti Genel Başkanları’nın açıklamasında İlçemizde İyi Parti adayı ile seçime gidileceğinin belirlenmesinden sonra, önce Sosyal Medya’da, daha sonra da basın toplantısında M. Celal Ünsal’ın CHP’nin Belediye Başkan Adayı olduğu açıklandı.

Bu sırada devam eden ve il başkanları düzeyinde yürütüldüğü belirtilen ittifak görüşmelerinde, Ankara’da ittifak halinde seçime gidilecek ilçe sayısının artırıldığı ve bir kez daha İlçemizde İyi Parti adayı ile seçime gidileceği belirtildi.

Bunun üzerine CHP Başkan Adayı M. Celal Ünsal adaylıktan çekildiğini, ilçe yönetiminin de toplu olarak istifa ettiğini açıklasa da, sonradan istifaların geri çekildiğini, adaylığının devam ettiğini vurguladı.

Aynı günlerde İYİ Parti İl Başkanlığının düzenlediği Ankara’daki toplantıda adaylar tanıtılırken, Ercan Ertürk Alıcıoğlu Şereflikoçhisar Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Önceki Salı günü de İYİ Parti İlçe Başkanlığı düzenlediği bir toplantı ile partisinin Belediye Başkan Adayı olarak Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nu tanıtırken, CHP İlçe Yöneticileri ise “bizimle konuşulmadı, görüşümüz alınmadı. Alıcıoğlu’nu ittifakın adayı olarak kabul etmiyoruz” açıklamasını yaptı.

ADAY TANITIM TOPLANTISI
Geçtiğimiz Pazar günü CHP Ankara’da düzenlediği geniş kapsamlı bir topantı ile Türkiye genelinde il ve ilçelerdeki belediye başkan adaylarını tanıttı.

Ankara il ve ilçe adayları açıklanırken, Şereflikoçhisar’ın adı okunmadı.

Pazartesi günü ise M. Celal Ünsal; “belediye Başkanlığı seçimine katılmayacaklarını, belediye meclisi için parti olarak kendi listeleriyle seçime gireceklerini” söyledi ve Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nun ittifak adayı olmadığını, İYİ Parti’nin adayı olduğunu bir kez daha vurguladı.

İL BAŞKANININ SÖZLERİ
Pazartesi günü telefonla görüştüğümüz CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener ise şunları söyledi:
İttifak görüşmeleri çerçevesinde imzalanan protokol gereği Şereflikoçhisar’da Belediye Başkanlığına aday göstermeyeceğiz. İttifakın ruhuna uygun olarak İYİ Parti adayını destekleyeceğiz.
Belediye Meclis üyeliği için ise henüz kesin karar verilmedi. Bununla ilgili görüşmeler devam ediyor. Sonuç önümüzdeki günlerde belli olur.


   14 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1432 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu