13 Şubat 2019, 15:01 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Güven Tır Kooperatfinin Genel Kurulu yapıldı

Güven Tır Kooperatfinin Genel Kurulu yapıldı

Güven Tır Kooperatfinin Genel Kurulu yapıldı...


Güven Tır Kooperatifinin Genel Kurulu yapıldı, başkanlığa Zafer Baltacı seçildi.

Güven Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 23.Olağan Genel Kurulu yapıldı ve Genel Kurulunun sonucunda başkanlığa oybirliğiyle Zafer Baltacı seçildi.

Genel Kurulda ilk olarak Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Derviş Ünal, Katip Üyeliklere de; Dede Özbek ve Refik Alıcı seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra bir konuşma yapan Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak; ““Bizim burada toplanmaktaki amacımız bir birliktelik yapmaktı. Bu birlikteliği yaparken de Şereflikoçhisar’da olan Şereflikoçhisar’ın hak etmediği bir söz var. Bu sözü dile getirmekten rahatsız oluyorum. “Şereflikoçhisar’da bir şey olmaz.” Bu “olmaz” kelimesini ilk yıkan sizler oldunuz. Bu mücadelenizle, bu birlikteliğinizle, Şereflikoçhisar’da hiçbir şey olmaz cümlesini sizler bu şekilde yok etmiş oldunuz. Ayrıyeten onun için de size çok teşekkür ederim.

Bu birlikteliğimizin amaçları ne idi? 1.’si Şereflikoçhisar ticaretinin ekonomisinin kalkınmasına öncülük yapmaktı. Diğer taraftan sizlerin bu ticari faaliyetlerinizi hakkıyla yerine getirebilmeniz için çabanızı, emeğinizin karşılığını hakeder bir şekilde almanızı sağlamaktı. Şereflikoçhisar Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizlerin sizin arkanızda durmamızın sebebi buydu. Hiçbir çıkar ve menfaat gözetmeksizin Şereflikoçhisar’ın geleceğini, Şereflikoçhisar’ın ticaretinin istikbalini düşünerek bunu yaptık. Bunu yaparken de bir çok zorluklarla karşılaştık. Ama bu zorlukları aşarken de büyük oranla sizin destekleriniz oldu. İlk başta başladığımız bu süreçte bir çok arkadaşlarımızla yol aldık.
Şuanda aşağı yukarı 170 kişiye ulaştık, araçta 250 üzerinde çıkmış oldu. Bugünden sonra Kooperatifin bu şekilde faaliyetlerini devam ettirebilmesi için bugünden sonra aynı birlikteliğiniz, aynı beraberliğinizi ve desteğinizi yeni oluşacak yönetime sunmanız gerekmekte.

1992 yılında kurulmuş Kooperatifimiz. Kooperatifin Kurucu Başkanı İlhan Yavuz, sonra Zeki Alıcı, İlhan Yavuz, Musa Demirkol, Zeki Alıcı, Musa Demirkol, Kadir Altuntaş, Selami Altuntepe ve 2011 yılından günümüze kadar da Kamil Yılmaz Başkanlık görevini yapmış.
Kooperatifin bugüne kadar gelmesinde emeği olan bütün arkadaşlara teşekkür ederiz. Ölenlere de Allah’tan rahmet diyoruz.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte yurtdışına gittim. İran Cumhurbaşkanı Yardımcısına tırcıların meselesini anlattık. İran’a giden ve İran’dan yük alıp getiren tırla yük taşıyan arkadaşların sorunlarını birebir benim Genel Başkanım anlattı. Yani TOBB’un Genel Başkanı İran’daki tırcı arkadaşların bu meselesini irdeliyorsa benimde burada olmam aşikardır, olmaya da devam edeceğim.
Bu süreç bundan sonra da bitmeyecek. Size bu desteğimizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Tabi İdare olarak Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, diğer mülki amirlerimiz ve diğer sivil toplum kuruluşlarımızla hep birlikte yanınızda ve arkanızda olacağız. Yeterki siz bu Kooperatifinize sahip çıkın, Yönetiminize sahip çıkın.

Ulaştırma Bakanlığı’nın başlayacak olan yeni uygulamasında, Kombine yük taşımacılığı var. Yani tırlarla yük taşımacılarla alakalı yeni bir oluşum, yeni bir yasa taslağı gündeme gelmektedir.
Koçhisar’da bulunan iki tane Tuz İşletmelerimiz var. Bu Tuz İşletmelerimizle ilgili daha önce ön görüşmelerimizi yaptık. Şunu söylediler; Bizim yaptığımız taahhütlerin hiç birinde aksama ve eksiklik olmadığını, bizim bir deneme sürecinden geçtiğimizi ve bu sürecide başarılı bir şekilde bu süreci bitirdiğinizi bana ifade ettiler.
Biz artık bu saatten sonra ticaret gereği artık sözde değil yazılı sözleşmelerle kurumların ve şahısların karşısına çıkacağız.”dedi.

OSB’den de bahseden Koçak; “OSB’de Mayıs-Haziran ayları gibi fabrikaların temelleri atılacak. Çünkü altyapı, elektrik vb alt yapılar çalışmalar sürdürülmekte. Orada üretilen her ürünün her mamulün taşımasını da sizler yapacaksınız. Onun için sizler ekonomimiz için önemlisiniz. OSB’yi faaliyete geçirdiğimizde size bir iş imkanı, bir iş kapısı da açılmış olacak” şeklinde konuştu. Koçak son olarak konuşmasında; “Bu birlikteliğinizi, bu kardeşliğimizi ekonomimizi düşünerek hareket etmenizi, aranızda fitne, fesat vb. sokacak insanlara müsaade etmemenizi, işinizde düzgün, çalışkan bir şekilde iş yapmanızı ve bunları yaparken de birbirimize saygımızı ve sevgimizi her zaman ön planda tutarak Şereflikoçhisar’ın bu olmaz denilen makus talihini yenmeye, sizlerin diğer kuruluşlara, diğer birlikteliklere örnek olmanızı istiyorum” dedi ve Genel Kurulun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmadan sonra 2018 Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile bilanço gelir gider hesapları okundu.

2018 Denetim kurulu faaliyet raporunun okunmasından sonra Yönetim kurulu ve denetim kurulları raporları ayrı ayrı ibrası yapıldı ve oyçokluğuyla raporlar kabul edildi.

2019 yılı bütçe görüşmelerinde; Ortak ödentiler belirlendi ve Yönetim kurulu ve denetim kurulu ücretleri belirlenmesi maddesinde; Başkan, Başkan Yardımcısı ve Muhasibe asgari ücretin verilmesi kararı oybirliğiyle kabul edildi.

Kooperatif ortaklık sözleşmesinden sonra Yönetim Kurulu, denetim kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi ve sürelerinin tespiti yapıldı.

Ve; Genel Kurul sonucunda yeni Başkan olarak belirlenen isim Zafer Baltacı, oybirliğiyle seçildi.
Oybirliğiyle Başkanlığa seçilen Zafer Baltacı da yaptığı teşekkür konuşmasında; “Nakliyeci arkadaşlarım, sizler varsanız her şeyi başaracağımıza inanıyorum. Tek başıma bir şey yapamayacağımı, sizlerin destekleriyle hiçbir şeyin zor olmadığını düşünüyorum. Desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Zafer Baltacı’nın Yönetim Kurulu Üyeleri ise;
Oğuz Yılmaz, Umut Koçak, Ersan Altundağ, Süleyman Işılak, Fatih Altundağ, Gökhan Kılıç, Sinan Dernekçi, Hakan Yılmaz, Dede Aktaş ve Hacı Güneş.

Denetim Kurulu Üyeleri de; Şener Arslan, Doğan Altundağ, Ersin İlgili, Hacı Ahmet Yılmaz ve Daşo Aydoğan.


   14 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1234 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu