13 Şubat 2019, 14:49 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

1 Milyon TL'lik hibe destekli

1 Milyon TL'lik hibe destekli

1 Milyon TL'lik hibe destekli...


Bireysel Sulama Sistemleri desteklemesi konusunda bilgilendirme.

Bireysel Sulama Sistemlerinde %50 hibe desteği verildiğini belirten Sezgin; Hibe desteği tutarı ve oranı hibeye esas mal alım tutarı gerçek ve tüzel kişiler için 1 milyon TL’yi geçmemesi gerektiğini ve müracaatların İl Müdürlüğü’ne şahsen veya 1.derece yakını tarafından noter onaylı vekaletname ile yapılabileceğini belirtti.

“Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya center pivot sulama sistemi kurulması, tamburlu sulama sistemi kurulması ve Güneş Enerjili sulama sistemleri kurulması gibi yatırım konularından bahseden Canan Sezgin, ÇKS’ye kayıtlı olmak şartıyla yatırım konularından sadece biri için birden fazla konusu için birden fazla parselde başvuru yapabilir.

Başvuru sahiplerinden istenilecek belgelerden de bahseden Canan Sezgin, tahmini çalışma takvimini de söyeleyerek; “60 gün başvuru süresi olduğunu, 30 gün içinde başvuruların değerlendirildiğini, 5 gün içinde onaylama yapıldığını, 10 gün içinde listenin yayınlandıktan sonra yine 10 gün içinde sözleşme imzalandığını, 60 – 90 gün içinde de mal alımı yapıldıktan sonra 45 gün içinde yerinde kontrol yapıldığını söyledi.

Toplantı, çiftçilerin sorularının cevaplandırılmasından sonra sona erdi.


   14 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1036 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu