13 Şubat 2019, 13:44 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Siyaset Nedir?

Siyaset Nedir?

Sözlükte: Devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış...Günler- haftalar- aylar su gibi akıp geçti. Önümüzde yine- yeniden bir seçim var. 31 Mart 2019 yerel seçimleri.


Yine manifestolar- yine toplu açılış törenleri- aflar- ikramiyeler- torbadan çıkan  sürpriz hediyeler falan filan...

Partiler yine (mecbur) ittifak halinde Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı.

Cumhur da aday belirleme çoktan bitti hatta ikinci tura geçecekler...

Millet İttifakında partilerin aday belirleme faslı da (sanırım) bitti. Hem ince ince eleyip  hem de sıkı sıkı dokumuşlar zira ondan bu kadar uzamışş(!)

Belirlenen adaylar boylarını- boslarını göstermeye başladılar! Adaylardan memnun olanlar var, olmayanlar var ama ittifaktan doğan bir zaruretten dolayı, memnun olanlar-olmayanları ikna etme peşindeler. Ne diyelim hayırlısı olsun!

***

Bu seçimle birlikte nelere nelere daha şahit oluyoruz...

Dediğimi yapmadılar diye küsüp ‘Yolumuza kendi başımıza devam ederiz’ diyen liderle ‘Varsın yollarına gitsinler’ diyen liderin,  alkış- kıyamet birbirlerine rest çekip sonrada tekrar aynı yolda yürümelerimi  dersiniz,

Bunlar birbirleriyle ne alaka- yahu bir kere dünya görüşleri bambaşka dediğiniz, bir araya geldiklerinde ‘Altı kaval; üstü şişhane’ gibi görünenlerimi.

Kendi adaylarına oy verildiği taktirde bunun ahrette karşılık bulacağı ve berat belgesi sayılacağını mı dersiniz,

Verilmediği taktirde ülkenin bekasının tehdit altında kalacağını mı.  

‘Zaten buralı bile değil bilmem nereden gelmiş,  ne yüzle aday oluyor canım’ diyenlerimi dersiniz,

Mafya bozuntusu dedikleri insanı, belediye başkan adayı olarak göstermelerini mi.

Yoksa; Oyunuzu bize vermek farzdır- oyunu bize vermeyeni Allah çarpar- bize verin de bir şey isterken  yüzümüz olsun- hırsız bizim hırsızımız-  diye saçmalayanlarımı.

Herkesin kendi aklı- fikri- içinde vicdan terazisi var.  Bırakında vatandaş kimin memleketine faydalı olacağını düşünüyorsa ona versin oyunu.  Dünya lideri seçmiyoruz ya  ilimize- ilçemize belediye başkanı seçiyoruz!

***

Gerek gazeteci geniş ailemizin içinde yetişmiş olmaktan, gerek babadan, gerek eşten ve dahi gerekse kendi kişisel ilgi alanımdan  olsa gerek ömrüm siyasi mevzuların içinde geçti!

Bu yaşıma kadar da bir çok siyasi partisi- lideri- taraftarı gördüm ama böyle halka tehdit dili kullanan,  hakaret eden, kendinden olmayanı suçlayan siyasetçiler görmedim! (Sözde de herkesi kucaklıyor, hepimiz kardeşiz türküsü söylüyorlar)

Belediye başkan adaylarını, partilerinin liderlerini dinliyorsunuz ; kutuplaştırıcı- ayrıştırıcı- halka kin- düşmanlık- nefret tohumları atan- toplumu ikiye bölen söylemleri ile gündemdeler.

Her seçimde de aynı teraneler- millet aynı lakırdıları duymaktan bıktı usandı- tehditler havada uçuşuyor- mübarek sanki seçime değil de savaşa gidiliyor!

***

Haber bültenlerini tabiri caizse izlesen bir türlü izlemesen bir türlü; İzlesen durumlara canın sıkılıyor; izlemesen dünyadan bir haber yaşıyorsun!

‘Aaa bakar mısınız neler söylüyorlar ya!’ diyorsun hayret ediyorsun- gülüyorsun- kızıyorsun! Bizimkiler ‘Canını sıkma siyaset bu- siyasi söylem böyle olur- siyasetçiler böyle konuşur’ diyorlar. Bu işi başka türlü yürütemezlermişş...

***

Siyaset Nedir?
Sözlükte: Devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış. (Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlük)  

Bizde: Yalan söylemek- iftira atmak- hakaret etmek- aşağılamak- dinimizi sömürü malzemesi yapmak- seçmeni milli değerlerimizle tavlamak- kaos yaratmak- yağcılık- bel altı vurmak- yanlışa göz yummak- çamur at izi kalsın...


    14 Şubat 2019
 
 Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2977 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Malesef
Sözün özü budur işte.İnanın haber dinlerken dişimi sıkmaktan beynime sancılar giriyor.Bu ne yaa?Ama merak etmeyin,beyninizi eskitmeyin,onlar sizin içinde düşünür.Gerek yok düşünmenize.Bırakın beyniniz bebek gibi kalsın.Zaten millet yapıyor.Onun için eskimiyor ve çocuk gibi kalıyor bazı beyinler.Yaşın yanında kuruda yanmasa beter olun diycemde neyse yine demiyorum.Daha seçim olmadan birde dernek seçimi olmuş.Onu anlamadım.Dediklerinize katılıyorum.Daha dün ayık gezmeyenler,ailesini rezil edenler,insanlıktan nasibini almamışlar,kişilik ve karakter bozukluğu yaşayanlar ortalıkta elini kolunu sallaya sallaya gezerek ben şuraya adayım,ben bu kadar halk,mahalle,milletseverim diye nutuklar atarken iki yalaka alkış tutarsa biz bu kafayla uzaya çıkarız.Neyse koyuverin gitsin.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri