06 Şubat 2019, 17:22 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İYİ Parti’nin adayı Ercan Ertürk Alıcıoğlu

İYİ Parti’nin adayı Ercan Ertürk Alıcıoğlu

İYİ Parti’nin adayı Ercan Ertürk Alıcıoğlu...Millet İttifakının Ankara’da birlikte seçime gidecekleri ilçe sayısı arttı, Şereflikoçhisar İYİ Parti’ye, Evren CHP’ye bırakıldı.

İYİ Parti’nin adayı Ercan Ertürk Alıcıoğlu

İYİ Parti tarafından “Belediye Başkan Aday tanıtım” toplantısı düzenlendi. Partilerinin Belediye Başkan Adayının Ercan Alıcıoğlu olduğunu açıklayan İl Başkan Yardımcısı Erhan Sun şunları söyledi:

“31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Partimiz adına Belediye Başkan Adayımızı sizlere emanet ediyoruz. Sizleri de Allah’a emanet ediyoruz. Uzun süreden beri CHP ile tatlı pazarlıklar ardından sonra nihai sonucu Genel Başkanlık nezdinde ya da Başkan Yardımcıları sizlere gerekli açıklamayı yapacaklar. Fakat biz bugün İYİ Parti adına adayımız Ercan Ertük Alıcıoğlu’nu tanıtmak istedik. Kendisine hayırlı olsun” dedi.

İLÇE BAŞKANI AVNİ YILDIRIM;
İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım; “Gerçekleştirdiğimiz iştişarelar neticesinde Partimizin kıymetli hemşehrimiz Ercan Ertük Alıcıoğlu, Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmiştir. Hepimiz görüyoruz ve hissediyoruzki, Ülkemizin ve şehirlerimizin 16 yıldır basiretsiz yönetimi, değişim talebini çığ gibi büyütmüştür. Bu talep önümüzdeki yerel seçimlerde Ülkemizin bir çok şehirlerinde yerel yönetim değişikliklerini beraberinde getirecektir. Ankara Milli mücadelenin merkezi olduğu gibi bu değişimde de öncü rolünü bir kez daha oynamaktadır. Kendisi her ne kadar yavaş yavaş sloganını kullansa da Büyükşehir’de gümbür gümbür gelen Mansur Yavaş Başkanımızla beraber Ercan Alıcıoğlu ile Şereflikoçhisar’da da bu değişimin gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Vira bismillah diyoruz.

ADAY ERCAN ALICIOĞLU;
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ercan Alıcıoğlu da bir konuşma yaptı.

“31 Mart Mahalli seçimlerinin Devletimize, Milletimize ve Şereflikoçhisarımıza hayırlar ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum. Birlik beraberlik içinde tamamlanmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Ercan Alıcıoğlu, kendisinden kısaca bahsetti.
“Adımını atmayı düşündüğüm bu siyasi mücadeleyi siz değerli hemşehrilerimin tamamına olmasa bile ulaşabildiklerime bu adımı atmam halinde duygu ve düşüncelerini aldım. Yani bir taraftan atanmış değil, Şereflikoçhisar halkının kendinin belirlemiş, bu mücadelenin yanında olduğunu ve bu mücadeleye başlamam gerektiğini söyleyen kitlelere ulaşmaya çalıştım. Ve sonunda aldığım karar İlçe Yönetimi, İl ve Genel Merkezin de onayıyla tüzel kişiliğim yani resmi evraklarım İYİ PARTİ adına düzenlendi” diyen Alıcıoğlu; “Benim hedefim, benim mücadelem Şereflikoçhisar’da yaşama hakkını kullanan muhtemelen oy kullanacak 22 bin seçmenin tümünü ittifak haline getirip, birlik ve beraberlik içinde İlçemde mücadele ettiğimiz bu dönüşüm, değişim ve hizmet anlayışını yeniden dizayn etmek. Dolayısıyla ben iki siyasi partinin dışında Koçhisar’da hangi siyasi partiye mensup olursa olsun dünya görüşü, çerçevesi, bölgesi tüm insanlarımızla, tüm yaşayanlarımızla bu birlikteliği, bu ittifakı kurmak hedefindeyim.
Bu yolda sizin vereceğiniz destek ve mücadeleyi büyüterek resmen ve fiilen tüzel kimliği İYİ Parti olmak üzere evraklarını İYİ Partiden düzenlemek üzere tüm Şereflikoçhisar’ın Belediye Başkan Adaylığını şahsen ilan ediyorum.” şeklinde konuştu.

Allah’a şükürler olsun geçmişimde ve mazimde sizin karşınıza çıkamayacak ve toplumun kabul edemeyeceği hiçbir davranışım, ne toplumsal ne de şahsım olarak olmamıştır” diyen Ercan Alıcıoğlu; “En çok eleştirildiğim yönüm hiç yüzümün gülmediği, çok sert baktığım konusunda eleştiri aldım. Evet doğrudur insanların bazen doğuştun gelen özellikleri değiştirme imkanı yoktur. Ama insani, ahlaki, toplumun değer yargıları noktasında hiçbir zafiyet göstermediğimi, insan sevgisinin ön planda olduğunu beni tanıyan, sohbet eden herkes bilir.” dedi.

İlçemizde değişmesini arzu ettiğimiz vizyon, proje, değerler ve bunlarla ilgili sunumlarını ileriki dönemlerde hazırlanan bildiri ve toplantılarda ilan edeceğini belirten Alıcıoğlu; “Bir Ülke, bir ilçe ticareten ekonomiyle ayağa kalkmadığı sürece diğer sosyal, kültürel ve manevi değerleri çok rahat yaşayamaz. Öncelikle insanların evine huzurlu gidebilmesi gerekirki, diğer sosyal aktiviteler yerine getirilebilsin” şeklinde konuştu.

16 yıldır bir partinin yönetimiyle yürütülen Belediyecilikten memnun olmayan insanların çoğunlukta olduğunu belirten Alıcıoğlu; “Önümüzdeki süreç, Ülkemizin içinde olduğu ekonomik şartlarla ilgili paralel bir gelişme arz ediyor. Ve güneş çarığı, çarık ayağı sıkmaya devam ediyor. Görünen o ki bu süreç Ülkemizde sosyal dokuyu ve insanlar arasındaki ilişkiyi etkileyecek boyutlara kadar gidebilir. Bu anlamda şartlar ne olursa olsun bu Ülkenin, bu milletin birlik ve beraberliği bizim vazgeçilmemizdir”dedi.

Ticari gelişmelerle ilgili hedefinin olduğunu belirten Alıcıoğlu; “İlçenin lokomotifi olan tuz sektörünün bugüne kadar uğradığı zulüm. 3.,4.,5.6. tuzlalar açılmışken bu yolun Koçhisarlılara kapatılması. Buna bağlı olarak nakliye sektörünün gördüğü zulüm. Çiftçilerimizin şuanda içinde bulunduğu durum ve bunların aşılması için üretilecek projeler.” Şeklinde konuştu.

Siyasette iktidarla beraber olalım diyorlar hayır biz Büyükşehirle beraber olalım. Geldiğimiz noktaya bakın Büyükşehirle beraber olalım. Neden? Camide avluya döşenmiş taşda Ankara Büyükşehir yazıyor, kar yağıyor, tuzlama aracı üzerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi yazıyor, cenaze aracı ihtiyacı yazıyor Ankara Büyükşehir Belediyesi yazıyor yani mesele Ankara Büyükşehirle ilgili inşallah burda başarılı olur, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanıyla da biraraya geldiğimizde de Anadolu tarihi ile bu işi başaracağımızdan ve Koçhisar’ında makus talihini hepbirlikte yeneceğimizden eminim. Bunun mücadelesini eksiksiz vereceğimi burada taahhüt ediyorum” dedi.


  7 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3615 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri