06 Şubat 2019, 17:18 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

CHP'de istifalar geri çekildi

CHP'de istifalar geri çekildi

CHP'de istifalar geri çekildi...Ünsal adaylıktan çekilmediğini, yönetimin istifa etmediğini söyledi ve Ercan Alıcıoğlu’nu ittifakın adayı olarak kabul etmiyoruz, dedi.

Yerel seçimler için geriye sayım başlamışken, millet ittifakında birbirinden habersiz ve ilginç gelişmeler görülüyor, CHP ile İYİ parti arasındaki anlaşmazlık alenen seslendiriliyor.

Geçtiğimiz Cuma günü ittifakı oluşturan partiler arasında Ankara’nın İlçelerinde tek adayla seçime gidilecek yerlerin sayısının artmasıyla birlikte Şereflikoçhisar’ın İYİ Parti’ye, Evren’in ise CHP’ye bırakıldığı duyuldu.

ÜNSAL’IN AÇIKLAMASI:    Bu gelişmeden sonra aynı gün akşam saatlerinde gazetemizi telefonla arayan ve gazetemiz sahibi Mustafa Yücel ile görüşen Mahmut Celal Ünsal, “Belediye Başkanı adaylığından çekildiğini, parti yönetiminin ise toplu olarak istifa edip, istifa dilekçelerini İl Başkanlığına gönderdiklerini” söyledi.

İYİ PARTİ’DEKİ GELİŞMELER
İYİ Parti ise belediye başkan adayı olarak Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nu belirledi ve Pazar günü Ankara’da yapılan ve Mansur Yavaş’ın da katıldığı belirtilen toplantıda, İYİ Parti’nin Ankara İlçelerindeki belediye başkan adayları ve bu arada Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nun adaylığı da açıkladı.
İlçe Başkanı Avni Yıldırım, İl Başkanı’nın görüş ve talimatı doğrultusunda da aynı gün akşamı Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nun ismini ittifak adayı olarak açıkladı.

FACE’DEKİ AÇIKLAMA
Bunun üzerine CHP kanadından farklı sesler duyulmaya başlandı ve yönetim krulu üyesi İsmet Andaç sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da şöyle dedi:

İttifak ortak hareket etmektir. Ortak aday belirlemektir. Siz kendi kendinize çalıp, kendi kendinize oynuyorsunuz. Aday tarafların ortak kararı ile belirlenir. Önce ittifakın ne demek olduğunu öğrenin, sonra aday belirleyin.
Asparagas, yalan, şark kurnazlığı ile aday belirlenmez. İttifak Adayı diye insanlar aldatılmaz.

ÜNSAL’IN 2. AÇIKLAMASI:
Salı günü gazetemiz sahibi Mustafa Yücel ile görüşen M.Celal Ünsal yeni açıklamalarda bulundu.
Adaylıktan çekilmediğini, ilçe örgütünün de istifasını geri çektiğini ifade eden M. Celal Ünsal, İYİ Parti’nin aday açıklamasıyla ilgili de şunları söyledi:

İYİ Parti İlçe Başkanlığı bizimle hiçbir iletişime geçmeden, görüşümüzü almadan kendi başına hareketle Ercan Ertürk Alıcıoğlu’nu ittifakın belediye başkan adayı olarak açıklamıştır. Biz Alıcıoğlu’nu ittifakın adayı olarak kabul etmiyoruz. Bunu Avni Yıldırım’a da ilettik ve açıklamalarını, İYİ partinin adayı olarak düzeltmelerini istedik ancak değiştirmediler.

Bizim CHP olarak seçime girme ve adaylık sürecimiz devam ediyor. Partimiz üst kurullarından tarafımıza aksi bir karar bildirilmediği sürece de biz çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Tarafımıza; üst kurullarımızdan seçime parti olarak katılmayacağımız, İYİ Parti’nin adayı ile ittifak halinde gireceğimiz şeklinde bir karar iletilirse, o zaman görüşür, ittifak adayını belirleriz.


   7 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3662 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Emrullah Eren
CHP ilçe başkanı Sn. Celal Ünsal doğru söylüyor. Madem ittifak olacak illede benim Ülkücü kökenli arkadaşım Aday olacak dayatması bencede çok yanlış olmuştur.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri