06 Şubat 2019, 17:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Bozkurt yeniden seçildi

Bozkurt yeniden seçildi

Hikmet Bozkurt tek aday olarak yeniden seçildi...Bekir Emekci listeye aldıklarının oyununa geldi, adaylıktan çekildi
Hikmet Bozkurt tek aday olarak yeniden seçildi.

Ülkemiz genelinde yapılan Ziraat Odası seçimleri İlçemizde de gerçekleştirildi ve seçime tek aday olarak katılan Hikmet Bozkurt aldığı 60 oy ile yeniden Başkan seçildi.

2006 yılından bu tarafa Ziraat Odası Başkanı olan Hikmet Bozkurt, yeniden seçilerek 4.döneme merhaba demiş oldu.

64 İlçemiz merkez ve çevre mahalleler ile 13 Evren İlçesi olmak üzere toplam 77 delegenin katıldığı Ziraat Odası seçimine geçmeden önce; diğer aday Aslan Bekir Emekçi’nin Oda Meclis Üyeleri adayları, “Bilgim dışında listeye yazılmışım, listeden çıkmak istiyorum” şeklinde dilekçelerini Divan Başkanlığına vermelerinden sonra Bekir Emekçi, yeniden liste oluşturmaktan vazgeçti ve adaylıktan çekildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan oluşturuldu. Buna göre; Divan Başkanlığına Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Başkan Vekili Ali Osman Kaya, Katip Üyeler de Bahadır Tekin ile Hüseyin Er getirildi.

KONUŞMALAR

BOZKURT; YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
Oluşturulan divandan sonra Adaylar sırasıyla söz aldı.

İlk olarak Hikmet Bozkurt konuştu. Bozkurt konuşmasında; “Ziraat Odaları’nın temel görevi çiftçilerimizin hak ve menfaatlerini koruyup, kollamak. Bizler de görevi devraldığımız günden beri sizlerin isteklerini, sorunlarını ve taleplerini birinci önceliğimiz saydık.
Zor şartlar altında üretim yapan kuraklık ve doğal afetlerle yüksek girdi maliyetlerle mücadele ederek yinede üretim yapan çiftçilerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Sizlerin sorunlarına çözüm üretmek ve sizlere hizmet etmek amacıyla talepleri en kısa zamanda yetkililere iletip çözüm için mücadele ediyoruz.
Şuana kadar yaptığımız hizmetlerin hepsi takdire şahan ve sizlerde görüyorsunuz, sizler için gerçekleştirmek istediğimiz yarım kalan yapmak istediğimiz projeler var. Bu projeleri de en kısa zamanda hizmetinize sunacağız. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz hizmetler yapacaklarımız hizmetlerin teminatı olduğunu bilmenizi istiyorum. Genel Kurulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi.

ASLAN BEKİR EMEKÇİ;
Diğer aday Aslan Bekir Emekçi de konuşmasında; “12 yıldır Ziraat Odası Yönetimine ve arkadaşlara verdikleri emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben de adayım. Biz yıkmaya veya ele geçirmek amacıyla buraya aday olmuyoruz.  İdeal ve hedefler paradan daha önemlidir. Benim bir hayalim var. Şereflikoçhisar evladı olarak, Şereflikoçhisar’daki çiftçilerin refahını daha yükseğe taşımaktır. Önce Allah’ım daha sonra sizin desteklerinizle Şereflikoçhisar Ziraat Odası’nı bir marka yapmak istiyorum. Kolay olanı zorlaştırarak bir yere varamayız. İmza atarak, para toplayıp, bizim olanı bize verirken eli titreyen bir yönetim istemiyoruz. Önceliğimiz üretim, proje ve bunları hayata geçirmektir.
İlaç piyasada 3 aylığına peşin satılır, ne hikmetse bizim Oda’da pahalı. Evren’de, Kırşehir’de Aksaray’da, Ankara’da ucuz, ne hikmetse bizim Ziraat Odası’nda pahalı, üstelik bir de faiz koyuyor. Çiftçiyi biz nereye taşıyacağız. Çiftçi bu şartlarda nasıl yaşayacak. Oda bizim, para bizim.
Oda neden var? Çiftçi için var. Bizler için var. Bir Sivil Toplum Kuruluşu nasıl olur da aidat topladığı üyesine faiz uygulayabilir? Emin olun bizim dönemimizde bu faizler kalkacak.
Kenevir üretimiyle ilgili Dr. Ramazan Beyle birlikte kesinlikle Şereflikoçhisar’a kazandıracağız.
Ben tohum üretiyorum. Yılda 10 bin ton tohum üretiyorum. Benim iki tane eleğim var. Ve ben yetiştiremiyorum. Ziraat Odası’nın da eleğini kapatmak gibi bir niyetim yok. Bunu daha modern hale getirmek istiyorum. 10 kilodan 50 kiloya kadar torbalamak istiyorum. Vatandaş isterse GİMATA götürüp ürünlerini satabilecek. Renk ayırıcı koyacağız. Nohudun ve mercimeğin içindeki başka renkli olanlar ayrılacak.
Her ay gelir gider tablosunu 77 delegeye yollayacağız. İlacı geliş fiyatına vereceğiz” diyor, seçimimizin Şereflikoçhisar çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

ALTUNTAŞ EVREN’DEKİ BAYİ DE BİZİM
Ziraat Odası Üyelerinden Ercan Altuntaş; “İlaç Evren’de ucuz dedi Bekir Bey. Evren’deki ilaç bayisi de bizim bayimiz. Aynı değişen bir şey yokki.” dedi.

Bekir Emekçi de tekrar ; “Orda ilaç satanlar da var. Ben Sivillerden bahsediyorum” şeklinde cevabından sonra başka bir çiftçi de; “Ziraat Odamız ticarethane değildir. Maalesef ticarethaneye dönüştürdünüz” dedi.

2015 - 2018 bilanço, gelir gider hesaplarının ve faaliyet raporları maddesinde, bilanço ve gelir gider hesapları Kasım Çardak tarafından, faaliyet raporu da İbrahim Öztürk tarafından okunmasından sonra ayrı ayrı yapılan oylamalar sonucunda maddeler kabul edildi.

2019 – 2022 yılı hazırlanan gelir gider tahmini bütçesi 707.630 lira olarak kabul edildi.

GERİ ÇEKİLEN EMEKÇİ OYLAR KAZANDI
Oda Meclisi asil ve yedek üyelerin seçiminin yapılması maddesi sırasında adaylardan Bekir Emekçi’nin listesinde bulunan Üyeler Divan Başkanlığı’na; “Bilgim dışında listeye eklenmişim. İsmimin çıkarılmasını istiyorum” şeklinde dilekçe verdi. Bunun üzerine Divan Başkanı, Emekçi’ye süre vererek yeniden bir liste oluşturmasını söyledi. Yeniden liste oluşturamayan Bekir Emekçi, Hikmet Bozkurt’a, ‘hayırlı olsun’ demesinden sonra Bozkurt da, “Teşekkür ederim. Halk kazandı”dedi. Emekçi de Bozkurt’a cevaben; “Halk kazanmadı, oylar kazandı” diyerek seçimden çekildi ve salondan ayrıldı.

Aslan Bekir Emekçi’nin seçimden çekilmesinden sonra seçim, tek aday ile devam etti.
Seçimde yapılan oylama sonucunda Hikmet Bozkurt, 77 delege arasından 60 oy alarak yeniden Başkan oldu.

Hikmet Bozkurt’un Meclis Üyeleri ise şöyle; Mustafa Altındağ, Serhat Demir, Ahmet Çelik, Ferhat Gürses, Murat Ünver, Hüseyin Er, Fatih Fidan, Muharrem Önal, H.Mahir Altunbay, Abdurrahman Bulat, Salih Yıldız, Savaş Yiğit, Zekeriya Karakaş, Musa Gündoğan, Ercan Altuntaş, Kasım Çardak, Önder Öztürk, Saim Demirez, Durmuş Aydoğan ve Güray Doğan.

Yönetim Kurulu ise şöyle;
Hikmet Bozkurt, Durmuş Aydoğan, Ercan Altuntaş, Zekeriya Karakaş, Kasım Çardak, Saim Demirez ve Güray Doğan.


   7 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3801 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


gossarlı
şiiiiiit duydun mu doğrucu haberi http://sereflikochisarcengel.net/haber_detay.asp?haberID=12406&HaberBaslik=belkoda-ihale-yolsuzlugu

duymadınsa haberin olsun
numan
Ne anlama geliyor ki sıraladınız bu isimleri: Bekir Emekçi, Uğur Atılgan ,Levent Koçak, Cafer Tayyar Altuğ ve Erkan Seyhan. Bence bu arkadaşların arasında en kapasitelisi Bekir bey'dir. Keşke belediye başkanı olsa.
gossarlı
dogrucu arkadaş bak sana hak verdim bütün gossar toplansa bir cafer tayyar edemez. böylelikle caffer tayyarında bu 5 li ekibi oluşturan kişi olduğunu da ifade etmiş oldun. acaba cafer tayyar bunu kabul ediyor mu birde ona sorsak
doğrucu
Gossarlı rumuzlu arkadaş; Bekir Emekçi, Uğur Atılgan ,Levent Koçak, Cafer Tayyar Altuğ ve Erkan Seyhan'ın sen ne kötülüklerini gördün ki karşı çıkıyorsun bu arkadaşlara. Bir doğru olan sen ve senin gibiler mi? Hepiniz bir araya gelse bir Cafer Tayyar Altuğ etmez kapasite olarak bence.
Gossarli
Doğrucu bey çok doğru söyledin bunlar bir ekip hayranı görün
uğur
Bekir bey bu ilçenin başına belediye başkanı olarak gelmeli, Bence şansı Ercan Alıcıoğlundan daha fazla. Hem Beki beyi CHP liler de destekler, hatta ak partiden de destek alır. aklın yolu bir.
doğrucu
gossarlı rumuzlu arkadaş, elbette bu insanlar doğru adamlar. Konum olarak benim gördüğüm kadarıyla da birbirine Koçhisar konusunda destek olan insanlar.Böyle bir ekip var ise Koçhisarda destek olmak lazım , köstek olmamalı. Ayrıca ben bu şahıslardan biri değilim.
Soner
Naci bey Özdilek hanim size hak veriyorum. şereflikoçhisar a iş yapabilecek ufku geniş insanlar gerek akp uğur beyi kaybetti şereflikoçhisar kaybetti. CHP iyi parti bekir beyi kaybeder ise şereflikoçhisar bir 5 yıl daha kaybeder
gossarlı
DOĞRUCU bey . Bekir Emekçi, Uğur Atılgan ,Levent Koçak, Cafer Tayyar Altuğ gibi,Erkan Seyhan memlekete için yaptıgı ve çıkarı olmayan bir tane eserini gösterirmisiniz. anlaşılan doğrucu bey gerçek isimi bu 5 kişiden birisi
doğrucu
Bu memlekette iyi adamlar var, ister kabul edin ister kabul etmeyin. Bekir Emekçi gibi, Uğur Atılgan gibi,Levent Koçak gibi, Cafer Tayyar Altuğ gibi,Erkan Seyhan gibi. Kimsenin karnı ağrımasın boşuna. Adam gibi adam bunlar.
atlılla65@hotmail.com
bekir bey şereflikoçhisarlı çoğunluklu vatandaşı iyice tanımıştır sanırım; nasrettin hocanın timurla fil hikayesi burada en iyi örnek olur ; bu sebepdende bu memleketin iki yakası bir araya gelmedi
çiftçi
yaw bu neyin kafası arkadaşlar, adam 76 delegenin 60 tanesinin oyunu almış siz hala alavere derevere yapıyorsunuz. Adamın girmediği seçim kalmamış. Kazandığı bir tane seçimmi var bir adam heryere aday olurmu.
naci
hadi arkadaşlar elbirliğiyle bekir başkanı belediye başkanlığına taşıyalım.
Demirden korksak,tirene binmeyiz diyen kamyoncu hikmet , Emekçinin karşısına mertce çıkmak yerine böyle hile hurdaya başvurdu.Korkak hikmet , oyunla gelen oyunla gider hikmet...
özdilek
Yazık oldu Bekir beye. Bekir bey aslında belediye başkanlığına layık bir insandı. Bu oda işlerine falan girmesine hiç gerek yoktu. Bazı insanlar onu yüzüstü bıraktılar.Bence hala vakit geç değil CHP ve İYİ parti bir an önce karar alıp Bekir beyi belediye başkanı adayı yapmalılar. İki parti arasındaki ihtilafın tek çözüm yolu budur. Seçimi sadece bu yolla kazanabilirler. Bekir bey her tarafı kapsayıcı birleştirici bir insan.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri