06 Şubat 2019, 17:10 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Kaya birtakım incelemelerde bulundu

Kaya birtakım incelemelerde bulundu

Vali Yardımcısı Fatih Kaya İlçemizde incelemelerde Bulundu...Vali Yardımcısı Fatih Kaya İlçemizde incelemelerde Bulundu.

Ankara Vali Yardımcısı ve Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanı Fatih Kaya, İlçemize gelerek birtakım incelemelerde bulundu.

YİKOB Yatırım İzleme Müdürü Mehmet Turgutlu ve YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Yusuf Ereğiz ile birlikte ilçemize gelen Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Kaymakam Sedat Yıldırım ile birlikte önce İlçemizde çalışan mevsimlik işçilerin yerleştikleri çadır kent alanını, sonra Organize Sanayi Bölgesi alanını ve yol Kontrol ve Arama Noktası yapım çalışmaları ile eğitim alanında yapılan yatırımları yerinde inceledi.

KAYA; YİKOB OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ
Kaymakam Sedat Yıldırım ve Vali Yardımcısı Fatih Kaya, ziyaretle ilgili bilgi verdi.

YİKOB’un OSB ile ilgili hem maddi hem de proje anlamında destek vereceğini belirten Kaymakam Sedat Yıldırım; “İşçilerle ilgili çadırları biraz daha düzenli hale getireceğiz. YİKOB’tan o konuda ödenek alıyoruz. Ayrıca OSB’yi gezdiler, gördüler. Orayla ilgili de hem maddi olarak hem de proje anlamında destek verecek YİKOB.

Biz Organize Sanayi Bölgesi devam ettiği sürece ara ara, sık sık gidiyoruz, yatırımcı ve heyet geldiği zamanda gidiyoruz. Bugün de Vali Yardımcımız Fatih Kaya ile birlikte gittik gördük, inceledik. Kendilerine de İlçemize yaptıkları ziyaretten dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

İlçeyi ziyaret etmelerinin amacını açıklayan Fatih Kaya da; “Bizler, İlçede ilk olarak Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ettik. YİKOB olarak biz buradaki OSB’yi Kaymakamlıkla beraber diğer kurumlarla birlikte ortağız. Dolayısıyla OSB’de Kaymakam tarafından ASKİ ve Büyükşehir çalışmaları gibi bir çok çalışmalar başlamış durumda. Kaymakamımız bizlere yapılan çalışmaları gösterdi. Bizler de üzerimize düşen neyse Ankara Valiliği YİKOB olarak bizler yerine getirmeye çalışacağız.
İkinci olarak; mevsimlik işçiler için onların yaşamı için iyileştirilmesi anlamında ve yapılacak olan yatırımlar konusunda Kaymakam Bey bizlere yerleri gösterdi, nasıl olması gerektiği konusunda da bilgi alışverişinde bulunduk. İnşallah onunla ilgili de yakın zamanda bir yatırım olacak buraya.
Ve son olarakta, Eğitim Yatırımı anlamında da; yatırımlarımız var burada. Onların takibini ve yerlerine baktık. Bunun için geldik” dedi.

İlçemizde yaptığı birtakım incelemeler sonucunda Kaymakamlık binasına geçen Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Kaymakam Sedat Yıldırım ile birlikte ziyaret ettiği yerlerle ilgili görüşmeler yaptıktan sonra ilçemizden ayrıldı.


  7 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3678 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri