06 Şubat 2019, 16:56 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Şehiriçi trafiği Allah’a emanet!

Şehiriçi trafiği Allah’a emanet!

Şehiriçi trafiği Allah’a emanet!...

İlçemiz merkezinde ana caddelere, yanlış araç parkları yapılıyor ve bu yanlış parklar da, yayaların şikayet konusu haline gelerek deyim yerinde ise adeta canından bezdiriyor.

Özellikle Ankara Caddesi ve Ali Babacan Caddesi üzerinde bazı bölümlerde “park yapılamaz” levhasının bulunmasına rağmen araçların park yapmasın yanında, yolun sağlı – sollu olmak üzere iki tarafı da kullanılıyor, yolu daraltıyor, trafiğin sıkışmasına neden oluyor ve kaza olma olasılığını artırıyor.

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi; Ankara Caddesi üzerine sağlı - sollu olmak üzere iki tarafa araçlar park etmiş, yolu daraltmış ve üçüncü araçların geçmesine engel oluyor ve bu görüntüyle günün her saatinde karşılaşılıyor.

GÖREVLİLER NEREDE?
Yolda yürüyemez hale gelen yayalar da, bu durumdan çok şikâyetçi.

Gazetemiz görevlisine şikâyetlerini dile getiren yayalar; “İlçemizde Trafik Polisi zabıtası yok mu? Gündüz vakti, trafiğin sıkıştığı zamanlarda görevliler tarafından neden müdahale edilmiyor?
İlgilileri görev başında görmek için ana caddede kaza olması mı bekleniyor”şeklinde konuşuyorlar.

TRAFİK KURALLARINA NEDEN UYULMUYOR?
Sürücülere, ehliyetlerini alırken gittikleri kursta trafik kurallarına uyulması gerektiği öğretilir.
Ancak, hepimizin gördüğü gibi kimse trafik kurallarına uymuyor! Sağlı sollu park eden araç şoförleri, yayaları düşünmediği gibi park halindeki aracına da, seyir halinde olan herhangi bir aracın çarpabileceğini de düşünmüyor.

Trafik kurallarına uyulması gerektiğini belirtiyor, ana cadde üzerine araç park ederken daha dikkatli olunması gerektiğini hatırlatıyor ve İlçe sakinlerinin; “şehir merkezinde trafik polis ve zabıtasının görevini yapmasını temenni ediyoruz” şeklindeki şikayetlerini de yetkililere iletiyoruz.


    7 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3126 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


sarıkyalı
yazın almancılara ve ziyarete gelmiş laf atan şehrin yaşayanları bi kendinize bakın ne almancı var nede başka şehirde yaşayıp ziyarete gelmiş insanlar var sadece kendiniz varsınız ama durum ortada
dilek
hep aynı hep aynı çarşı içi kesmekeş aşağı asfalt kesmekeş artık biraz çalışma zamanı çarşı içindeki katlı binalar yıkılsın veya dönüşüm yapılsın uygulansın adana ankara yolu yolun ortasına uçak iner ama yol çok daraltıldı sayın ceylan ın yanlış uygulamaları yüzünden hep ilçe kaybetti ve ediyor inşallah bu seçim kazanacak aday önce kentsel dönüşüme el atsın çarşının içinde büyükçe bir meydan olsun rabbim ilçemiz için en iyi çalışacak adaya kazanmayı nasip eder içlerinde zerre kadar yanlış düşünce varsa allah kazanmayı nasip etmesin
Geçen yıl
Geçen yıl Ramazan ayında zafer ilkokulu yanındaki parka çocukları getirdim.Şahinci gençler parkın yanında akrobatik hareket yapıyorlardı.Allah kimseye evlat acısı vermesin diyerek 155 i aradım durumu belirttim Ş.KOÇHİSAR EMNİYETİMİZ SAĞOLSUN 5 dk içinde beni aradı polis bey iftara yarım saat kaldıgını bu tip ihbarların bu saatte yapılmaması gerektiğini belirterek beni hayreTe düşürdü.VAY MEMLEKETİMİN HALİNE
Mehmet Yıldırım
Ankara'da ikamet ettiğimiz için bazı hafta sonları geliyoruz,alışverişimizi çarşıya çıkıp gidermek isteğimizde araçla gelmek zulüm oluyor,artık geldiğimizde çarşıya çıkmak istemiyoruz.Trafik polisi araçları çeksin demek de çözüm olmasa gerek.Resme baktık,solda kebapçı var aracımızı nereye koyacağız?çözümünüz nedir?
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri