30 Ocak 2019, 14:05 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tak seçmeni koluna, herkes kendi yoluna mı?

Tak seçmeni koluna, herkes kendi yoluna mı?

Tak seçmeni koluna, herkes kendi yoluna mı?...


Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti arasında 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için oluşturulan ve adına ‘MİLLET İTTİFAKI’ denilen birliktelik, birçok büyük şehir, il ve ilçelerde seçimlere tek adayla girme yönünde anlaşma sağlamışken, Ankara’ya ilişkin alınan kararın, bu partilerin tabanında olumlu olarak karşılanmadığı görülüyor.

Daha önce kulislere yansıyan bilgilerde; Şereflikoçhisar’da iki partinin İYİ parti adayıyla seçime gidileceğinin sıkça vurgulanmasına karşın, son alınan karar seçimlere ve adaylara yönelik tahminleri de altüst etti.

CHP ve İYİ Parti Genel Başkanlarının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde birlikte hareket etme ve Mansur Yavaş’ı destekleme, 4 ilçede CHP, 4 ilçede İYİ Parti adaylarıyla seçime katılma ve diğer 17 ilçede de her partinin kendi adayıyla katılması kararını açıklamasından sonra ilçemizdeki beklentiler olumsuzlukla sonuçlandı.

Genel Başkanların açıklamasının ardından CHP’nin ilçemizde M. Celal Ünsal’ın adaylığında seçime gideceğinin ve Ünsal’ın adaylığını basın toplantısıyla duyurulmasından sonra İYİ Partinin tavrının ne olacağı henüz netlik kazanmadı.

Gazetemize ulaşan bilgilere göre; Ankara’nın 17 ilçesinde her iki partinin de kendi adaylarıyla seçime gideceği kararının açıklanmasına rağmen, partilerin İl Başkanları düzeyinde görüşmelerin devam ettiği, partilerin ilçeler düzeyinde ittifaka giderek, tek adayla seçime gidebilecekleri, bununla ilgili kesin kararın ise hafta sonuna kadar netleşeceği duyumları alınıyor.

Bu bilgiler doğrultusunda CHP ile İYİ Parti’nin Şereflikoçhisar’da CHP adayını, Evren’de ise İYİ Parti adayını destekleyebileceği konuşuluyor.


   31 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1254 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu