30 Ocak 2019, 14:03 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gençlik Merkezindeki kurslara ücretsiz kayıt olabilirsiniz

Gençlik Merkezindeki kurslara ücretsiz kayıt olabilirsiniz

Gençlik Merkezindeki kurslara yoğun ilgi...
İlçemizde ilk ve tek olan Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kurslara, yoğun ilginin olduğu öğrenildi.

Tüm kursların ücretsiz düzenlendiği Gençlik Merkezi’ni, günlük toplam 300 genç ve öğrencinin ziyaret ettiği belirtildi.

MERKEZDE 1600 ÜYE KAYITLI
İlçe Gençlik Merkezi Müdürü İzzet Nurten gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü’ye, kurslar ve Gençlik Merkezi’nde yapılan ve yapılacak faaliyet hakkında bilgi verdi.

Nurten; 12-29 yaş arası gençlerin, form doldurduktan sonra ücretsiz Gençlik Merkezi’ne üye olduklarını belirtirken son verilere göre de; Gençlik Merkezi’nde 1600 üyenin kayıtlı olduğu ifade edildi.

KURSLAR DEVAM EDİYOR, YARIŞMALAR DÜZENLENECEK
Gençlik Merkezi’nde bu sıralar; okulların tatil olmasına rağmen İngilizce (İlkokul, Ortaokul ve Liselere yönelik) kurslarının yanı sıra basketbol, voleybol, saz, bağlama ve gitar kurslarının da devam ettiğini belirten İzzet Nurten; Almanca, işaret dili ve futsal kursu gibi daha bir çok kursun okulların ikinci dönemiyle başlamasının yanı sıra 20 Şubat tarihinden itibaren de sırasıyla; tiyatro, şiir, şarkı yarışmalarının yapılacağını, yarışmalar sonucunda ödüllerin verileceğini ifade etti.

Nurten; Okulların başlamasıyla birlikte, İşaret Dili Kursu’nun başlayacağı için söz konusu kursa gitmek isteyenlerin, İlçe Gençlik Merkezi’ne giderek başvuru yapmaları gerektiğini özellikle vurguladı.

İKİNCİ DÖNEM YENİ VE FARKLI FAALİYET GENÇLERİ BEKLİYOR
Okulların ikinci dönemi başlamasıyla birlikte birbirini izleyen aylarda, yeni ve farklı faaliyetlerin İlçe gençlerini beklediğini söyleyen İzzet Nurten;

“3 Yazarı İlçe Gençlik Merkezi’ne Mart Ayında getirtilip hem gençlerle hem de halkla buluşturacaklarını, bu buluşma sayesinde özellikle gençlerin insanlara olan bakış açılarının değişeceğini, Öğrencilerle birlikte izcilik kampı yapacaklarını ve Şehrin imkanlarından yararlanamayan köy okullarına öğrencilerle birlikte giderek kırtasiye malzemeleri ve kitap götüreceklerini belirterek daha bunlar gibi birçok yeni yeni faaliyetleri yapacaklarını” kaydetti.

İLÇEDEKİ OKULLARIN ÖĞRENCİLERİ GENÇLİK MERKEZİNE GELMİYOR
İlçe Gençlik Merkezi’ni, genellikle Üniversite öğrencilerinin ziyaret ettiğini, şehir merkezindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin ziyaret etmediğini belirten İzzet Nurten;

“Gençlik Merkezi’ne genellikle Üniversite öğrencilerimiz geliyor. İlçe Merkezindeki okullarda eğitim gören öğrenciler gelmiyor. Bizler ve Üniversite öğrencilerimiz gelip geçici, önemli olan buradaki kalıcı öğrencilerimizin Merkez’den yararlanmaları gerekir.

Okulların tekrar başlamasıyla birlikte İlkokul, Ortaokul ve liselere gidip öğrencilere Merkezimizi tanıtıp, gelmelerini önereceğim. Burası öğrenciler için yapıldı. Faydalansınlar buradan. Öğrencilerimiz sosyal ve kültürel alanda faydalandıkları zaman kendilerine okulda da faydası olacağını görecekler” diyerek okullardaki öğrencilerin, Gençlik Merkezi’ne gelmelerini ve düzenlenen faaliyetlerden yararlanmalarını istedi.

   31 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 964 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para