30 Ocak 2019, 14:01 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Muhtarlar Buluşmasına ilçemizden de katılanlar oldu

Muhtarlar Buluşmasına ilçemizden de katılanlar oldu

Muhtarlar Buluşmasına ilçemizden de katılanlar oldu...
Ankara Valisi Vasip Şahin’in ev sahipliğinde, Salı günü Vilayetler Evi’nde  düzenlenen muhtarlar buluşmasına ilçemizden de muhtarlar katıldı.

Gölbaşı Vilayetler Evi’nde Vali Vasip Şahin, Vali Yardımcıları Fatih Kaya, Ahmet Sait Kurnaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Mustafa Tuna, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, il ve bölge birim amirleri ile 25 ilçeden gelen150 muhtar katıldılar.

İlçemizden Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Sarıkaya mahallesi  muhtarı Abdullah Kargın, Karabük Mahallesi muhtarı Halit Yücel, Seğmenli Mahallesi muhtarı Ruhi Arıduru, Tuzla Mahallesi Muhtarı Kenan Ülger,  Cıngıl Mahallesi muhtarı Bekir Özdemir ve  Kale Mahallesi  muhtarı Galip Mutlu  toplantıya katıldılar.

25 ilçeden katılan Muhtarlarla Buluşma Toplantısında Vali Vasip Şahin, şehit yakınlarının,gazi yakınlarının  ihmal edilmemesini söyledi ve bunları hiçbir zaman ihmal etmeyelim. Onlar yapılabilecek en büyük fedakarlığı yapmışlar, dedi.  

Vali Şahin, uyuşturucunun teröre finans kaynağı olduğunu, uyuşturucuyla mücadelenin hepimizin vatan görevi olduğunu, muhtarların mahallelerindeki şüpheli kişileri kolluk kuvvetlerine bildirilmesini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da yaptığı konuşmada Ankara ve ilçelerinde yapılan su, yol, alt yapı çalışmalarına değindi.

Konuşmaların ardından muhtarların sorunları dile getirildi. İlçemizden katılan muhtarlar sorunlarını yazılı ve sözlü olarak birim amirlerine ilettiler.Toplantıya katılan Kale Mahallesi Muhtarı Galip Mutlu “mahallemizin  sorunları ortak. Tek tek sorunlarımızı ifade etmekten ise ortak bir dosya yaptık” dedi.

İlçemizden katılan mahalle muhtarları, yedi başlık altında yazılı ve sözlü olarak şu sorunları seslendirdiler:
İlçemizin 17 mahallesi var. Mahallelerimize taziye evinin yapılması, organize sanayimizin bir an  önce alt yapı çalışmalarının yapılması, reel sektörün gelmesi, köylerimizin kamera sistemindeki sıkıntının giderilmesi, hastanemizin en büyük sıkıntısının doktor ihtiyacının karşılanması, kadrolu doktorların atanması, çevre köylerimizde telefon ve internet bağlantılarının çekmediği, sokak aydınlatmalarının ağaçlardan dolayı aydınlatmanın engel olmasından ağaçların budanması, Ankara’nın en uzak ilçesi olduğumuzdan Büyükşehir imkanlarının daha çabuk, hızlı verilmesi. 


  31 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 924 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.107 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para