30 Ocak 2019, 13:43 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Hep birlikte göreceğiz!

Hep birlikte göreceğiz!

Ülkemizdeki çalışan kişilerden farklı olarak zaman konusunda pek sıkıntıları olmayan...


   Ülkemizdeki çalışan kişilerden farklı olarak zaman konusunda pek sıkıntıları olmayan emekliler açısından eşlerle beraber, ülkemizin farklı farklı şehirlerini maddi sıkıntı çekmeksizin rahat bir şekilde gezip görebilmekle birlikte, en azından yılda bir kere de dünyanın farklı bir ülkesine seyahat gerçekleştirebilmeleri için gerekli şartların oluşturulmuş olması, uzun yıllar çalışmış insanlara verilebilecek en büyük ödüllerden birisi değil midir?


   Peki ülkemizde hiçbir gencinin ve çalışabilecek yaşta ve fiziki güçte insanının işsiz kalmamasını sağlamakla birlikte, diğer taraftan emekli konumunda olan insanlara da huzurla dolu ve refah seviyesinde bir emeklilik hayatının yaşatılması mümkün müdür, elbette mümkündür.

   Ve üretim ekonomisi modelinin esas alınmasıyla bu başarılamaz değildir!

   Ama 2002 yılından beri iktidarda olan AKP zamanında ne olmuştur? Üretim ekonomisi modelini işletmek adına sadece illere değil, belli bir nüfus sayısına sahip ilçelere de üretim tesisleri inşa etmek ve fabrikalar kurmak şöyle dursun, görüldüğü ve bilindiği gibi daha işe başlar başlamaz satışlar gerçekleştirilmiştir.

   Bununla birlikte sanki çok büyük bir hüner ve marifetmiş gibi büyük alışveriş merkezlerinin çoğalmasıyla ve hastane sayılarının artışıyla övünülmektedir!

    İşin garip tarafı da; “Ben emekli bir insan olarak en gerekli ihtiyaçlarımı karşılamada dahi neden zorluk çekiyorum ve maddi sıkıntı yaşamaksızın eşimle birlikte niçin rahatça gezip seyahat edemiyorum? Hastane sayısının artışı bir hüner değildir. Ben ekonomik açıdan sıkıntı çekmeyeceğim, eşimle birlikte istediğim gibi gezip dolaşabileceğim ve torunlarımda işsiz-güçsüz olmayacak ki, benim moralim iyi olacak ve kolay kolay hastalanmayacağım ve de hastaneye gitmek zorunda kalmayacağım” yönünde sorgulayıcı kişilik yapısının hakim boyuta ulaşması bir yana, istisnalar haricinde emekliler tarafından da mevcut düzene ve gidişata alkış çalınması ve destek verilmesidir!

   “Yav Yasin kardeşim sen güzel düşünüyorsun ve emeklilik hayatının mutluluklarla dolu geçmesi yönünde bir konuya temas ediyorsun ama; bırak sorgulayıcı bir yaklaşım sergilemeyi, tutukluluk halini almışçasına ‘tüp kuyruğu, yağ kuyruğu’ gibi klişe söylemlerle AKP’ye toz kondurmayan emekliler var bu ülkede!”

   —Göreceğiz sevgili okurum göreceğiz, vakti zamanı geldiğinde tüp kuyruğunu da, yağ kuyruğunu da, hanyayı da konyayı da hep birlikte göreceğiz!


  31 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1192 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Yıkılsın ve yerle bir olsun! Yıkılsın ve yerle bir olsun!
İçinde bulunduğumuz mevcut dünya düzeni içerisinde insana dair iyi niyet halleri ...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu