23 Ocak 2019, 14:23 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

OSB’de çalışmalara start verildi

OSB’de çalışmalara start verildi

OSB’de çalışmalara start verildi...
Şereflikoçhisar’ın ekonomisine olumlu yönde etki edecek olan ve yapılmasıyla İlçemizde bir eksikliği daha giderecek olan Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalara start verildi.

19 Ocak 2019 Cumartesi Günü, İlçemiz Aksaray çıkışı, Taş Ocaklarının yanında olan Organize Sanayi Bölgesinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından parseller arasında yol tesviye çalışmalarına başlandı.

Çalışmaların ilk başladığı gün Kaymakam Sedat Yıldırım, OSB Müteşebbis Heyeti; Aktan Tolga Aktaş, Şener Erdil ile Ayten Akan ve OSB’nin İnşaat Mühendisi İsmail Cengizhan Çiğdem ile birlikte yerinde incelemelerde bulundu ve drone ile çekimler yapıldı.

Drone ile yapılan çekimler ile arazilerde bulunan dere yatakları tespit edildi. Tespit edilen dere yataklarının da yol tesviye çalışmaları sırasında çıkan hafriyatların dökülerek doldurulacağı kaydedildi.

Yol tesviye çalışmalarından sonra sırasıyla; ASKİ, BEDAŞ, DOĞALGAZ VE TÜRK TELEKOM’un çalışmalara başlayacağa belirtildi.

YATIRIMCILAR BEKLENİYOR
Organize Sanayi Bölgesi için gerek ilçemizden gerekse ilçe dışından yatırımcılar bekleniyor.

Bugüne kadar OSB’de yer tahsisi için 13 yatırımcının kesin olarak başvuru yaptığı, 30 yatırımcının da sözlü olarak görüşmeler yaptığı ve bu 30 yatırımcı ile daha görüşmeler içinde olunduğu belirtilirken, OSB’de yer almak isteyen yatırımcıların; en az istihdam sayısının 10 kişilik olarak başvuru yaptıkları, bu başvurular arasında en çok istihdam yapan firmaların tercih edileceği,  yatırım yapmak isteyen yatırımcıların 15 Şubat 2019 tarihine kadar yapmaları gerektiği, şuan için yer talebinde bulunanların arsa için metre kare başına 20 TL ödedikleri, 15 Şubat 2019 tarihten sonra bu fiyatın artacağı ifade edildi.

YER TAHSİSİ YAPILIYOR
Bir yandan çalışmalar yapılırken bir yandan da yeri kesinleşen yatırımcılara yer tahsisi yapıldığı öğrenildi.

56 parsel olan OSB’de, 5 dönüm ile 25 dönüm arasında yerlerin bulunduğu ifade edilirken, Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi’nin Mersin limanına yakın olduğu için ihracat yapan yatırımcıların taleplerinin de olabileceği düşünüldüğü ve bu konuda da yatırımcılarla görüşmeler yapıldığı kaydedildi.


   24 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1486 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu