23 Ocak 2019, 14:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çiftçiler TARSİM hakkında bilgilendirildi

Çiftçiler TARSİM hakkında bilgilendirildi

Çiftçiler TARSİM hakkında bilgilendirildi...


İlçemiz Çiftçileri, ilk Tarım Sigortaları Ankara Bölge Müdürlüğü organizesi ile TARSİM hakkında bilgilendirildi.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıda konuyla ilgili olarak; Tarım Sigortaları Ankara Bölge Müdürlüğünden Uzman Osman Tan tarafından bilgi verildi.

Toplantıya; İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Görgülü, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt ve Evren ile Şereflikoçhisar çiftçileri katıldı.

“TARSİM, 2006 yılında kanunla kurulu bir sistemin adıdır. Yani bir havuz sistemidir. Bu sistem bir kurum tarafından yöneltiliyor” diyen Uzman Osman Tan, Tarım sigortalarının aslında bir poliçe olduğunu belirterek, sistemin kuruluş amacında kar amacı olmadığını söyledi.

TARSİM’in bitkisel ürün sigortası olduğunu belirten Osman Tan, Prime %50 Devlet desteği verdiğini, Kadın çiftçilere ve Genç çiftçilere %5 indirim imkanı olduğunu belirtti.

Sigorta yaptırmak için Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlarının mutlaka olması gerektiğine dikkat çeken Osman Tan; Son zamanlarda eksperler de sıkıntı olduğunu ya da acente kaynaklı veyahut TARSİM ile üretici kaynaklı sıkıntıların olduğunu ifade ederek, bu sıkıntıların nasıl çözüleceğini belirten konular üzerinde durdu.

Kuraklık, sel-su baskını gibi doğal afet durumlarından dolayı TARSİM Sigortası yapılması gerektiğini özellikle vurgulayan Osman Tan, sigortanın avantajlarından bahsetti.

Çiftçilerin sorularının cevaplandırılmasından sonra toplantı sona erdi.


  24 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1212 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu