23 Ocak 2019, 14:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlçemizde bir ilk daha

İlçemizde bir ilk daha

İlçemizde bir ilk daha...


İlçemizde bir ilk daha: Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu’ndan “Ülkemiz için sıra bizde”

İlçemiz Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu  IEA tarafından dört yıllık döngüler halinde düzenlenen Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması tüm dünya ülkeleri ile birlikte yapılacak olan TIMSS- Trends in International Mathematics and Science Study: Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması kapsamında pilot uygulama okulu seçildi. TIMSS Dünyadaki en büyük ve en kapsamlı uluslararası öğrenci başarılarını değerlendirme çalışmasıdır ve öğrencilerin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik bir tarama araştırmasıdır. 5. Ve 8. Sınıflara uygulanacak olan bu çalışma 4 yılda bir düzenlenmektedir.

TIMSS, öğrenci başarılarındaki eğilimleri izlemekte ve ulusal eğitim sistemleri arasındaki farklılıkları belirlemektedir. ABD Eğitim Bakanlığı, İngiltere Eğitim Araştırma Kuruluşu, Boston College ve katılımcı ülkeler tarafından finansal olarak desteklenmektedir. Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (International Association for the Evaluation of Educational Achievement) IEA’nın bir projesidir. TIMSS’in temel amacı, dünya çapında Matematik ve Fen eğitim öğretiminin gelişmesine yardımcı olmaktır.

TIMSS, katılımcı ülkelere aşağıdaki soruların cevaplarını bulmasına yardımcı olur:
• Öğrencilerimizin matematik ve fende durumu nedir?
• Zaman içinde bu durum iyileşiyor mu?
• Durumumuzu nasıl geliştirebiliriz?
• Diğer ülkelere göre durumumuz nasıl?
• Diğer ülkeler başarının arttırılması konusunda ne yapıyor?

Okulumuzda uygulama Nisan ayında uygulanacak olup öğretmen ve idareci kadrosu Şubat ayında Türkiye geneli çalıştaylara katılım sağlayacaklar. Türkiyeden 36 okulun katılım sağlayacağı projede okulumuz Türkiye’deki bütün İmam Hatip Okullarını ve Başkent Ankara’yı da temsil edecek.

Okulumuz Öğretmen , Öğrenci ,İdaresi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  işbirliği ile tam olarak hazır olduklarını belirten Okul Müdürü Veysel GÜÇLÜ   ‘’Eğitimde Ülkemiz İçin Sıra Bizde ve Hazırız’’ diyerek  TIMSS hazırlıklarının startının verildiğini söyledi.


   24 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1260 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu