23 Ocak 2019, 13:50 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Mantığım kabul etmiyor!

Mantığım kabul etmiyor!

Ülkemizde otoban ve (İstanbul'da olduğu gibi) köprü geçişlerinde...


   Ülkemizde otoban ve (İstanbul’da olduğu gibi) köprü geçişlerinin paralı olmasına dair şahsi düşüncem; bizlere hizmet amaçlı ve bizlerden toplanan vergilerle yapılan bu geçiş yerlerinin kullanımının vatandaştan tek kuruş dahi alınmaksızın ücretsiz olması yönündedir.


   Yani bir taraftan birtakım kamu hizmetlerinin gerçekleştirimini yerine getirmek gayesiyle çeşitli adlar altında vatandaştan vergi toplanacak, ama diğer taraftan bizim vergilerimizle ve bizim kaynaklarımızla yapılmış olan ve esasında da bizlere hizmet amacını taşıyan, otoban yollarından ve köprülerden ayrı bir para ödenerek geçilecek öylemi?! Bunu benim mantığım kabul etmiyor!

   Bir başka konu, bir zaman gezme amacıyla Nevşehir/Ürgüp-Göreme’ye gittik ve içine girdiğimiz bazı yerlerde de ver adam başı 15 TL para!

   Yine bir zaman, eski TBMM binasını gezelim dedik ve gezmeye gezdik ama orası da paralıydı.

   Halbuki biz bu ülkenin vatandaşıyız ve kendi ülkemizde tarihi değerlerimizi görmek istiyoruz. Otoban yollarından ve o paralı köprülerden geçip giden bir yurdum insanının, yolları ve köprüleri yiyip-içmediği (ki böyle bir şey zaten mümkün değil) gibi, tarihi yerlerimizin taşlarını ve duvarlarını yediğimiz-içtiğimiz ve eksilttiğimiz yok! Kendi ülkemizde tarihi değerlerimizi görmemizin paralı olmasını da,  benim mantığım almıyor!

   İşte bunlar, faizci sömürü sisteminin birer sonuçları ve bir şeylerin acısının vatandaşlardan çıkarılmak istenildiğinin kanıtlarıdır.

   Motorlu taşıtlar vergisi, emlak vergisi, damga vergisi, özel tüketim vergisi (ÖTV), katma değer vergisi (KDV), bilmem ne vergisi gibi çeşitli adlar altında toplanılan vergileri de, faizci sömürü sisteminin uygulamaları kapsamında değerlendirmek mümkündür.

   Son noktayı koymadan önce, 2002 yılından beri iktidarda olan AKP zamanında bu bozuk sistemin yerle bir edilmesi bir yana, faizci sömürücü sisteme insan sağlığı gibi önemli bir konuyu dahi fırsata çevirircesine “muayene katılım payı”, “ilaç katılım payı” gibi eklemeler yapıldığı gün gibi aşikardır!

   Ve bir kasırganın kopuşuyla faizci sömürücü sistemin yerle bir olmasıyla, verginin sadece üretimden alınacağı ve prim ödemeksizin tüm yurttaşların sigortalı olacağı Adil Düzen projelerinin uygulanmasına geçileceği günlerde, çok uzak değildir İNŞALLAH!


  24 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1185 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Yıkılsın ve yerle bir olsun! Yıkılsın ve yerle bir olsun!
İçinde bulunduğumuz mevcut dünya düzeni içerisinde insana dair iyi niyet halleri ...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu