23 Ocak 2019, 13:42 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

YEMEKTEYİZ

YEMEKTEYİZ

Allah sizi affetsin! Bu zamanda insanlar bırakın eti-bonfileyi yiyecek ekmek bulamazken...Televizyon kanallarında yayınlanan programlara bakıyorum da haberlerinden- oturumuna, kadın kuşağından- yarışmalarına kadar tabiri caizse cılkını çıkarmakta üstlerine yok! (Ver Mehteriii titresin kalpler)


Hatırlayanlar bilir yıllar yıllar önce gelin kaynana ve yemekteyiz programları çok popülerdi.Şimdi o iki programı almışlar, birleştirip yeni bir yarışma icat etmişler. Hem ufaktan gelin- kaynana çekişmesi var hem de kaynanaların birbirleriyle itişmesi!

Sunucu, kaynana ile mutfakta oturuyor. Gelin alışverişe gidiyor. O gelene kadar gelinin gıybeti yapılıyor. Apar- topar alışverişten gelen gelin ise yazık iki buçuk saat içinde sofra hazırlamada dahil olmak üzere yemeklerini yetiştirmeye çalışıyor.

Bu arada kaynanalar seçmece- numunelik- aynı zamanda şahsına da münhasır tipler! Gelinlerin adını mikser koydukları dış sesi de unutmayalım tabii! (Vallahi bravo! Nerde sinir bozucu kişilik varsa özellikle arayıp tarayıp buluyorlar)  

Kaynanalar sofrayı görmeden bombardımana başlıyorlar. “Bu menü çok kolay bir menü. Bu menü bizim menünün yanından bile geçemez!”

Kocaman kocaman kadınlar sanki yemek yarışmasına gelmemişlerde gelinlerle maytap geçmeye gelmişler! Bu kadar da olmaz arkadaş, bu kadar rencide edilmez! Bu gelinler kaya kovuğundan çıkmadılar ya! Onlarda bir ana babanın evladı!

Daha sofraya oturur oturmaz Bismillah demeden başlıyorlar konuşmaya..

Bardaklar lekeli- masa örtüsü kırışık- çatal- bıçağın yeri yanlış- ayrıca sofra düzenini de beğenmedim ben!

Daha yemeğin tadına bakmadan başlıyorlar eleştiriye...

Çok yağlı olmuş- çok sulu olmuş- acı olmuş- tuzlu olmuş- tuzsuz olmuş- damak tadıma uymadı- beğenmedim- aç kaldım! (Üstelik yemek sonunda verdikleri puanlar çok adaletsiz)

Çantasında peynir ekmek çıkaranı mı  ararsınız- yanında börek getireni mi- büyüteçle yemek yiyeni mi yoksa gelinlere ferman yazdıranı mı?(Gelinini elindeki zili çalarak çağıran bile vardı)

Hele bu hafta teyzemin biri çıkardı çantasından ayaklı aynasını, koydu sofranın ortasına. Her yemeğin ardından tazeledi rujunu. (Benim de bu yazıyı yazma sebebim oldu) Söylediğine göre evinde de böyle yaparmış!

Sofra adabı denen bir şey var! Yemek yarışmasına mı geldin makyaj yapmaya mı geldin teyzeee!

Bu insanların Türk aile yapısıyla uzaktan yakından ilgileri yok! Bir kurgunun içinde oldukları besbelli. Sanki bunlar tiyatro oyuncuları, tiyatro sahnesinde rol kesiyorlar! (Millette ne yapsın can sıkıntısından hem kızıyor, hem seyrediyor bunları)

Fakat çok sürmez, evlilik programlarına katılıp da sonradan “Biz orada rol yapıyorduk, her şey bir kurgudan ibaretti, bize şöyle deyin, böyle deyin  diye tembih ediyorlardı” diyenler gibi bunlarda program bitince dökülürler.

Merak ettiğim konu şu. Bu kocaman kadınlar daha sonra kendilerini seyrettiklerinde yaptıkları hareketlerden, konuşmalarından utanıyorlar mı- sıkılıyorlar mı- pişman oluyorlar mı?

Ailelerine- konu komşuya- daha da önemlisi ayna da kendi yüzlerine nasıl bakıyorlar!

Bunlar bu hareketlerini sırf reyting için mi yapıyorlar bu reyting karşılığında para mı alıyorlar? Eğer de öyleyse vah halimize vah!

Allah sizi affetsin!
Bu zamanda insanlar bırakın eti- bonfileyi yiyecek ekmek bulamazken, bu insanların yok az pişmiş- yok çok pişmiş diyerek yemeği deşeleyip ağız burun kıvırmalarını kınıyoruum!!!   


   24 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3118 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri