16 Ocak 2019, 15:12 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Seyhan ve Çelik Gazeteciler Gününü kutladı

Seyhan ve Çelik Gazeteciler Gününü kutladı

Erkan Seyhan ve Memiş Çelik Gazeteciler Günü’nü Kutladı...

Erkan Seyhan ve Memiş Çelik Gazeteciler Günü’nü Kutladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle; AK Parti Belediye Başkanı Adayı Memiş Çelik ve İlçe Başkanı Erkan Seyhan, İlçemiz yerel basını ile yaptıkları toplantıda  günlerini kutladı.

Kadın Kolları Başkanı Aysun Pekmezci ile Gençlik Kolları Başkanı Akın Gözkaya’nın da bulunduğu toplantı, Güneştepe Aile Lokantasında düzenlendi.

KUTLAMA KONUŞMALARI
Toplantıda ilk olarak konuşan Belediye Başkan Adayı  Memiş Çelik; “10 Ocak 1961 yılında dönemin hükümeti çalışan Gazetecilere 212 Sayılı yasayla bazı haklar vermiş. Buda Resmi Gazetede yayınlanmış ve böyle haklar verilmiş. O dönemin patronları da, haklar ağır geldiği için 3 gün işi durdurma kararı almış. Sendikalarda işçilere destek vermiş. Destekle beraber çalışan gazeteciler o gün itibariyle yürüyüş yapmışlar, itiraz etmişler. Bundan sonraki süreçte de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak ilan edilmiş.

Bugün zaten haberleri; derleyen, toparlayan çalışan kardeşlerimiz. Bütün yükünü çeken çalışan gazetecilerimiz.
Haketmişler bugünü. Bu sadece Türkiye’de kutlanan bir gün. Ben hak ettiğinize inanıyorum. Çok ağır ve zor şartlarda, evinde oturan vatandaşlara haber yetiştirmek için her türlü tehlikeye, zorluklara katlanan çalışanlar. Bugünü de hak ediyor, bugünün ötesinde de çok şeyler hak ediyorlar. Bundan dolayı da hepinizin gününüzü kutluyorum. İnşallah bundan sonra diğer özel günlerde de biz sizi hiç unutmayacağız. Her zaman yanınızda olacağız. Size gerçekten çok değer vereceğiz. İnşallah hep beraber çalışacağız” dedi.

ERKAN SEYHAN;
AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan konuşmasında; “Bugün Gazeteciler Günü nedeniyle hem sizlerle bir arada olalım hem de sizi hiçbir zaman unutma lüksümüzün olmadığını ifade edelim diye bugün sizleri misafir edelim dedik. Malum gazetecilik; bilgi paylaşımının, Demokrasinin, halkla iletişimin en önemli kaynaklardan bir tanesidir.

Şereflikoçhisar’da Gazetecilik denince, bizle beraber bütünleşmiş bir aile anlamına gelir. Biz böyle görüyoruz. Hepinizi de bu ailenin birer ferdi olarak görüyoruz. Bu tablonun içerisinde de bulunduğumuz içinde çok mutluyuz. Her zaman söylerim bu ailenin ister istemez yaramaz çocukları da olacak, söz dinlemez büyükleri de olacak. Ama ne yaparsak yapalım, hiçbir şey bizi birbirimizden koparmayacak.
Bugüne kadar biz, sizlerin çok büyük desteklerinizi gördük. Ne kadar zor şartlar altında da görev yaptığınızı biliyoruz. İnsanlar sıcacık evlerinde otururken, siz yağmur, çamur, kar, tipi demeden görevinizin başında oluyorsunuz.

Ne kadar zor şartlar altında ve ne kadar önemli bir görevi ifa ettiğinizin biz bilincindeyiz. Bunun için de hem şahsımız hem teşkilatımız olarak her zaman yanınızdayız. Yanınızda olmaya da devam edeceğiz. Bugün,  bir kez daha bizleri kırmayarak davetimize icabet ettiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum sizlere. Bugüne kadar emek vermiş ama aramızda olmayan hayati görevini tamamlamış basın mensuplarına da Allah’tan rahmet diliyor, hepinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü de kutluyorum” şeklinde konuştu.


   17 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3521 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri