16 Ocak 2019, 14:16 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Yorum yapamam ama...

Yorum yapamam ama...

Haber sitelerinde Suriyelilerle ilgili haberlerin altına yapılan yorumlardan...


Haber sitelerinde Suriyelilerle ilgili haberlerin altına yapılan yorumlardan, sosyal paylaşım sitelerindeki bazı paylaşım ve yorumlardan ve de ilçemizde duyduğum birtakım sözlerden, Suriyelilere karşı ciddi bir tepkinin olduğunu görüyorum.

Sadece, savaşamayacak ve mücadele edemeyecek derecede yaşlılar, fiziksel engeli olanlar, hamile bayanlar ve çocukluk çağında bulunanlar, kontrol altında ve belli yerlerde bulundurulmak üzere  koruma amaçlı olarak alınsalardı, tepki bu kadar büyük boyutta olmayabilirdi diye düşünüyorum.

Ancak, savaşabilecek ve mücadele edebilecek yaşta ve fiziki güçte bulunup da, ülkelerinde olmayan ama burada birtakım taşkınlıkları ve insanlık dışı davranışlarıyla huzursuzluk çıkartan hödüklere verilen tepkilere de hak vermiyor değilim!

Allah göstermesin, -bir empati yaparak- Suriye’deki gibi bir durum bizim ülkemizde olsaydı ve ülkemizden de yüz binlerce hatta milyonlarca insanlar olarak Suriye’ye sığınmak durumunda olsaydık, Suriyelilerin bize karşı yaklaşımları nasıl olurdu ben buna bir yorum yapamıyorum ama; zor günümüzde en başta kardeş ülke Azerbaycan halkının ellerinden gelen yardımı esirgemeyeceğini de biliyorum.

Fakat kardeşlerimizi de sıkıntıya düşürmeden, Allahın izniyle Türkiye merkezli bir huzur ortamının ve saadet dünyasının inşa edileceğine, -Suriye’deki durumunda düzeleceğine- ve insan özüne uygun bir yaşam ortamının sağlanacağına can-ı gönülden inanıyorum vesselam!


   17 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1244 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Yıkılsın ve yerle bir olsun! Yıkılsın ve yerle bir olsun!
İçinde bulunduğumuz mevcut dünya düzeni içerisinde insana dair iyi niyet halleri ...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu