16 Ocak 2019, 14:14 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Gençlik Merkezi; İlçemizin Gençlerini Bekliyor

Gençlik Merkezi; İlçemizin Gençlerini Bekliyor

Gençlik Merkezi gibi faydalı yerlere gidin çocuğuum...


Yarın okullar yarı yıl tatiline giriyor. Bizim gibi eskilerin tabiriyle on beş tatil geldi. Bu vesile ile İlçemizdeki tüm öğrencilerimize ve öğretmelerimize iyi tatiller diliyorum...

Bizimkilerde mutluluktan uçuyorlar tabii ‘Yaşasın tatil!’  Ama  üçüncü günü başlarlar ‘Off sıkıldım!
Gerek ilçemiz gençleri olsun- gerekse dışarıdan gelen misafir öğrenci gençlerimiz olsun şikayetleri hep aynı. Vakit geçirememek. Özellikle kızlarımız  boş zamanlarında gidebilecekleri bir yer olmadığından dertliler.

Üç tane pastane- üç kafe yeterli gelmiyor çocuklara. Sosyalleşebilecekleri bir ortam sportif ve sosyal faaliyetlerini karşılayabilecekleri bir yer istiyorlar.

Haklılar!

İşte ilçemizdeki Gençlik Merkezi de bu amaçla bir  önceki belediye başkanı tarafından düşünülmüş 2013 yılında da yapımına başlanmıştı. Aynı yıl bitirilmesi hedeflenen merkezin tamamlanması gecikmiş olsa da orası- burası derken nihayet 2016 yılında açılışı yapılmıştı.

Gençlik Merkezi iki katlı. İçerisinde; spor salonu, çok amaçlı olarak kullanılan salon, kitap okuma salonu, sağlık salonu  ve kursların verildiği salonlar bulunuyormuş!

Tek kusuru birazcık ilçe merkezine uzak. Tabiri caizse ‘Hadi’ deyince çıkılacak mesafede değil. Yetkililer bu konuya bir el atabilirler.

Çok istedim bir türlü kısmet olup da gezme fırsatı bulamadım ama duyduğum kadarıyla ilçemizde üniversite okuyan gençlerin merkeze ilgisi yoğun. Rastladığım öğrencilere soruyorum gittiklerini söylüyorlar (zannediyorum)  bizim gençler pek rağbet göstermiyorlar.

İlçemize geçtiğimiz yıl gelen, görevini büyük bir azim- istek ve titizlikle yaptığını gözlemlediğim çiçeği burnunda İlçe Spor Müdürü İzzet Nurten; geçtiğimiz haftalarda gazetemizi Gençlik Merkezi’ne davet etmiş, görevlimize her yerini tek tek gezdirmiş, son altı ayda yapılan yeniliklerden ve açılan kurslardan ve dahi yapılacak etkinliklerden bahsetmişti.

Buna göre; Gençlik Merkezi’nde:
Üniversite- lise- ortaokul ve ilkokul öğrencilerine yönelik İngilizce kursu, basketbol- voleybol- futbol, masa tenisi ve satranç oyunları, gitar ve bağlama kursları açılmış!

Bu kurslara 12-29 yaş aralığında herkes katılabiliyormuş. Öğretmenlerinin İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlandığı bu kurslar, elbette ücretsizmiş. Bu kurslara katılmak isteyenlerin Gençlik Merkezi’ne başvuru yapmaları yeterli imiş!

Bu ay itibariyle de Gençlik Merkezi tarafından tüm öğrencilere yönelik; şiir, tiyatro, müzik ve bilgi yarışmaları düzenlenecekmiş!

Yine İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite kategorilerinde masa tenisi turnuvası, futbol- basketbol- voleybol turnuvası ve satranç turnuvası yapılacakmış!

Tiyatro sahne gösterileri yarışması, bisiklet yarışı, şiir okuma yarışması, müzik yarışması, bilgi yarışması, resim,  fotoğrafçılık, yöresel halk oyunları, bilim ve teknoloji, robotik bilgisayar   neler neler...

Daha ne olsun!
Ayrıca sağ olsun Müdür İzzet Nurten; otuz beş yıldan beri onarımı yapılmayan İlçemizin Kapalı Spor Salonu binasını da yeniletmiş!

Badana-boyası  yapılmış, kırık camları takılmış, yeni oturaklar konulmuş, çatısı onarılmış, olukları değişmiş,  bahçesi de bir güzel temizlenerek hizmete hazır hale getirilmiş!

Eyy ilçemizin gençleri!
Arabaya binip akşama kadar boş boş sokaklarda dolanacağınıza- internet kafelere gidip saatlerce oturacağınıza- size hiç bir faydası olmayan oyun salonlarına takılacağınıza- elinizde telefon en güzel zamanlarınızı sosyal medyada heba edeceğinize- tatilde evde oturup oturduğunuz yerde de sıkılıyorum diyeceğinize...

Gençlik Merkezi gibi faydalı yerlere gidin çocuğum. Kitap okuyun- satranç oynayın- dil kurslarına yazılın- yöresel halk oyunlarına- bağlama kursuna gidin- gitar kursuna gidin.

Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi ilçemizin gençlerini bekliyor.


   17 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1045 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.092 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para