09 Ocak 2019, 14:36 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

2019’un ilk meclis toplantısı yapıldı

2019’un ilk meclis toplantısı yapıldı

2019’un ilk meclis toplantısı yapıldı...


2019’un ilk meclis toplantısı yapıldı.

2019 yılının İlk Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Ferda Polat Başkanlığı’nda yapıldı.
Toplantıya; Ak Parti Meclis Üyeleri Cafer Tayyar Altuğ ile Savaş Şenoğlu, MHP Meclis Üyesi Hacı Özçelik ve CHP Meclis Üyesi Ufuk İhsan Küçük katılmazken toplantıda 6 gündem maddeleri görüşüldü.

GÜNDEM MADDELERİ:
Mustafacık Mahallesi 1370 ada, 1 parsel sayılı Maliye adına kayıtlı taşınmazın İmar plan tadilatıyla ilgili Belediye Başkanı Polat; “Bura Emniyet ve Şereflikoçhisar Belediyesi ortak olduğundan sürekli burayı Emniyet istiyor. Burası Hazineye ait olduğu için aslına uygun olarak kullanılmak üzere Belediye’de kalmasını öneriyorum” dedi ve madde oybirliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi.

Deliller Mahallesi 122 ada, 1 ve 2 nolu parsellerdeki arsaların Belediye adına devrinin alınması maddesinde;

MHP Meclis Üyesi Halil Şahan; “İlgi ada parsel gibi yer devir alsın gibi yetki alınamaz Belediye Meclisinde. Zaten kanunda, 5 yıl içerisinde ödenemeyen Belediye’ye geri dönen gibi bir ibare varsa bunu avukat kanalıyla işletirsiniz, devrini alırsınız. Extra o ada ve parsele, yetki almanız gereksiz. Belediye ihaleyle alır. Borcu ödememişse, hukuki yollarla borcun tahsisi istenilir. Ancak tekrar devralmak için yetki alınmaz” dedi.

Başkan Polat da; “Daha önceden tapu üzerine geçmiş, bu tapu tekrar Belediye’nin üzerine geçecek. Belediye’nin üzerine de geçebilmesi için Meclis kararı alması gerekiyor” şeklinde konuştu.
Eşref Pekmezci de konuya açıklık getirmek için söz alarak; “Arsayı aldıklarında tapu verilmiş, şerh konulmuş sadece. Bu şerhin kalkması içinde bizim Meclis kararı gerekir. Avukatın işiyle bitmiyor iş. Devir alabilmemiz için Meclis kararı gerekiyor” dedi.

Tekrar söz alan Polat; “Eşref Bey’in dediği gibi burda kesin Meclis kararı gerekir. Fakat, eğer herhangi bir çelişki doğuracaksa İmar Komisyonuna sevk edelim, komisyon kendi aralarında detaylı tartışsınlar, sonra tekrar Meclise getirelim” dedi ve Madde Oybirliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 25.maddesi gereğince 2018 mali yılı içerisinde gelir ve giderleri ile hesap kayıt ve işlemlerini incelemek üzere Denetim Komisyonuna;
Ak Parti Meclis Üyeleri Aktan Tolga Aktaş ile Nasuh Ataç ve MHP Meclis Üyesi Halil Şahan oybirliğiyle seçildiler.

2019 mali yılı içerisinde fiilen fazla çalışan Zabıta personeline ödenecek fazla çalışma ücreti de; 701 TL olarak belirlendi ve oy birliğiyle kabul edildi.

4857 Sayılı iş kanununa tabi çalışmakta olan işçinin çalışma süresi, 2018 yılında uygulanan 9 ay 29 gün 2019 yılı içinde de aynen uygulanması için oybirliğiyle kabul edildi.

Son madde olan Belediye bünyesinde kadro karşılığı sözleşmeli çalışan Veteriner Hekimin aylık ücretinin belirlenmesi konusunda Başkan Polat; “2019 mali yılı için biz her yıl 31 Aralık’ta tavan ve taban ücretleri belirlenir diye bu maddeyi gündeme getirdik. Fakat, henüz bize ulaşan fiyat belirlemesi olmadı. Olmadığı için de bu maddeyi Şubat Meclisinde getirmek üzere oylarınıza sunuyorum” dedi ve madde oybirliğiyle kabul edildi.

   10 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1272 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu