09 Ocak 2019, 14:28 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kayseri’deki olayın benzeri olmasın!

Kayseri’deki olayın benzeri olmasın!

Kayseri’deki olayın benzeri olmasın!...


Kayseri’deki olayın benzeri olmasın! Sokaklarda köpekler cirit atıyor.

İlçemiz Merkezi’nde ve sokaklarında başıboş köpekler, adeta cirit atıyor. Son 6 aydır daha sık görülen köpekler, sokaklarda insanlar için tehlike olmaya başladı.

Sayısı her geçen gün artan köpeklerden korkan vatandaşlarımız, İlçe Merkezinde ya da sokakta yürürken köpekleri gördükleri zaman yollarını değiştiriyor.

Konu ile ilgili olarak vatandaşlarımız tarafından gazetemize kadar gelen şikayetler ise gün geçtikçe artıyor.

“Sorumsuz bir Belediyemiz var” diyen vatandaşlar; “İlçe merkezi dahil sokaklarımızda köpekler cirit atmaya başladı. Korkudan yanından geçemiyoruz, yolumuzu değiştiriyoruz.
Biz İlçede mi yaşıyoruz? Yoksa köyde mi yaşıyoruz? Belediyemiz hiç mi görmüyor sokaktaki başıboş köpekleri? Köpekleri görmeleri için illa birilerinin canının mı yanması gerekiyor?
O köpekler ya kuduz ise? Bu daha da kötü. Kuduz bir köpeğin, insanı ısırdığı zaman mı Belediyemiz , köpeklere el atacak?
Sorumsuz bir Belediyemiz var Belediyemizin bu soruna biran evvel el atması gerekiyor.” Şeklinde şikayetlerini dile getiriyorlar.

Başıboş köpeklerin İlçeden toplanıp Belediye’nin yaptığı köpek barınağına götürülmesi gerektiğini, eğer barınak elverişli değilse Belediye’nin köpekler için bir barınak yaparak İlçedeki köpekleri toplayıp barınağa götürülmesi gerektiğini özellikle belirten vatandaşlar, “hatta sokakta köpek gördüğümüz zaman Belediye’ye ihbar etmemiz için de “Alo ihbar” gibi bir masanın olması gerekiyor” dedi.

“Yetkililerimiz sesimizi duysun” diyen vatandaşlar Kayseri’de köpeklerin saldırısı sonucu yaşamını yitiren çocuğun olayını örnek gösteriyor ve; “Kimsenin canı yanmadan, başıboş köpekler ilçemiz sokaklarında toplansın” şeklinde konuşuyorlar.


   10 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1249 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Ankara caddesinde başı boş köpekler kol geziyor okula giden öğrencilerimiz var lütfen Kayseri'deki gibi bir çocuğa birşeyler mi olmalı.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu