02 Ocak 2019, 16:14 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Aslan Bekir emekçi açıkladı

Aslan Bekir emekçi açıkladı

Aslan Bekir Emekci Neler Yapacağını açıkladı...


Aslan Bekir Emekci Neler Yapacağını açıkladı.

Ziraat Odası Şereflikoçhisar Şube Başkanlığına aday olan Aslan Bekir Emekci, seçilmesi halinde neler yapacağını açıkladı.

“Tarım Biterse Çiftçi Biter, Çiftçi Biterse Ekonomi Biter” Diyen Aslan Bekir Emekci’nin “Yeni Dönem Ziraat Odası Proğramı” başlığıyla yapmayı taahhüt ettiği işler şöyle:

1. Gelir-Gider tablosu her ayın ilk haftasında 77 delege ile paylaşılacak.77 delegemiz arzu ettikleri takrirde her ay toplantı yapılacak.

2. Başkan maaş almayacak, kurum aracı makam aracı olarak kullanılmayacak. Yeni alınacak ziraat mühendislerine verilecek. Bu mühendisler Şereflikoçhisar’lı olacak, tarla ve bahçe kontrolleri yapacak ayrıca meyve bahçelerinin hastalıkla mücadelesini bu mühendisler yönetecek.


3. Şereflikoçhisar’lı olup ziraat fakültesinde okuyan öğrencilere yazın Şereflikoçhisar arazilerinde çalışmak şartı ile burs verilecek. Mezuniyetinden sonra ziraat odası tarafından iş imkanı sağlanacak.

4. Çiftçilerin dosyası ziraat odası tarafından doldurulacak.

5. Ziraat odası tarafından satılan bütün ilaçlarda fahiş fiyatlar ortadan kalkacak. İlaçlar uygun satılacak ve vade farkı alınmayacak.

6. Arpa ve buğday hariç olmak üzere çiftçilerin ürettikleri ürünler arzu edildiği takdirde ziraat odası tarafından paketlenecek ve pazarlanacaktır.

7. Balık tutanlar için Hamidiye köyüne ve ilçemizdeki üreticiler için ziraat odası tarafından soğuk hava deposu tahsis edilecek.

8. Elinde hayvan gübresi bulunduran çiftçilerimiz fermante etmek şartı ile gübreleri ziraat odası tarafından pazarlanacak ve fermantasyon eğitimini ziraat odası verecek.

9. Köylü pazarı kurulacak. Köylü ürününü (domates, mantar, salça, bulgur, turşu)  dilediği gibi tüketiciye ulaştırabilecek.

10. Şereflikoçhisar’daki ürünler belirlenip, internet üzerinden liste halinde yayınlanacak.

11. Halk eğitim desteği ile çiftçilere hemen hemen her branşta eğitim verilecek.

12. Ziraat odasına ait eleme tesisi daha modern hale getirilerek renk ayırıcı ve hassas kantar konulacak. Kantar 10kg-50kg arası tartacak. Sezonda gece-gündüz çalışılacak. Elemede kar gözetilmeyecek , sadece masraf alınacak.

13. Kadın üreticiler için oda tarafından teknik ve makina desteği sağlanacak.

14. Arzu eden çiftçilerimize kendi gübrelerini üretebilmeleri için doğal solucan gübresi üretimi hakkında eğitimler verilecek.

15. İyi tarım destek uygulamalarında %14 olan ücreti %10 altına düşürülecek.

16. İlçenin ürün desenini değiştirecek kar düzeyi yüksek ürünler ilçeye ekimi yapılacak.

17. Diğer tarımsal ürünlerde örnek ilçelere teknik gezi yapılacak.

18. Kardeş ziraat odası seçilerek karşılıklı bilgi alışverişi teknik destek sağlanacak.

19. Katlımın yüksek olduğu fuarlara teknik geziler ve yöresel ürünler gibi tarımsal ürünlerin sergilendiği fuarlara oda olarak katılım sağlanarak ilçemizi tanıtan stantlar açılacak.

20. Facebook, İnstegram, twitter gibi sosyal hesaplar açılarak anlık bilgilendirmeler sosyal medyadan paylaşım yapılacak.

21. Aşağıda adı geçen kurumların varlığı hibe ve destekleme programları takip edilerek arzu eden çiftçilerimizin başvuruları takip edilecek;

• TKDK (IPARD programı)
• Ulusal Ajans
• Tarım Bakanlığı Ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Ve Ekonomik Yatırımlar Destekleme Programı
• ABB Kırsal Hizmetler Ve Mezarlık Daire Başkanlığı
• Ankara Kalkınma Ajansı
• TUBİTAK Ve Ziraat Odası işbirliği ile Şereflikoçhisar’da yapılan projeler.
• Ticaret bakanlığı, Türk ticaret kanununun 124. Maddesine göre  URGE kapsamında yurt dışı gezileri düzenlenecek.
• KOSKEB ve girişimcilik belgesi olanlara projeler oluşturulacak.
Çiftçi kazanmazsa esnaf kime ne satacak! Sonra göç var diyoruz. Çiftçi esnaf sanatkar odana sahip çık. Vijdanla cüzdan arasına sıkışmayalım.     3 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2186 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


çiftçi
Adam gibi adam Bekir bey , nereye konsa yakışır. Ama belediye başkanlığı daha çok yakışır.İyi partililer uyuyun siz.
hüsam
Belediyenin başına bekir emekçi gelecek koçhisarda sorunlar bitecek
DİLEK
Sayın parti yetkilileri sayın bekir beyi iyi değerlendirsinler seçilecek belediye başkanı sayın bekir beyi başkan yardımcısı olarak yanına alsın i.ve c partileri bekir beyi aday gösteriniz
DURAN ATILGAN
sayin BEKIR EMEKCI Bu güne kadar sizin gibi biri S Kochisara hizmet etmek icin ziraat odasi baskanligina gelmedi.Gelenler hep salla basini al maasini,ve ayni zamanda ciftciligin C sini bilmeyen ehil olmayan kisiler.InsaALLAH bundan sonra sizin baskanliginizda S Kochisar bir baskan görür.ALLAH yoluzu ve bahtinizi acik etsin. DURAN ATILGAN
Genç ciftci
Yapılacak vaat ler çok güzel tam destek başkanligin hayırlı olsun
kardeşim ne ziraat odası nede ticaret odası bu adam belediyeye lazım hazır fırsat varken iyi parti chp ve mhp liler desteklesin bu adam belediye başkanı olsun.
Çiftçi
Eminim mevcut başkan şu an , ne cevap vermesi gerektigini düşünüyordur. Boşuna zahmet etme başkan bey , senin 3 dönemdir düşünüp yapamadığını adam vaad etmiş. Saygılar
Kacar
Bu son şansın Ş.koçhisar.Cebinde parası olan bir adam çıktı meydana sonunda.Başımıza ne geldiyse vizyonsuz insanlardan geldi. Sana inaniyoruz Emekçi kardeşim.
Serdengeçti
Bekir beyin ismi iyi parti ve CHP de tabanında konuşuluyor. Herkes tabanda sempati ile bakıyor. Sayın Avni Başkan lütfen bu fırsatı kaçırmayın.
KOÇHİSARLI
KEŞKE BÖYLE BİR VİZYONA SAHİP İNSAN BELEDİYE BAŞKANI OLSA. İYİ PARTİ UYUMA.
Nezaket koç
Yapmak istediklerin çok iyi çifçinin işi kolaylaşır çok iyi bir hizmet yolun açık olsun ALLAH yar ve yardımcın olsun
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.110 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu